Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwa oblicza OPEC

(4)
Czyja to sprawka, że benzyna stała się tak droga? Jest kilku podejrzanych, a wśród nich najpoważniejszy: Organizacja Państw Eksportujących Ropę (OPEC). Kartel już od półwiecza rządzi na naftowym rynku.
 • 2011-02-02 04:08 | slawek

  grupa trzymajaca rope

  Droga ropa i benzyna to wina OPEC?To jest glownie wymieniana przyczyna,o spekulantach podbijacych cene raczej sie nie wspomina.Handel kontraktami na dostawe ropy dobry interes.Cene benzyny napedzaja same firmy przerabaiajace rope na benzyne i sprzedajace.Przyklad Orlen jedyny dystrybutor paliwa lotniczego na lotniskach w Polsce.Czy tylko OPEC jest w zmowie?
 • 2011-02-02 14:32 | prorok

  Szanowna redakcjo "Polityki"

  Jesteście dobrym tygodnikiem ale teraz to naprawdę się wygłupiliście. Weźcie sobie wygooglujcie wyrażenie 'peak oil' i się dowiecie o co to chodzi. A jak nie to o peak oil i tak będziecie pisać za kilka lat.
 • 2011-02-02 21:14 | tkw

  Re:Dwa oblicza OPEC

  „We wszystkich oficjalnych dokumentach OPEC podkreśla, że jej zadaniem jest godzenie interesów producentów i konsumentów ropy naftowej.”
  TKW: hahahahahahahaha .....

  „Polski szok naftowy, czyli benzyna za 5 zł/l, to skutek zbiegu dwóch niekorzystnych zjawisk: drogiej ropy i słabego złotego.”
  TKW: to jest kłamstwo. Czynnikiem najważniejszym jest podatek.
 • 2011-02-05 04:09 | Krzysztof

  Re:Dwa oblicza OPEC

  Bzdura, ceny ropy sa ksztaltowane przez spekulantow na gieldach w Nowym Jorku i Londynie. Dowod: w 2008 kiedy ropa osiagnela cene prawie $150 za barylke OPEC pompowal (na prozbe Buscha)na maxa i to nie obnizylo ceny. Dopiero krach finansowy spowodowal nagly spadek cen, doslownie przez noc(o ok 80%)Rzekome swiatowe zapotrzebowanie tez jest bzdura. OPEC jest w stanie zaopatrzyc kazde zapotrzebowanie.