Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Staniszkis - krótko i ciekawie

(1)
2011-02-04 21:31 | tkw
Za onet.pl:
"
W programie "Piaskiem po oczach" w TVN 24 prof. Jadwiga Staniszkis przekonywała, że państwo polskie jest słabe. - Polacy nie chcą w to uwierzyć. Starają się zakładać klapki na oczy - stwierdziła socjolog, dodając, PiS "być może nieudolnie, ale stara się dawać ostrzegawcze światło".

Staniszkis stanęła w obronie Prawa i Sprawiedliwości i języka, którego używają politycy tej partii. - To, że ten język tak denerwuje, mówi coś o nas. PiS to partia, dla której ważne są wartości i godność - argumentowała. Jednocześnie wskazała, że partii Jarosława Kaczyńskiego "brakuje proporcji". Jej zdaniem PiS nie tylko powinien się koncentrować na katastrofie smoleńskiej, ale punktować rząd w innych kwestiach.

Staniszkis przyznała, że PiS wprawdzie przedstawił swój program gospodarczy, lecz nie przebił się on do szerszej publiczności. - To jest brak zdolności komunikowania i poczucia proporcji - stwierdziła.

Według gościa TVN 24, PiS to partia, która funkcjonuje w "świecie wartości i odpowiedzialności politycznej za Polskę, która wymaga pragmatycznych analiz". - Gdyby PiS zachował te dwa skrzydła, to mógłby zwyciężyć - dodała.

Według Staniszkis, "odpowiedzialność polityczna rządu za katastrofę smoleńską jest zdecydowana". Wypadek Tu-154 ujawnił słabość państwa polskiego. - Polacy nie chcą w to uwierzyć. Starają się zakładać klapki na oczy - stwierdziła socjolog, oceniając, że Polacy "powinni być bardziej krytyczni wobec władzy, niż są".

Jej zdaniem, notowania PO i rządu, jak "na stan państwa i gospodarki i brak rozwiązań piętrzących się problemów" jest i tak dobry. Nie zgodziła się z tezą, że Platforma Obywatelska znajduje się w zapaści.

Staniszkis wyraziła pogląd, że Grzegorz Schetyna "jest alternatywą dla członków PO". Z uznaniem odnosiła się również do krytycznych słów marszałka Sejmu wobec premiera Donalda Tuska. Schetyna zarzucił Tuskowi spóźnioną reakcję na prezentację raportu przez MAK. - Znam Schetynę i to był instynkt przyzwoitego człowieka, on ma inne wyczucie godności niż Tusk - powiedziała w "Piasku po oczach".

- Wyraźnie tworzy się kula śniegowa poparcia dla Schetyny w dołach partyjnych PO i to przy słabnięciu pozycji Tuska - jego odpowiedzialności za rząd i braku reform - Schetyna jest naturalną alternatywą - powiedziała Staniszkis.

Profesor komentowała również dzisiejsze głosowanie nad wnioskiem PiS o votum nieufności dla ministra obrony narodowej. Sejm zdecydował, że Bogdan Klich pozostanie na stanowisku.

Według Staniszkis, premier bronił swojego ministra, bo "boi się, że cały rząd się posypie". - Są ministrowie, którzy są zdecydowanie gorsi, jak pani Ewa Kopacz (minister zdrowia -red.) czy Julia Pitera (pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją -red.) - stwierdziła.
"

TKW: ma sporo racji