Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

(16)
Aż 13 żołnierzy elitarnej jednostki GROM pożegna się jutro ze służbą. Większość z nich pełniła funkcje kierownicze. Odchodzący krytykują MON za doprowadzenie do chaosu w specjednostce.
 • 2011-01-27 20:06 | Adam 2222

  Przecież to norma u Geniuszy Narodu Polskiego, czego się nie dotkną to zamienia się w .... Czy ktoś zna dziadzine życia w III RP która działa normalnie ?

 • 2011-01-27 20:09 | deputy

  Problemy GROMU

  Z całym szacunkiem dla żołnierzy Gromu, największym ich nieszczęściem jest to, że jednostka, która miała z założenia być tajna - za sprawą pana P. praktycznie od początku brylowała w mediach, była trampoliną dla medialnej kariery swego twórcy.
  Kolejni ministrowie nie potrafili sobie poradzić z tym problemem - dotyczy to zarówno MSW jak i MON.
  Teraz chyba nie będzie innego wyjścia, jak rozgonić wszytko i budować jednostke od nowa - szkoda tylko 20 lat i kupy kasy.
 • 2011-01-27 21:11 | Jan

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM - krzyż na drogę

  Skoro to się nie podoba Amerykanom, to na pewno minister Klich postępuje słusznie.
 • 2011-01-27 22:37 | zula

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Może pora skonczyc z mitem Gromu. faceci jak inni, tyle ze ego maja niebotyczne, a Petel niezdrowo ich nakręca. To chora sytuacja, kiedy wojsko - w tym GROM - jest panstem w panstwie - i chce ustawiać kazdego kolejnego ministra. Klich sie Petelowi nie dal, ubola wyslal w kat. To sie teraz ekipa msci, bo poczula, ze w koncu ktos sie im przyglaa i nie da sie robic w konia. Klich - porzadny facet, siedzial jak Petel robil karierę w PRL-u. Klich, trzymaj się! A wojsko musi być wojskiem. Nie dac sie zadnym facetom, którzy nie rzumieją, ze czas ukladu Petela minal.
 • 2011-01-27 23:21 | DAJĄCY

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  ja znam !! KORUPCJA, w tym jesteśmy bardzo dobrzy.
 • 2011-01-27 23:29 | Soldier of Fortune

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Bravo panowie, gratuluję wyboru !!!
  Armia w stanie rozkładu a psychiatra udaje że nic się nie dzieje, w końcu sam jest tylko wykonawcą poleceń z góry.
 • 2011-01-28 01:38 | k

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  sam geniuszu IV RP utrzymuj ich ze swoich podatków - 2% chcieli im zabrać i wielka afera? chaos? prawda jest taka, że jak sołdaty chcą odchodzić to w styczniu bo wtedy łapią się na 2 waloryzacje w roku odejścia. A Ojczyzna? Honor? Ważniejsze 2%...
 • 2011-01-28 05:37 | PGR Jackowo

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Klich to najgorszy minister ON po 1989r. Grom i nieuzasadnione logicznie przenosiny DWS do Krakowa to wierzchołek góry lodowej. Wypadek Casy, tu154, mi24, bryzy, chaos na misjach, nieuzasadnione zakupy m28, brak samolotów dla vipów i kuriozalne wypożyczenie embraerów z lot-u, zakonserwowanie polskiej korwety gawron i ładowanie milionów dolarów w remont nadających sie tylko na złom amerykańskich fregat, brak wsparcia dla polskiego przemysłu zbrojeniowego, możne jeszcze długo wymieniac. Taki ktoś nie może nawet otwierac drzwi w MON
 • 2011-01-28 10:14 | Justa

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Ciekawam, czy jest choć jeden cywilny minister obrony, którego zaakceptowali i s ł u c h a l i wojskowi?!
 • 2011-01-28 11:17 | Berbla

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Przed chwilą wysłuchałam w TVNinfo rozpaczliwy apel Petelickiego do marszałka Schetyny, by za wszelką cenę ratował wspaniały GROM. Coś brakuje konsekwencji w argumentach generała - skoro tak zasłużona i świetlana jednostka to dlaczego Zawadka musiał złozyć w prokuraturze tyle zawiadomień o popełnionych przestępstwach?
 • 2011-01-28 13:04 | Hanna

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Mnie się wydaje, że u nas, a może w innych krajach też, wojsko to państwo w państwie i na dodatek beton, którego nie można skruszyć. Chcą odejść to niech odchodzą.
 • 2011-01-28 13:07 | Kolega królika

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  MON powinien wystawić tym panom rachunki za szkolenia w USA, które kosztowało podatników ponad 6 baniek ... zresztą czas może rozwiązać ten cały Grom bo pożytku z tego nikakij, a koszta ogromne i pośmiewisko na całą Europę!

 • 2011-01-28 22:39 | crawler

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  a mnie się wydaje, że to nasze opinie psują tą jednostkę, takie spekulowanie i najeżdżanie na każdego jest wkurzające! co nie zmienia faktu, że klich jednak dał ciała, ale to już nie chodzi tylko o grom i to nie spekulowanie, ale fakt
 • 2011-01-29 11:00 | dziadek 2

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Bo specjednostki powinny podlegać DBN czyli Departamentowi Bezpieczeństwa Narodowego. I być pod bezpośrednim dowództwem prezydenta lub premiera . A nie pod MON ani MSWiA, powinny zajmować się wywiadem i kontrwywiadem oraz ochroną rządu i obiektów rządowych. Walka z potencjalnym zagrożeniem akcjami dywersyjnymi czyli z terroryzmem oraz szpiegostwem to obowiązek kontrwywiadu. Taki wydział powinien mieć oprócz kontrwywiadowców to jeszcze odpowiednie formacje wojskowe do walki z takimi zagrożeniami w wewnątrz naszego kraju. To samo dotyczy się wywiadu oprócz wywiadowców (szpiegów) powinny być specjalne małe odziały militarne szybkiego reagowania.
 • 2011-01-29 15:59 | abmiros

  Po co Polsce wojsko? Obecnie decyduje bron atomowa.

  Polskie wojsko i tak przez wieki wyslugiwalo sie obcym, "alianckim" armiom. Pozniej, w traktatach pokojowych, Polacy byli ledwo zauwazani przez "aliantow" i laskawie otrzymywali od nich niepodleglosc w kolejnych, nowych, zawsze okrojonych w stosunku do poprzednich granicach.

  Autor artykulu z odejscia tych bardzo wysoko platnych nierobow robi skandal konspiracyjno-korupcyjny dolewajacy oliwy do powszechnego przekonania, ze czegokolwiek dotkna sie Polacy, w zlo sie obraca. Wspolpraca w Polsce takich sil jak KK i "Polityka" bardzo silnie umacnia przekonanie, ze Polacy to nieudaczniki. A moze kto Polak, to ma to wrodzone? Moze rodzi sie z tymi zdolnosciami do zawalania na kazdym kroku? Po co armia panstwu ktore ma swoje centrum decyzyjne w Watykanie, gloszace milosc do calego swiata?
  Niechze "Polityka", skoro zamieszcza takie rwace wlosy z glowy wypowiedzi jak ten pozal sie boze artykul, jeknie na temat, po co Polsce armia?
  Znacznie lepiej niz sie teraz maja, Polacy mieliby sie bez tych nierobow z generalskimi naszywkami. Zolnierz polski odnosil sukcesy dopiero pod obcym dowodztwem. Nie tylko w niedawnych czasach II Wojny, ktore jeszcze ja pamietam, ale i od wiekow, kiedy w Polsce przestala rzadzic LITEWSKA dynastia Jagiellonow.

  Przy takich artykulach w prasie polskiej jak ten, mam co raz mniej sympatii do Polakow ktorzy ubolewaja, ze stracili kolejnych, wysoko platnych nierobow. I dobrze! Niech ida! Po co oni?
 • 2011-01-29 19:46 | dziadek 2

  Re:Kluczowi dowódcy odchodzą z GROM

  Przykład z historii, pomoc wojsk polskich pod wodzą Sobieskiego, w obronie Europy przed zalewem tatarskim, obrona Austrii i Wiednia. Nawet go nie Wiedeńczycy nie wpuścili do miasta i nie podziękowali jeszcze kazali sobie wypłacić sporo kasy i zagarnęli sporo dobra zdobycznego na tatarach. Na miejscu Sobieskiego zebrał bym nie dobitki tatarów i skierował na Wiedeń niech go złupią i Wiedeńczyków ukarali. A sami Austriacy i Europa prosiła o pomoc Polaków, a potem się tyłem odwróciła. Wiele jest takich przykładów ale co nie którzy nasi obywatele nie przyjmują tego do wiadomości. Że jeśli sami o siebie nie zadbamy to o nas nikt nie zadba.