Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fedak najlepsza

(2)
2011-02-11 09:44 | tkw
Za onet.pl:
"
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że pieniądze, które zostaną w budżecie po obniżce składki do OFE nie pójdą, jak deklarował rząd, wyłącznie na redukcję długu publicznego. Część - według dziennika ponad 1 miliard złotych - może zostać skonsumowana.

Minister Jolanta Fedak zapowiada w gazecie, że od listopada wzrośnie kryterium dochodowe uprawniające do zasiłków na dzieci. Dzięki temu - wyjaśnia dziennik - otrzyma je więcej rodzin. Pieniądze na zasiłki poszłyby z obciętej składki do OFE.

W kwestii podniesienia kryterium dochodowego, Jolanta Fedak tłumaczy pomysł malejącą liczbą dzieci otrzymujących zasiłki. Gazeta wyjaśnia, że już dwa lata temu ministerstwo planowało podniesienie kryterium i świadczeń.

Minister pracy i polityki społecznej podkreśla w gazecie, że nie możemy marnować pieniędzy z budżetu. Dlatego tak zależy jej ma ograniczeniu przelewów do OFE. Według Jolanty Fedak lepiej przeznaczyć je na politykę rodzinną. Jak czytamy, jest w tej kwestii pewne wsparcie ministra finansów. Tymczasem minister Jacek Rostowski podkreśla w "Dzienniku Gazecie Prawnej", że reforma OFE ma ograniczać dług, a nie zwiększać wydatki.

Eksperci krytykują pomysły minister Fedak. Ich zdaniem propozycje resortu pracy nijak się mają do uzdrawiania finansów publicznych.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"
"

TKW: SUPER ! Minister Fedak wygrywa w moim rankingu ministrów nie obwijających w bawełnę ! Budżet jest traktowany jak własność polityków, więc Fedak ma rację - kto normalny chce poświęcać SWOJĄ WŁASNOŚĆ skoro może poświęcić cudzą ?

Pozdrowienia dla miłośników PO. Tak trzymać !