Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Davos: jest plan dla euro

(4)
W Davos unijni przywódcy wreszcie przeszli do kontrataku. Czy uratują w ten sposób wspólną walutę?
 • 2011-01-30 21:13 | tkw

  Optymizm na wyrost

  To zabawne, jak o ratowaniu euro mówi Francja, która sama jest bankrutem.
  Grecja, Irlandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Francja - taka będzie kolejność upadku kostek domina a czy to wystarczy do upadku euro czy nie, to niech każdy sobie sam odpowie.
 • 2011-01-30 22:33 | Czaro

  Re:Davos: jest plan dla euro

  Czyz o wartosci waluty nie powinien decydowac rynek ?
  Z wszystkimi zaletami i wadami z tego wynikajacymi ?
  Politycy chcieliby majstrowac przy wszystkim, majac geby pelne frazesow, a tak naprawde lobbujac na rzecz swoich lobbystow.
  Na swiecie jest jedynie kilka liczacych sie walut, chcac ujarzmic spekulantow, niech ustanowia sztywne kursy i po sprawie. Oczywiscie nie zrobia tego a wiec wszelkie frazesy sa niepowazne i nudne.
 • 2011-01-31 08:16 | ivo

  Re:Davos: jest plan dla euro

  Prezydent Komorowski tłumaczył ministra, że ten nie mówił na serio tylko chciał zbyć dziennikarza. Oczywiście nigdy nie dowiemy się jak było naprawdę, ale znając namolność niektórych dziennikarzy i pewien stopień racjonalności Sławomira Nowaka, jest to wersja o niebo bardziej prawdopodobna, niż setki różnych bredni wypowiadanych przez naszą "klasę" polityczną każdego dnia.
 • 2011-01-31 17:29 | the mentor

  Re:Davos: jest plan dla euro

  Nie wydaje mi sie ze podjete kroki beda skuteczne. Do tej pory nie rowiazali a nawet nie rozpoznali jednego z najwazniejszych problemow. Czym jest niska produktywnosc kapitalu. Zbyt duzo kapitalu jest uwiazane w roznego rodzaju tzw papiery wartosciowe. Z tym nalezy brutalnie skonczyc. A za kazde oszustwo budzetowe krajow czlonkowskich po prostu wyrzucac ze strefy Euro bez ostrzezen.