Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Media: Żerowanie na Olewniku

(10)
TVN 24 ogłosił sukces, bo dziennikarze tej stacji dotarli do wstępnej wersji raportu komisji śledczej ds. śmierci Krzysztofa Olewnika. I wyciągnęli daleko idące wnioski.
 • 2011-02-09 17:49 | Jan

  Moda może szkodzić

  Panowie redaktorzy piszą, że "Po polskich więzieniach nie krążą szwadrony śmierci wykonujące wyroki. Nie ma spisku strażników, dyrekcji zakładów karnych, płatnych zabójców, polityków i biznesmenów". Może i tak. Może wytłumaczeniem tych wszystkich samobójstw jest po prostu moda, albo frustracja, syndrom odrzucenia. To nie nowość, w końcu, jak powiadają, cygan dla towarzystwa się dał się powiesić...
 • 2011-02-09 17:52 | tkw

  Bzdury

  "Nikt nie miał motywu, aby mordować Sławomira Kościuka po procesie, podczas którego zeznał wszystko co wiedział."
  TKW: zeznał to co zeznał a to nie zawsze jest to samo, co prawda.

  "Wersja, że chciano zamknąć mu usta, nie trzyma się kupy."
  TKW: przeciwnie, tylko taka wersja trzyma się kupy. Miał dużo do powiedzenia i dlatego zginął. Franiewski i Pazik też.

  "Jeżeli obawiano się, że coś ujawni, zabito by go przed procesem porywaczy."
  TKW: nieprawda. Zabito ich po procesie, bo albo zagrozili ujawnieniem prawdy albo zlikwidowano ich, by ten pomysł nie przyszedł im do głowy.

  "Po polskich więzieniach nie krążą szwadrony śmierci wykonujące wyroki. Nie ma spisku strażników, dyrekcji zakładów karnych, płatnych zabójców, polityków i biznesmenów, który miałby na celu usunięcie z tego świata wszystkich świadków w sprawie porwania i zabicia Krzysztofa Olewnika."
  TKW: nie wiem jak pan Pytlakowski ale ja w stanie wojennym miałem okazję zobaczyć areszt śledczy "od środka". I zapewniam, że "pensjonariusz" jest tam zdany na łaskę i niełaskę klawiszy, to prawdziwi panowie życia i śmierci. A z drugiej strony jak klawisze chcą kogoś przypilnować, to mają możliwości "że hej" - gdy dostałem karę tzw. "10 dni twardego łoża", to siedziałem w celi sam, wszystko było przymocowane na stałe do podłogi i ściany, w dzień drzwi celi były otwarte i tylko krata a naprzeciwko biurko klawisza, więc cały czas wszystko widzi. Na noc zabierają wszystko z wyjątkiem podkoszulka i gaci. Nazwa "twarde łoże" bierze się stąd, że nie ma tam materaca ani żadnego siennika tylko drewniana prycza jak w obozie.

  Nie żyje 3 skazanych w sprawie Olewnika, z czego 2 zginęło w Płockim areszcie. Jak kiedyś pisałem - ten kto za tym stoi jest tak mocny, że likwiduje potencjalnych świadków w biały dzień w areszcie. Do tego giną akta, są włamania do domów osób związanych ze sprawą.

  Moim zdaniem to Policja stoi za śmiercią Olewnika. Dlatego tak trudno dojść do prawdy.
 • 2011-02-09 18:51 | Rebecca11

  Re:Media: Żerowanie na Olewniku

  Jeden aspekt ten sprawy, wcale nie najważniejszy, przeszedł jakby niezauważony.

  Otóż wiosną 2008 roku p. Olewnikowie spotkali się w Sejmie z przedstawicielami najwyższych władz państwa, w tym z ministrami sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Gdzieś miesiąc później do domu p. Olewników było włamanie. Niewiele zginęło. To, jak i inne okoliczności, wskazywało, że chodziło o zastraszenie.

  W takiej sytuacji, w każdym NORMALNYM państwie, każdy szanujący się minister spraw wewnętrznych wali pięścią w stół, nadaje sprawie absolutny priorytet, zaś efekt jest taki, że najpóźniej po tygodniu "włamywacze" są niezawodnie pod kluczem. Dokąd doszliśmy, skoro można bezkarnie zastraszać ludzi, którzy zwrócili się o pomoc do najwyższych władz państwa i obietnicę takiej pomocy otrzymali?

  Jak można było pozwolić na takie sponiewieranie nie tylko tak strasznie doświadczonej rodziny Olewników, ale także autorytetu Państwa?
 • 2011-02-09 20:10 | Belizariush

  Re:Media: Żerowanie na Olewniku

  To, że postępowanie dot. porwania Olewnika było prowadzone nieudolnie nie ulega wątpliwości. Czy trzech skazanych za to przestępstwo popełniło samobójstwo, czy zostało zamordowanych nie mnie jest roztrzygać. Kwestionowanie stanowiska, jakie w tej sprawie zajęła prokuratura można traktować jako luźne dywagacje, które niczemu nie służą. Dobrze, że jeszcze kwestie tego typu rozstrzygają takie organy, jak sądy, czy prokuratury, a nie blogowicze, czy rodzina zamordowanego. Od tego typu zachowań tylko krok do tzw. anarchii, gdy lud sam wymierza sprawiedliwość. Przy tak ogromnym nagłośnieniu tej sprawy nie sądze, aby tym razem nie dołożono należytej staranności, żeby ustalić tzw. prawdę obiektywną. Co do roli dziennikarzy, a zwłaszcza dziennikarzy stacji, która sama nazywa się najbardziej opiniotwórczą w Polsce to podzielam opinię Autorów. TVN obecnie nie różni się wiele od tzw. tabloidów, które aby zdobyć czytelnika potrafią epatować każdą bzdurą. Rzeczywiście. TVN jest opiniotwórcza, tylko że opinie te nie są przeznaczone dla ludzi myślących samodzielnie. Opierają się pne nie na analizie faktów i rzeczywistości. Opinie te służą jedynie podgrzewaniu nastrojów, szukaniu sensacji, bo to się sprzedaje. Szkoda, że w Polsce martwa jest instytucja sprostowania. Tym sposobem dziennikarz jest w zasadzie zwolniony od odpowiedzialności za to, co pisze, więc może dowolnie przeinaczać fakty, nadinterpretować lub wręcz podawać nieprawdę. TVN dzielnie sobie poczyna idąc tą drogą, zaś liczne nagrody, którymi jest obsypywana za rzetelność świadczą nienajlepiej o tych, którzy nagrody te przyznają.
 • 2011-02-09 20:32 | Adam 2222

  Oczywiscie spec służby w III RP nie brały bez karnie udziału w prowokacjach politycznych, Wałęsy, Kaczyńskiego czy Tuska i Jarucka po prawomocnym wyroku nie pracuje u Sikorskiego w MSZ.


  To jak mogłyby brać udział w innych przekrętach łącznie z "wieszaniem bielizny" ?

  A panowie Latkowski i Pytlakowski maja pod całkowitą kontrola 10 000 etatowych "Tomków", klawiszy i bandziorów działających na zlecenia oraz kontrolują ich myśli i działania.

  A może panowie maja szklana kule i podziela się z nami sześcioma cyframi na najbliższego Toto Lotka ?
 • 2011-02-09 22:06 | Adam 2222

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9078950,Sprawa_Olewnika__Podano_falszywa_godzine_zgonu_Franiewskiego.html

 • 2011-02-09 23:43 | obserwator

  Re:Media: Żerowanie na Olewniku

  A co to jest prawda obiektywna, co?!!!
  To jest właśnie prawniczy wymysł i do spółki z tzw doświadczeniem życiowym, mąci zwykłym ludziom w głowie.
  Szanowny Panie, prawda jest jedna, nie obiektywna czy subiektywna, itp., itd. Ona nie potrzebuje przymiotników!!!!
  Jeśli je ma, to nie jest prawdą!!!
  Co do sedna sprawy: jeśli ktokolwiek wciąż uważa,że śmierć trzech, bynajmniej nie owieczek,z przeszłścią, z tej samej sprawy, w trakcie odbywania kary/czy przetrzymywania w areszcie śledczym,ginie śmiercią samobójczą, to śmierdzi na wiorsty.
  Przestańmy być naiwni i patrzeć na rzeczywistość z punktu widzenia człowieka cywilizowanego. Wśród nas są zwierzęta, prawdziwe drapieżniki i hieny, które dla władzy i swych wpływów zrobią wszystko!!!!.
  I proszę nie myśleć ,że Taką osobą lub Grupą osób nie mogą być ludzie na wysokich stanowiskach i wysokiej pozycji społecznej. Wykształceni i ponadprzeciętnie inteligentni. Nie widzę sprzeczności.
  Jest oczywistym> że On/Ona/Oni nie robili tego osobiście. W teatrze jest tak specjalizacja jak lalkrstwo. Podgrupa- MARIONETKI= pociąganie za sznureczki.....
 • 2011-02-10 09:30 | raor

  Re:Media: Żerowanie na Olewniku

  Jak na dziennikarzy sledczych wykazuja Panowie zadziwiajaca wiare w dokumenty stworzone pod auspicja Prokuratury, a to przeciez prokuratorzy w tej sprawie zagrali jedna z glownych, negatywnych rol. Moze pan Kosciuk powiedzial w sledztwie to co mial powiedziec, np. za poufna obietnice wyjatkowego zlagodzenia kary, a po surowym wyroku mogloby mu sie cos innego przypomniec...Na temat przeciekow mam jednakze podobne, negatywne zdanie.
 • 2011-02-10 12:12 | sugadaddy

  Re:Media: Żerowanie na Olewniku

  Drogi Autorze,
  Pan nie dotarł do sedna sprawy. Przecież Olewnik był agentem specjalnym - takim 007 Najjaśniejszej Pomrocznej - i on, do spółki ze swiom ojcem, siostrą i bratem (który ukrywa się w opuszczonych kopalniach - bo też chcą go porwać) wykrył potężny spisek rządu, KK, rzekomo opozycyjnych partii, oraz zrzeszenia punktów skupu złomu, ktore to instytucje i osoby chciały,
  działając w porozumieniu i zmowie, przeforsować ustawę sejmową, która uznawałaby wszystkie teorie spiskowe za bzdury wyssane z palca, a osoby dające im wiarę, za, w znacznym stopniu, uposledzone na umyśle.
  Na szczęście, dzięki Rodzinie Agentów Specjalnych, niecny plan się nie powiódł i z ustawy nici. Godnym pożałowania jest fakt, że niestety miliony ludzi nie dostaną, skromnych bo skromnych, rent inwalidzkich, które nalezałyby się niepełnosprawnym umysłowo. Wystarczyłoby oswiadczenie, że wierzy się w, powiedzmy, 8 teorii spiskowych. Nie jeden w brodę sobie dzisiaj pluje.
  Przeciętny Polak (prawdziwy)
 • 2011-02-10 16:22 | widz

  głupota dziennikarska nie zna grani

  Pisze Pan o problemie, który wyznacza styl TVN - u. Dzienikarze tej stacji mają zwyczaj podawać w formie sensacji informacje, które były znane lub je tak przekręcac, że zupełnie tracą pierwotny sens. Ale jest to trend dziennikarstwa, spowodowany pogonią za cytowalnością i oglądalnością. W efekcie robi się ludziom wodę z mózgu. A fnał jest taki, że widz zamist wiedzieć i rozumieć więcej, staje ogłupiały w kompletnym medialnym szumie.