Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PJN: Możemy rozmawiać z PO o koalicji

(1)
2011-02-15 21:08 | Kolega królika

Reuters, 2011-02-15

PJN myśli o koalicji rządowej z PO po wyborach parlamentarnych - powiedziała agencji Reutera Joanna Kluzik-Rostkowska.
Poparcie dla PJN, ugrupowania powołanego przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość, oscyluje wokół 5-procentowego progu wyborczego, wynika z badań opinii publicznej. Platforma Obywatelska ma w nich 33-54 procent poparcia, zaś PiS 20-30 procent. - Tak, jesteśmy w stanie rozmawiać o koalicji z PO - powiedziała w wywiadzie dla Agencji Reutera Kluzik-Rostkowska. Analitycy sądzą, że w zależności od tego jak poszczególne partie poradzą sobie w wyborach PO może zawrzeć koalicję również z SLD albo PSL.

To, co dla PJN będzie najważniejsze w potencjalnych rozmowach o rządzie, to reformy gospodarcze. Partia chce zrównoważenia budżetu między innymi poprzez likwidację większości ulg. Chce także wspierać politykę prorodzinną, która ma pomóc uchronić system emerytalny przed kłopotami wynikającymi ze starzenia się społeczeństwa.


W/g wielu obserwatorów 'sceny politycznej' w Wolsce to najbardziej prawdopodobne jest stworzenie koalicji rządowej PO-PSL-PJN po wyborach do Sejmu.