Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koniec z unikaniem podatku Belki.

(5)
Gdy brakuje konkretnych pomysłów na ograniczanie deficytu, najłatwiej łatać dziury, z których ochoczo korzystają podatnicy.
 • 2011-02-14 18:41 | tkw

  Pozwolę sobie uściślić

  Autor właściwie tak to częściowo opisał, ale ja pozwolę sobie napisać wprost i dosadnie parę spraw:

  1. budżet to nie jest jakiś byt niezależny, jakiś stwór, któremu coś się należy z racji samego istnienia, jak kasza mojemu psu. Budżet to NASZE pieniądze a politycy mają psi obowiązek oszczędnie i rozważnie nim gospodarować a nie tylko węszyć, komu by tu jeszcze zabrać.

  2. obywatel, któremu uda się zatrzymać złotówkę zamiast oddać ją politykom powinien mieć poczucie spełnienia czynu patriotycznego. Bo on tę złotówkę wyda lepiej i dla siebie i dla innych, niż zrobi to polityk, który połowę ukradnie a z drugiej połowy połowę zmarnuje a resztę "łaskawie na coś wyda wypinając pierś do orderów, jakie to z niego łaskawe panisko".

  3. tzw. "trudności budżetowe" to dla nas - obywateli - zjawisko dobre. Nie ma się co oszukiwać - pazerności polityków nic nie nasyci, więc im szybciej to wszystko "walnie" tym łatwiej będzie nam zacząć od nowa, bo mniej zgnilizny będziemy musieli naprawiać (niestety, działa to w cyklu). Więc każdy obywatel powinien - w obecnej sytuacji - wyzbyć się pojęcia "oszustwo podatkowe" w zamian za "nie karmić tej politycznej świni bez końca".

  4. jeśli ktoś ma możliwości i chęć pomagać ludziom - to bardzo pięknie, niech to robi tylko bez pośrednictwa polityków. A jak sam nie ma pomysłu co zrobić, to niech da Owsiakowi, on to dobrze spożytkuje.

  5. za żadne skarby nie dawać się omamić politycznej propagandzie - że "trzeba, wicie rozumicie, państwo potrzebuje". Państwo to jesteśmy my, obywatele, a nie politycy. Oddać politykom tylko to, czego absolutnie nie da się uniknąć (tu najgorzej mają pracownicy najemni).

  6. nie załamywać się - czekam by banki wymyśliły lokaty godzinowe i minutowe (a nawet sekundowe). Albo zamiast lokat - pożyczki dla banków - "niniejszym Kowalski pożycza bankowi XYZ kwotę 10.000 zł na trzy lata a bank zobowiązuje się zwrócić mu tę pożyczkę powiększoną o 1.000 zł jako wynagrodzenie za czas poświęcony przez Kowalskiego na podpisanie niniejszej umowy".
 • 2011-02-14 20:34 | jonasz

  Re:Koniec z unikaniem podatku Belki.

  Jak się nic nie umie a chce się rządzić to mamy tego efekty
 • 2011-02-14 21:11 | Tenno

  Re:Koniec z unikaniem podatku Belki.

  a tak swoją drogą , banki też mają niezły apetyt .
 • 2011-02-15 11:07 | obserwator

  Re:Koniec z unikaniem podatku Belki.

  Kompletna bzdura i twierdzenie,że się cokolwiek robi dla polepszenia bytu państwa.
  Owszem,jak ktoś ma jedną taką lokatę i zarabia te 2,49 dziennie, to taka inwestycja nie wymaga zapłaty podatku.Ale tak naprawdę, to na tym korzysta bank, wmawiając klientom,że lokata jest wolna od podatku.
  OTÓŻ NIE!!!. Każdy podatnik musi wykazać, dochody z tzw. innych żródeł-w tym wypadku z lokat "obelkowanych".Szkopół w tym,że podatek z lokat jest AUTOMATYCZNIE potrącany przez bank i przekazany do US. A cała ta operacja to koszty i Bank na tym nie zarabia!!!
  Także tzw. lokata unikająca "obelkowania" jest naprawdę POZBYCIEM się obowiązku potrącenia,sporządzenia odpowiedniej dokumentacji i przekazania kwot do US. W tym momencie Bank nie jest stroną w ewentualnym sporze między klientem a US, bo to klient/podatnik ma OBOWIĄZEK uwzględnić te dochody z innych żródeł/lokat w swoim zeznaniu podatkowym!!!
  Owszem, działania MF są z gruntu pozorne,jeśli chodzi o wpływy z tego tytułu do budżetu. Tak naprawde tu chodzi o czas. W dotychczasowym systemie, zapewne pewne osoby nie płaciły tego podatku, udając,że nic o tym nie wiedzą, lub płaciły na koniec roku rozliczeniowego. W "Nowym systemie" kasa będzie potrącana automatycznie przez bank i przelewana do US. A że w budżecie dziura i wybory jesienią:-))
  A swoją drogą, pobieranie podatku od lokat to już porażka. Ja chciałbym postawić pytanie-dlaczego US pobiera podatek Belki od obligacji rządowych?!W końcu to obywatel lub instytucja udziela pożyczki Państwu, a Ono jeszcze chce mieć z tego zysk.To już zakrawa na bezczelność.
 • 2011-02-18 04:30 | Kolega królika

  Re:Koniec z unikaniem podatku Belki.

  Jaka może być faktyczna 'strata' budżetowa państwa dzięki istnieniu takich lokat z kapitalizacją dzienną tego nie ma w artykule. Może nawet nikt w Min. Fin. nie wie i to już nawet nikogo nie dziwi. Ja się założę o najlepszą kieckę naszego biskupa, że nie jest to nawet bliskie 5 mld zł a tyle kosztuje utrzymanie dziesiątek tysięcy zdolnych do pracy kobiet i mężczyzn, którzy unikają pracy kryjąc się w jakże licznych zakonach i plebaniach Najjaśniejszej. Smutne lecz niestety prawdziwe!