Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk nie odpuszcza urzędnikom

(1)
2011-02-21 22:50 | Kolega królika


20-02-1011

Premier wraca do pomysłu cięć w administracji. Do końca sierpnia chce zwolnić w ministerstwach i urzędach centralnych 3,5 tys. osób. Eksperci: To za mało!

- Do końca sierpnia zatrudnienie w ministerstwach i urzędach centralnych ma wrócić do poziomu z końca 2007 roku - mówi bliski współpracownik premiera. Ministrowie będą musieli co miesiąc składać raporty, jak przygotowują redukcje.

Jednak według ekspertów zwolnienie 3,5 tys. osób nie załatwi problemu przerostów w administracji.

Liczba urzędników przyrasta, pod koniec roku będzie ich prawie pół miliona. Rozrasta się administracja lokalna i centralna.


Niestety spuścizna po 2 latach rządzenia koalicji PIS-SO-LPR jest odczuwalna do dziś!