Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowy sondaż

(1)
2011-01-31 20:26 | tkw
Za onet.pl:
"
37 proc. respondentów zagłosowałoby na Platformę Obywatelską, 29 proc. wskazało Prawo i Sprawiedliwość, 16 proc. Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polska Jest Najważniejsza uzyskałaby 4 proc. poparcia, a Polskie Stronnictwo Ludowe 3 proc. - wynika z sondażu MB SMG/KRC dla "Faktów" TVN.

Oznacza to, że PO straciła dwa punkty procentowe poparcia, PiS utrzymało swój stan posiadania, a SLD zyskało trzy. Gdyby głosowanie odbyło się w najbliższy weekend, 6 lutego, to do urn wybrałoby się 45 procent uprawnionych do głosowania.

Sondaż dla Faktów TVN zrealizował metodą telefoniczną na próbie 1001 osób MillwardBrown SMG/KRC.
"

TKW: przy okazji wyborów prezydenckich policzyłem, że przy urnie PIS nadrabia do PO ok. 15% w stosunku do sondaży. To by oznaczało, że w październiku najwięcej głosów zbierze PIS, ale jaka powstanie koalicja - nie wiadomo. Szansą dla PIS jest wzrost notowań PJN, jeśli "wyrwą mięso" z PO (a pojawiają się takie informacje), to PIS + PJN mogą mieć ponad 50% miejsc w sejmie a dogadać się będzie im dość łatwo. Jeśli tak się zdarzy, będzie to straszny chichot historii.

Ciekawy jest wynik PSL - jeśli nie wejdą, to PO ma potężny problem, do koalicji będą skazani na SLD a to będzie kosztowało, oj będzie.