Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Immunitet nie ochroni Legutki

(1)
2011-02-17 23:10 | Kolega królika

2011-02-17

Europoseł PiS Ryszard Legutko w procesie, jaki wytoczyło mu dwoje licealistów, nie może się chować za immunitetem - zdecydował ostatecznie Sąd Apelacyjny w Krakowie.
Dziś to już absolwenci XIV LO we Wrocławiu. Domagają się od europosła PiS przeprosin i wpłaty 5 tys. zł na cele społeczne za jego komentarz o ich petycji z 2009 r. w sprawie usunięcia symboli religijnych ze szkół. Legutko powiedział wtedy o nich "rozwydrzeni i rozpuszczeni przez rodziców smarkacze". Byli już uczniowie uznali, że polityk naruszył w ten sposób ich dobra osobiste, i go pozwali. W listopadzie pełnomocnik europosła powołał się na jego immunitet. Sędzia uznał jednak wówczas, że jego wypowiedź nie miała związku z pełnieniem funkcji w Parlamencie Europejskim, i oddalił wniosek. Wczoraj podtrzymał to sąd apelacyjny.


To jedyna metoda jak utrzymać pisiarnię w pionie. Dziwię się, że nie ma więcej pozwów przeciwko Paranoikowi Tysiąclecia i reszcie tej sekty!