Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Silvio Berlusconi stanie przed sądem

(19)
Proces odbędzie się 6 kwietnia. Postawiony w stan oskarżenia premier Włoch odpowie za wyuzdane imprezy, które organizował u siebie w domu, zapraszanie nieletnich kobiet i seks z 17-letnią Karimą Keyek (Ruby). Oskarża się go również o to, że kiedy cała sprawa wyszła na jaw wykorzystywał swoje wpływy, żeby umniejszać i tuszować skandal.
 • 2011-02-16 19:49 | tkw

  Porównanie

  Pamiętam te jazdy po Lechu Kaczyńskim, "że obciach, że wstyd nam przynosi na świecie"- a nie pamiętam by choć raz "POlityka" czy "Gazeta Wybiórcza" porównała Lecha z Berlusconim.
 • 2011-02-16 20:39 | Adam 2222

  Pani red. marzy się proces kapturowy jaki III RP Tuska zafundowała Lepperowi i Łyżwińskiemu. Wygląda ze te trzy podstarzałe panie sędziny gwarantują że Watykan może liczyć na rewanż.


  Jak widzę polskich polityków zachowujących się jakby byli wykastrowani, z obleśnie tłustymi buźkami, i wiecznie, jak nie ma mszy to na kolanach, to Silvio mi się podoba.

  Marzenia młodych Włoszek nie różnią się od marzeń młodych Polek od JPII.
 • 2011-02-16 21:45 | ivo

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Bo to dwie całkiem skrajne odmiany pajaców. Berlusconi: głupio wesołkowaty, narcystyczny, mimo swojej obleśności jednak pełen życia i "męskiej energii", Kaczyński: nadęty, ponury, groteskowy w swoich próbach stwarzania wrażenia "poważnego polityka", nekrofilijny (przewaga kultu tragicznej przeszłości nad jakimś pomysłem na teraźniejszość). Jego tragiczna śmierć, Panie świeć nad jego duszą, nic tu nie zmienia.
  To, że obaj byli/są poślednim wytworem demokracji (zyskując poparcie wśród niższych warstw społecznych nie oferując im nic poza teatrem) i ośmieszali/ ośmieszają swoje kraje na świecie to jeszcze za mało, takich polityków jest na pęczki w wielu krajach.
 • 2011-02-16 22:06 | tkw

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  do 2011-02-16 21:45 | ivo

  Przyjmując znak = miedzy Lechem i Jarosławem, co wielu czyni, jedna z zasadniczych różnic między Kaczyńskim i Berlusconim jest taka:

  Jarosława, już po utracie stanowiska premiera, nie zdołano oskarżyć o najmniejsze choćby złamanie prawa, a jego konkurent polityczny ma WYJĄTKOWO duży interes w tym, by Jarosława zniszczyć - zabił mu brata (w każdym razie nieźle się do tego przyczynił, pewnie nie chciał aż tyle, ale się stało). Natomiast Berlusconi to URZĘDUJĄCY premier oskarżony o ciężkie przestępstwa kryminalne.

  Szkoda, że ograniczasz się tylko do niemierzalnych epitetów.

  Co do "męskiej energii" - oczekuję, że feministki rzucą się na Ciebie jak tygrysice, zostaniesz oskarżony o męski szowinizm - i trochę słusznie. A po drugie - ciekaw jestem jaką energią wykazałby się Berlusconi, gdyby konkurent polityczny zabił mu brata. Bo ja mam dużo podziwu dla Jarosława, że po tym wszystkim nie załamał się, mało kto tak potrafi.

  pozdrawiam
 • 2011-02-17 00:19 | flip

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  TKW, za stwierdzenie "zabil mu brata" powinienes odpowiedziec przed sadem za znieslawienie. Wyciagasz wnioski, ze Tusk chce Jaroslawa zniszczyc. I nie przyjdzie ci do glowy, ze to strach przed Jaroslawem utrzymuje PO przy wladzy. Tak dalece opowiedziales sie po jednej ze stron, ze zupelnie utraciles obiektywizm. A masz sie za takiego inteligentnego i przenikliwego obserwatora rzeczywistosci...
 • 2011-02-17 01:59 | max

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  @ Adam 2222 20:39

  “Marzenia młodych Włoszek nie różnią się od marzeń młodych Polek od JPII”

  Chyba nie powiesz ze mlodym Wloszkom lub Polkom, marza sie faceci po 70 – tce,jesli juz to tylko ich kasa i pozycja przez ktora cos moga osiagnac, a to jak by nie bylo jest prostytucja;
  jesli chodzi o Silvio, no coz kasa, pozycja, viagra i charakter robia swoje,
  ale czy przynosi to zaszczyt Wlochom?

 • 2011-02-17 06:25 | Sip_3

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  @tkw
  Jestes takim frustratem, ze nie mozna czytac twoich postow.
  Prosze, wyjdz na spacer. Nie plen swoich zlotych mysli!
 • 2011-02-17 06:55 | Sip_3

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  @tkw
  To co jest najbardziej denerwujace, ze Ty myslisz, ze twoje argumenty sa logiczne.
  Normalnie typowy pis ciemniak, nie probuje stwarzac takich pozorow. Bardziej fer.
 • 2011-02-17 08:23 | ivo

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Słowa "męskiej energii" zostały umieszczone w cudzysłowiu, w zamierzeniu miało to oznaczać pewien dystans, nie były całkiem na serio, choć trochę tak, bo podkreśla to różnice między oboma panami (a o tym pisałem). To jedno. Druga rzecz to, wybacz, mam odmienne zdanie co do samopoczucia Jarosława po śmierci brata, bratowej i wielu przyjaciół. Nie chciałbym się tym nadmiernie podpierać, ale posiadam pewną wiedzę w zakresie psychologii i wynika z niej, że człowiek normalny z niezaburzonym życiem uczuciowym po takiej tragedii właśnie powinien się załamać, bo jej wymiar był straszny. Nie załamują się osoby psychopatyczne o niskim poziomie empatii i płytkich związkach uczuciowych z innymi. Ja raczej skłonny jestem podejrzewać, że tym człowiekiem nie kieruje nic poza żądzą władzy i mściwością. To osobowość skrajnie destrukcyjna. Nie widzę tu nic do podziwiania. Gdyby się załamał i podniósł, to jeszcze, ale tak... to cyborg.
  By the way! Widzę, że młodzież pisowska się radykalizuje, zamach nie jest już wstydliwie skrywaną hipotezą ćwierćinteligentnej gawiedzi, tylko w pełnej krasie wszedł na prawiczkowe salony z płonącą pochodnią w silnej dłoni. Coraz lepiej... "Dementia praecox" szaleje i zeby to jeszcze dotyczyło jednostek, to może bym współczuł, ale to jest ciągle silna grupa która może mieć wpływ na nasz kraj! Kysz!
 • 2011-02-17 08:52 | ivo

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Zastanowiłbym się jeszcze, zanim przedwyborcza "dementia" odbierze ci resztkę logiki: komu mianowicie taki zamach mógłby być potrzebny? Ś+P Prezydent był politykiem dogorywającym na swym urzędzie, z 15% szansą na reelekcję (zdumiewające! to mnmiej niż pisowski beton), budzącym w większości ludzi raczej uśmiech politowania, bo nawet nie wściekłość, którą potrafi budzić Jarosław. Jak na razie widzę jedną tylko opcję która zyskała niesamowicie na katastrofie. Jest nią PiS i Jarosław, partia ta była już zupełnie bez energii z powolnym ale ciągłym spadkiem poparcia, a tu nagle taka gratka! Tyle energii, tyle emocji, i to na całe lata, temat samograj, Jarosław prawie prezydentem. Oczywiście jestem jak najdalszy od twierdzenia, że Jarosław sam spowodował zamach, nie miałby po temu najmniejszych możliwości, zresztą o takie okrucieństwo go nie oskarżam. Ale potencjalni zamachowcy byliby chyba dość inteligentni by wiedzieć że taka sytuacja jest w stanie zrobić męczennika z największego niedołęgi i dać mnóstwo paliwa jego formacji? Czyż nie?
 • 2011-02-17 11:43 | Janusz

  Silvio Berlusconi stanie przed sądem hipokrytów

  O co tyle szumu? Skąd ta hipokryzja? Przecież hedonistyczny p. Berlusconi perfekcyjnie ucieleśnia współczesny paradygmat wolności człowieka, w świecie hołubionych "mniejszości" różnych quirów, pederastów, lesbijek, transwestytów, gdzie najwyższą cnotą jest nihilizm, amoralność, brak szacunku dla wartości etycznych i moralnych, a obowiązującym niezbędnikiem intelektualisty jest zestaw miliona seriali oraz brukowa prasa. W czym problem? Toż to współczesny pozytywny bohater.

  A może rzecz w tym, że ma swoje kaprysy, więc trzeba spróbować wsadzić go do kryminału, ponieważ odmówił gościny wypędzonemu z Tunezji byłemu prezydentowi Ben Alemu, no i kumpluje się z Putinem?
 • 2011-02-17 12:58 | Realista

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Czyli co? Berlusconi jest złym chłopcem, bo nie całuje ziemi po której chodzą feministki? Jest zły bo nie schlebia jedynie słusznej i poprawnej ideologi? Jest zły bo zamiast dotować organizacje walczące z rakiem piersi i szyjki macicy, wspiera swoim majątkiem walkę z rakiem prostaty?! Zły Berlusconi, ZŁY!!!
 • 2011-02-17 14:48 | murator

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  No cóż nie wydaje mi się ażeby Silvio mógl zostać skazany - wręcz przeciwnie jego występ przed sadem będzie kolejnym hitem we wloskiej Tiwi i cala Italia będzie widziala jak wladca sztucznego wulkanu i ekspert od "bungabunga" wsiądzie do rządowej Lancii pchanej przez bella ragazzas. I tyle - wszystkie feministki będą mogly sobie napluć (doslownie) w brody ! Lepsze to aniżeli informacje ze np. jakiś tam angielski parlamentarzysta zostal odnaleziony martwy w damskiej bieliznie i reklamówka na glowie.... Nie mówiąc o popisach naszych "elyt" z "Gajowym" (hohoho) na czele
 • 2011-02-17 15:17 | peposlaw

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Rozmawiałem kiedyś z włochem, który wyprowadził się do Londynu.
  Powiedział mi, że nie wróci do Włoch, póki Berlusconi będzie premierem, że jest mu wstyd. Rozumiałem go doskonale, my mieliśmy swojego Irasiad itd.
  Druga sprawa, to czytając komentarze, dochodzę do przekonania, że zbliżają się one do poziomu komentarzy na onecie, nad czym boleję.
  Pozdrawiam wszystkich czytelników
 • 2011-02-17 20:26 | kalarepa

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  wstyd mieć takiego premiera.
 • 2011-02-17 20:39 | Adam 2222

  Forma prostytucji jest tez małżeństwo, w mniejszym stopniu Konkubinat a najmniej z prostytucja maja Friends With Bonuses.


  miałem na myśli zdanie autorki "Młode Włoszki marzyły, by stać się taką gwiazdką i traktowały udział w telewizyjnym show jako trampolinę do lepszego świata"

  A czyż nie jest marzeniem wielu albo bardzo wielu, nie tylko Wolskich mężczyzn, by mieć jak najwięcej pięknych dziewczyn i jak najdłużej móc ?


  "
 • 2011-02-17 22:32 | Postawy wobec Bermussoliniego

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  (a także tego tam Muburaka) dowodzą że bijemy "w oficjałce" kolejne szczyty hipokryzji. Gostek był świnią ale był sobą. Większość facetów przy władzy (piszę to a jestem samcem!) to satyrowie, a wielu - dewianci, tyle że poprawność polityczna każe im to za wszelką cenę trzymać po dywanem. Najlepszy był jednak ten italiański klecha, który szczerze przyznał, że Watykan popierał Silviego z czystego wyrachowania - onże po prostu dobrze robił KRK (promował zakaz skrobanek i sute dotacje dla sukienkowych), jak w Polszcze wszyscy - od Kwasa poprzez PółTuska i Gajowego na Kłamczyńskim kończąc.
 • 2011-02-17 23:34 | ivo

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Obawiam się, że to coś dużo poważniejszego niż zniesławienie. Nie znam się na prawie i nie wiem jak dokładnie nazywa się tego typu miotanie bezpodstawnych oskarżeń, natomiast zniesławienie to "jedynie" próba poniżenia kogoś w oczach opinii publicznej, to jednak trochę mniejszy kaliber niż nazwanie kogoś mordercą. Tak, czy tak, niezależnie od kwalifikacji prawnej, jest to moralnie parszywe, jak cała formacja "prawdziwych" Polaków i rzesza jej wyborców.
 • 2011-02-24 09:54 | ol

  Re:Silvio Berlusconi stanie przed sądem

  Droga Pani Mazurczyk,czytając pani artykuł odosze wrażenie,ze poskladala pani skrawki roznych informacji i ulozyla je w nie do końca dobiegająca prawdy calosc.O tym,ze Silvio Berlusconi nie jest swietym wszyscy wiemy, ale chyba jednak zapominamy,ze Berlusconi przez wiekszosc swojej kariery byl przedsiebiorca a nie politykiem, co oznacza ze nie ma dużego doświadczenia we wciskaniu ludziom kitu.Silvio nie mydli ludziom oczu, nie leje wody jak kazdy doswiadczony polityk tylko jest konkretny i szczery w swoich przemówieniach co oczywiście jest zawsze na jego niekorzysc.Mieszkam we Włoszech od lat i z zaciekawieniem przyglądam się włoskiej scenie politycznej i tylko na sama mysl o wyborach włosy jeza mi się na glowie.Obecnie we Włoszech nie ma lepszego,silniejszego kandydata na premiera niz Berlusca.Proszę nie mydlic oczu jakas tam Minetti czy M.Carfagna (nie napisala pani jednak,ze mimo wszystko skonczyla prawo) ale zwrocic uwagę,ze to wlasnie w jego rzadzie zasiadają bardzo kompetentni ludzie tacy jak minister fnansow G.Tremonti (cala Europa moze tylko pozazdroscic),minister administracji R.Brunetta (ostro porzadkujacy wloska biurokracje) oraz minister sprawedliwosci A.Alfano.Jednak najbardziej mnie rozbawilo to zdanie: "We włoskim parlamencie jest przecież wiele kompetentnych pań, jak choćby Rosy Bindi, była minister zdrowia w rządzie Romano Prodiego i deputowana do PE." Proszę nie wciskac Polakom takich kitów, szanowna pani Bindi jest pośmiewiskiem tutaj, ostatnio nawet dziennikarze Rai 3 (a wiemy,ze jest skrajnie lewicowa) się z niej doslownie nabijali.Rowniez to,ze Silvio uprawiał seks z Ruby jak dotąd nie przypominam sobie,zeby były na to jakieś dowody,oprócz faktu ze rzeczywiscie brala udział w imprezach villa di Arcore.Lewica zrobi wszystko,zeby zniszczyć Berlusconiego.... i to jest dla nich jedyny sposób.Nie mniej jednak denerwuje
  fakt,ze nie robi nic aby zapobiec tym skandalikom.