Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skandynawowie nie spieszą się z przejściem na emeryturę

(2)
Demografowie od lat ostrzegają przed fatalnymi skutkami starzenia się ludności w Europie. Kraje skandynawskie pokazują, że nie taki diabeł straszny.
 • 2011-02-21 20:21 | bryka

  Złota jesień

  "Mówi się o nich żartem, że jest to jedyne pokolenie w historii Szwecji, które miało lepiej niż rodzice i lepiej niż obecnie mają ich dzieci."
  Podobnie,zachowując wszystkie proporcje,można powiedziec o polskim pokoleniu wojennym.
 • 2011-02-22 16:26 | antysolidaruch

  Re:Skandynawowie nie spieszą się z przejściem na emeryturę

  Pominieto inny wazny aspekt, pracujace nastepne pokolenia jako gwarant emerytur. Otwarte fundusze emerytalne to piramida wymuszona przez miedzynarodowy kapital(czytaj zlodzieji bez nazwisk i przynaleznosci panstwowej), dlatego jest taka niechec do szwedzkich ofe. Do tego nalezy dodac dochody panstwa, nie tylko z podatkow ale rowniez jako przedsiebiorstw, np. Vattenfall, panstwowa firma. Artykul nie opisuje calej szwedzkiej rzeczywistosci, np. cudzoziemiec, ktory chce otrzymac emeryture w Szwecji musi mieszkac tutaj 40 lat i najlepiej pracowac.
  ""