Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SLD chce likwidacji Funduszu Kościelnego

(1)
2011-02-21 15:16 | Kolega królika

2011-02-21

"Nie chcemy płacić na emerytury księży"

Fundusz Kościelny powołano w 1950 roku głównie na konserwację i odbudowę zniszczonych w czasie wojny kościołów, ale również udzielanie duchownym pomocy materialnej oraz lekarskiej. Od 1990 roku pieniądze które do niego trafiają pochodzą z budżetu państwa. SLD chce jego likwidacji.
- Formuła, w której Fundusz Kościelny został powołany wyczerpała się. Nie ma dzisiaj najmniejszej podstawy, aby on dalej funkcjonował i aby państwo płaciło na emerytury ponad 20 tysięcy księży - mówi posłanka SLD Katarzyna Piekarska. Posłowie Sojuszu twierdzą, że nie idą na wojnę z Kościołem. - Mało tego. Ten projekt absolutnie koresponduje ze słowami arcybiskupa Michalika, który niedawno stwierdził, że największym skarbem ludzi Kościoła jest ubóstwo - dodaje poseł Sławomir Kopyciński.

Wydatki na Fundusz Kościelny poniesione od 1990 roku to niemal miliard złotych. Tylko w zeszłym roku z budżetu państwa do Funduszu Kościelnego trafiło do niego 86 milionów złotych. - W tegorocznym budżecie państwa cztery miliony złotych więcej poszło na Fundusz Kościelny, podczas gdy brakowało na paliwo dla policjantów. Również brakowało środków na dodatkowe posiłki dla dzieci - mówi rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita.


Pycha, pazerność, brak zasad moralnych i pedofilia zgubiła tych kieckowych pasożytów i nawet SLD się dzisiaj wiezie na tej fali ... przedziwne czasy!