Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Andrzej Seremet. Gwiazda, która nie świeci

(4)
Wciąż jeszcze nie wiadomo, czy to on poradził sobie z prokuratorami, czy też oni z nim. O jego pozycji może zdecydować finał smoleńskiego śledztwa.
 • 2011-01-24 08:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Andrzej Sertemet gwiazda,która świeci.

  Są zagadnienia,które w sferze publicznej,szczególnie na styku poszczególnych ustaw rodzą brak porządku prawnego,a zatem idzie brak porządku ekonomicznego.Za ten brak porządku płacą Obywatele,z czym nie radzi sobie resort sprawiedliwości.Do takich problemów zaliczam choćby problemy :
  - zabezpieczenia przestrzeni życiowej dla cieków stanowiących własność skarbu państwa dla ograniczenia skutków maksymalnych wezbrań,
  - przekształcenia własnościowe w spółdzielczości z koniecznością dostowania ich do obowiązujących przepisów nie tylko do ustawy o spółdzielczości mieszkaniowej,ale i rachunkowości.
  Nie wspominam o służbie zdrowia,bo to problem sam w sobie.
  Charakterystyczną rzeczą jest powstawanie błędnego koła przy domaganiu przez Obywatela o kuratora będącego pomocą nad ograniczaniem systemowej patologii w świetle jego pokrzywdzenia,które przedstawia się następująco :
  Obywatel - PR - Sąd Rejonowy - MS - PG - PA - PO - PR - Obywatel - PG.Błędne koło często jest poszerzane przez Rzecznika Praw Obywatelskich.
  Brak kurateli nad sprawami systemowymi usprawiedliwiany jest spychologią na cedowanie do wyrokowanie na drodze postępowania cywilnego,co oczywiście rodzi określone skutki.Obywatel musi się zmierzyć nie z PRAWEM a PRAWNICTWEM.
  Można zatem powiedzieć,że w sprawach patologii związanej z zorganizowanym działaniem różnych układów na rzecz braku praworządnego działania nie radzi sobie resort sprawiedliwości.Przykładowo może to dotyczyć statutowych organów spółdzielni i Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP w Warszawie.To również układy państwowo-samorządowe kreujące planowanie sposobu zagospodarowania terenów.

  W KATYŃ I sprawę skomplikowała zbrodnia przemilczenia w walce zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem.
  Czy będzie można mówić o KATYŃ II,to wiele do powiedzenia będzie miał Andrzej Seremet jako Prokurator Generalny.Sprawa o tyle trudna,że Polska i Rosja mają inne odniesienie do przyczyn,które spowodowały katastrofę.Tak na to wychodzi,że na rozwiązanie pod względem prawnym może mieć wpływ materialne zadość uczynienie ofiarom katastrofy.

 • 2011-01-24 14:17 | karapiur

  Re:Andrzej Seremet. Gwiazda, która nie świeci

  Zupełnie nie rozumiem po co te dywagacje na siłę o sympatiach i antypatiach pomiędzy MS a Prokuraturą i frakcjami politycznymi. W artykule nie raczono dokonać jakiejkolwiek merytorycznej analizy dotychczasowych działań pana Seremeta. Nie porównano osiągnięć z planem, który musiał przecież przedstawić Krajowej Radzie Sądownictwa, nie postarano się o jakąkolwiek próbę systemowej analizy sytuacji z której płynęłyby jakiekolwiek sensowne wnioski. Czy w tym kraju naprawdę wszystko trzeba bezrefleksyjnie robić na urraaaaa za tym kto głośniej wrzeszczy i mieć mentalność dworsko-wasalską?
 • 2011-01-24 17:30 | Adam 2222

  Merytoryczna analiza jego działań.Seremet jako typowy minister Tuska jak Pitera, Graś, Czuma, Miler czy inna Radziszewska, bierze kasę za nic nie robienie. Prokuratorzy (praktycznie od początku III RP stosujący areszt wydobywczy,


  tu Szeremietiew dziękuje prezydentowi III RP hr. Komorowskiemu za 3.5 roku spędzone na koszt podatnika) są OK.

  Prokuratorzy porywający do aresztów rodziny osób którzy nie chcą się przyznać.

  Prokuratorzy fałszujący dowody rzeczowe itd, są OK.

  Spec służby robiące prowokacje polityczne są OK.

  Bandyci w policyjnych mundurach są tez OK.

  Przewały ministrów Tuska np. Sikorskiego z Embraer są OK
  itd
  itd
  itd
 • 2011-04-09 17:47 | Janusz Komór

  MOŻE ŚWIECIĆ TYLKO OCZYMA ZE WSTYDU.

  W NACZELNEJ PROKURATURZE WOJSKOWEJ I W PROKURATURZE GENERALNEJ DZIAŁA ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESĘPCZA PROKURATORÓW, A SZEF CAŁEJ PROKURATURY NA TO NIE REAGUJE I JEST TO CIEMNA PLAMA.