Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

(18)
Ministrami byli krótko, oskarżonymi całe lata. Żadnemu nie udowodniono winy. Teraz chcą skarżyć Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, że nie jest państwem prawa.
 • 2011-02-01 00:38 | tkw

  Ministrowie pod sąd.

  1. Zgodne działanie ministrów - z tak różnych wydawałoby się opcji politycznych – jest znamienne. Może te opcje wcale tak różne nie są ?
  2. Praca ministra to praca wysokiego ryzyka, poddana surowej ocenie prawa i wyborców. Minister, który obraża się na to jest wg mnie dupkiem. Polityk musi się liczyć z takimi trudnościami, jak się nie podoba, to niech nie idzie do polityki.
  3. I o co będą Polskę skarżyć ? O pieniądze ? Czy to nie jest małostkowość, w końcu panowie biedni nie są a do tego patrz punkt poprzedni.
  4. Lewandowski słusznie wspomniał o arogancji. Tej politykom nie brakuje.
  5. Prywatyzacja była w dużym stopniu złodziejska. Pamiętam sprzed lat wypowiedź Balcerowicza, wyjątkowo szczerą – stwierdził, że świadomie idzie z prywatyzacją na skróty i nie dba o sprawiedliwość, bo jego, Balcerowicza, zdaniem, dla Polski ważne jest jak najszybsze wykreowanie klasy średniej. Balcerowicz stwierdził, że ma świadomość że obecnie żyjący są poszkodowani ale dla Polska jako państwa w perspektywie wieloletniej to działanie dobre. W historii już nieraz dla przyszłości poświęcano dobro współczesnych i odwrotnie.
 • 2011-02-01 01:25 | Tantaloc

  PZU

  Emil W. to przy PZU zrobil przekrek za ktory my placilismy do zeszlego roku ogromna cene. Wiec niech nie udaje niewiniatka....
 • 2011-02-01 02:17 | bolec

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Fajnie się czyta wyznania tych "pokrzywdzonych" ministrów. Dla mnie apogeum tego cyrku prywatyzacyjnego była sprzedaż Domów Towarowych Centrum. Ministerstwo sprzedało firmę, która działa w budynkach i na gruntach należących nie wiadomo do kogo. Sporom nie było końca ale dzisiaj ludzie odpowiedzialni za ten bałagan będą skarżyć Państwo, bo się obrazili. Życzę im powodzenia!

 • 2011-02-01 06:36 | grzes

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Przedsiębiorstwa każdego roku o ocenę pracy zarządu proszą niezależnego audytora.

  Małe pytanie: a kto płaci tym audytorom? Przecież to zarząd podpisuje umowę z audytorem i potem mu płaci pieniędzmi przedsiębiorstwa. Czy to właśnie oznacza niezależność? Ale to uwaga na boku, nie mająca związku z tematem artykułu.
 • 2011-02-01 07:53 | the mentor

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  "Lewandowskiego ostatecznie uniewinniono w 2009 r., po czternastu latach"
  Dwa lata po objeciu rzadu przez kolezke Tuska.

  Prywatyzaja jest aktem bezprawnym. Zaden z rzadow nie mial na to mandatu ani o taki mandat sie nie staral.
  Polski majatek wypracowany prezez naszych ojcow i dziadow nalezal do wszystkich polakow ktorych nikt o pozwolenie na sprzedarz nie pytal.

  Sprzedarz odbywala sie po cichu, w tajemnicy, bez przetargow. "Kupowali" nieznani inwestorzy podstawieni przez wtajemniczone kregi ktorzy nawet nie placili gotowka co bylo wymagane przez prawo. Np, Huta Warszawa, PZU,...

  Grad robi to dalej. Nie widzailem ani jednej publikacji o tych 450 przedsiebiorstwach ktore Grad sprzedal.

  Specjalny prokurator powinien byc powolany by rozliczyc kazda a tych tranzakcji od 1989. Zgadzam sie ze powinno to byc zrobione szybko.

  Zostawmy bajki o zadluzeniach tych przedsiebiorstw. Kazda firma finansuje swoj majatek produkcyjny przez wklad akcjonariuszy i dlugi. To jest normalne. W PRL sektor bankowy prawie nie istnial a wiec skarb panstwa byl bankim dla przedsiebiorstw. Po przejeciu wladzy przez holote w 1989 rynki i dostawcy zostali zniszczeni. To nalezalo naprawic a nie sprzedawac.
 • 2011-02-01 09:02 | Prudent

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Tobie TKW na stanowiskach ministrów najlepiej podobali by sie Kononowicze.
  Nic by nie zepsuli ani nie narazili Skarb Państwa na straty ponieważ niczego by nie było

  PS
  Taki mały przykład
  Do tej pory jedynym Prezydentem Miasta Warszawy, któremu udało się zbudować most przez Wisłę był Piskorski. Do tej pory kluby warszawskie starają się go skazać za różne inwestycje.

  Jego następnicy obiecywali wiele mostów ale mogą spać spokojnie ponieważ żadnego nie zbudowali
 • 2011-02-01 09:36 | topolowka

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Autorka gromi niekompetencje NIKu, ale sama kompetencjá nie zachwyca: jak sie nie odroznia Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci w Luksemburgu, do ktorego zreszta jednostka nie moze sie poskarzyc, od Europejskiego Trybunalu Praw Czlowieka w Strasburgu, to po co w ogole o nich wspominac w tekscie? Lekcje trzeba najpierw odrobic...
 • 2011-02-01 17:08 | anna453

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  a może by tak skontrolować NIK bo coś mi się wydaje że tam korupcja jest całkiem spora może i tak jak w GUSie
 • 2011-02-01 17:21 | Jakubbo

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Mimo wszystko ciesze sie ,że do sprywatyzowania nie zosało już dużo. Problem od zawsze budził emocje, a sama wartość pozostałych do sprzedania firm, przy rozmiarach budżetu naszego kraju, jest już chyba bez większego znaczenia.
  Samo posiadanie przez państwa jakichkolwiek firm jest najczęściej przyczyną patologii, a i wartość nawet największych, ale źle zarządzanych i zapóźnionych technologicznie firm jest niewielka.
  Dobrze ,że jakimś cudem parę firm przetrwało lata 90te i funkcjonuje do dzisiaj. Szkoda mi np. Unitry, bo pomijając sentyment, sprzęt produkowany przez nich był dobry.
  Wytacznie komuś procesu bez dowodów na popełnienie przestępstwa jest kuriozalne. I mimo wszystko szkoda czasu sędziów. Weile innych spraw czeka na rozpatrzenie.
 • 2011-02-01 18:53 | Adam 2222

  Lewandowski za "prywatyzacje" Piaseczna został uznany winnym, ale sędzia odstąpił od ukarania bo Lewandowski zrobił przestępstwo w sposób nowatorski, który sędzia pierwszy raz w życiu zobaczył.

 • 2011-02-01 19:42 | Tenno

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Wartość akcji KGHM w posiadaniu skarbu państwa wyceniana jest na 11 miliardów zł dochód NETTO przewidywany w tym roku 8 miliardów zł , w przyszłym 4,4 miliarda zł . Koniecznie sprywatyzować należy tą dziadowską firmę , prawda ?
 • 2011-02-01 22:40 | dziadek 2

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Sprawdza się że u nas najbardziej pokrzywdzeni to ci co najbardziej skrzywdzili innych. A sami teraz biadolą że im się opinię psuje że po sądach ciąga. A przyznali by się do winy od razu odsiedzieli swoje i mieli by sady już za sobą. A i tak krzywda wielka im się nie stała bo za tanie sprzedanie jakiegoś podmiotu gospodarczego dostali odpowiednie wynagrodzenie w formie stanowisk pracy po odejściu z ministerstwa. A prokuratorzy dmuchają na zimne bo dziś skażą a jutro ich skarżyć będą politycy wiec się nie wychylają i wolą umorzyć niż dalej ciągnąć sprawę.
  Jedno jest pewne bezczelność naszych rodaków nie ma granic.
 • 2011-02-02 02:02 | Kolega królika

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Sprawdza się że u nas najbardziej pokrzywdzeni to ci co najbardziej skrzywdzili innych.

  W rzeczy samej - Kaczyński stara się o status pokrzywdzonego w wyniku wypadku smoleńskiego :)

 • 2011-02-02 09:59 | ciemny_lud

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Proszę zwrócic uwagę na dziwna praktykę: w takich sprawach pisze się z imie nia i nazwiska o fałszywie opskarżonych, ale nigdy w ten sam sposób o prokuratorach, bądź co bądx funkcjonariuszach państwa, którym nie przysługuje żadna taryfa ulgowa. Mimowiednie chroni sie ludzi złej praktyki, a często złej woli. Dlaczego?
 • 2011-02-02 10:12 | olsen

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  A czemu nie? Moim zdanie przychody i zyski KGHM wynikaja glownie z "ukrytego dotowania" przez panstwo.
  Mozna np urealnic oplate eksploatacyjna za kopaliny - nie jestem juz na biezaco ale pare lat temu bylo to mniej niz 3 PLN/tone - do tego jeszcze minister srodowiska potrafil dawac specjalne znizki.
 • 2011-02-02 12:54 | Cisza

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Jesteś ministrem- godzisz się na szczególną odpowiedzialność, w tym włóczenie po sądach latami w przypadkach wątpliwych, do których nigdy nie powinno dojść. Prokuratorów też ktoś naciska i oskarża, że nie bronią interesu RP. Od sędziów każdy domaga się dokładności i troski o interes RP. Szczujemy się nawzajem, od lat, a paradoks polega na tym, że wszyscy działamy w obronie Najjaśniejszej i wszyscy boimy się siebie.
 • 2011-02-03 10:42 | Emeryt

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Nie miał kasy na adwokatów. Idiotyzmem jest, że na wyższych szczeblach odwołania w sądzie musi być adwokat. Miałem sprawę cywilną. Skorzystałem z pomocy radcy prawnego. Okazało się przy odwołaniu do Sądu Apelacyjnego, że jak sam nie dotarłbym do wyroków SN i przeczytałbym sentencji to sprawę bym przegrał. A radca prawny nie stawił się nawet na sprawie. Za to życzy sobie kasy za wygrany proces. Dlatego adwokaci nie powinni być wymagani przy sprawach.
 • 2011-02-04 00:57 | sokra

  Re:Byli ministrowie skarbu chcą skarżyć Polskę

  Nie maja zadnego wstydu !!!!

  Ale niech wiedza ,ze przyjdzie taki moment ,ze ich Praca dla dobra Narodu ujrzy światło dzienne , nawet jak bedzie to po ich smierci.

  A przeciez byli to katolicy, ludzie wierzacy !!!

  A wiec niech uwazają na gniew sił boskich ,o zemscie prostego luda nie wspominajac .

  A on potrafi wyciagać szkielety z grobów i robic z nimi , to co robili w przeszłosci przedstawiciele motłochu.