Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zaczęło się ?

(3)
2011-02-20 18:00 | tkw
Onet.pl podaje, że:
"
...
Ministerstwo Finansów zdołało sprzedać obligacje skarbowe tylko za niespełna 3 mld zł, chociaż planowało dwukrotnie więcej
...
"

Czyżbyśmy rozpoczęli staczanie się po równi pochyłej ? Rząd jednak pieniądze będzie musiał znaleźć, więc zaoferuje obligacje wyżej oprocentowane, to przyspieszy proces zadłużania, to spowoduje ostrożność inwestorów, więc trzeba będzie dać jeszcze wyższe odsetki itd.

A do wyborów jeszcze 8 miesięcy, jeśli tak dalej pójdzie, to na jesieni rząd będzie oferował odsetki bardzo wysokie żeby coś sprzedać. A my za to zapłacimy.
 • 2011-02-20 18:04 | tkw

  Re:Zaczęło się ?

  Nie chcieli pożyczyć pieniędzy jedynej zielonej wyspie w Unii ?
 • 2011-02-21 13:17 | dziadek 2

  Re:Zaczęło się ?

  Nie chcę być złym prorokiem, przepowiadającym tylko katastrofy lecz według wszelkich znaków na ziemi i na górze to w tym roku bezrobocie wzrośnie o 3% to tak optymistycznie mówiąc.
  Już wielu pracodawców nie chce zatrudnić osoby sprawne tylko te z grupami niepełnosprawności głownie z IIgr.. Przez to wiele osób utrzymujących się jedynie z wynagrodzenia za pracę wyciągnie rękę do pomocy społecznej. I zamiast zmniejszyć się obciążenie państwa w wydatkach publicznych to ono wzrośnie. O reszcie nie piszę ale pójdzie lawina, nie wypłacalnych obywateli wobec banków itp..
  O to genialny pomysł PO na usprawnienie gospodarki państwa, oby tak dalej tak niech trzymają.
  Zdaje się że i u nas naród musi wyjść na ulicę i spałować tych na wiejskiej a premiera i prezydenta na lampie powiesić. Może co niektórych by to przeraziło i zaczęli o kraju, ojczyźnie myśleć.