Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

To jest polska luka.

(1)
2011-01-29 13:45 | Mieczysław S.Kazimierzak
Jeżeli jest w całości luka to zachodzi pytanie czy spowodowana tylko przez stronę polską???
Autor dowodzi o prawdziwości tej luki i na tym tle może kolejny raz grasować Jan T.Gross budząc demony nieopisanych dokładnie stosunków polsko-żydowskich po likwidacji gett,ale nie tylko.Trwa przecież póżniej walka zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem.
Nie można zapomnieć o rasiżmie,którego korzenie sięgają do biblijnych zapisów.
Autor pomija motywy złych stosunków polsko-żydowskich na kresach wschodnich.Trzeba otwarcie powiedzieć o kolaboracji Żydów pod okupacją komunistyczną,co mogło mieć wpływ na te stosunki i na terenach GG.
Jak sobie autor wyobraża aby w czasie okupacji niemieckiej KK mógł otwarcie występować o ochronę Żydów,może jeszcze z podaniem ich adresów gdzie się znajdują?Jeżeli było działanie ze strony KK inspirujące do pomocy Żydom aby mogli przetrwać to mogło być tylko głęboko zakonspirowane.
Oczywiście żaden motyw nie może usprawiedliwić zbrodni,a szczególnie z chęci zysku,czy tylko dlatego,że ofiara była Żydem.Tu z faktami dotyczącymi motywów,wykonawców i narzędzi zbrodni nie będzie można dyskutować.

Osobnym rozdziałem jest styl promocji książki przed jej ukazaniem się i hipoteza o zakazie jej druku.To zaprogramowana działalność na rzecz antypolonizmu,w który wpisuje się problem nadużywania pojęcia antysemityzmu w dobie dzisiejszej i to nie tylko na terenie Polski.
Ludy semickojęzyczne zarówno arabowie jak i żydzi są przecież ze sobą w otwartym krwawym konflikcie.Walczą ze sobą skrajnie radykalnie działające skrzydła w postaci islamofaszyzmu i judeofaszyzmu.Odnoszenie zatem pojęcia antysemityzmu w stosunku tylko do Żydów i żydów,a szczególnie przez nich samych to kontynuowanie politycznego rasizmu.Mamy przecież do czynienia z nadużywaniem bezwzględnego prawa silniejszego,które odcisnęło piętno na sposobie sprawowania władzy sprowadzającym się do zbrodni i masowych mordów.

""