Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pytanie

(1)
2011-02-23 18:12 | tkw
Od 10.04.2010 PO ma pełnię władzy, to już niedługo rok. O ile pamiętam, to w lipcu premier zapowiedział przegląd ustaw zawetowanych przez Lecha Kaczyńskiego i ponowne skierowanie ich do sejmu. Na Lecha Kaczyńskiego swego czasu sypały się gromy o zawetowanie choćby ustaw zdrowotnych, więc wydawałoby się, że teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by je wprowadzić.

Lech Kaczyński łącznie zawetował 18 ustaw - ile czasu może zająć:
- wydrukować ustawę * 18 (dla dobrej klasy drukarki to zadanie na ok. 2 godziny)
- przekazać do sejmu (pewnie kurier krąży przynajmniej raz dziennie)
- przeprowadzić ustawę przez sejm (jak się patrzy na ustawę o dopalaczach to widać, że wystarczy kilka dni)

Które z tych zawetowanych ustaw zostały ponownie zgłoszone i przegłosowane ?

No to jak to jest z tymi vetami Lecha ? Blokowały takie wspaniałe zamiary rządu czy nie ? Okazuje się, że Lecha nie ma, prezydentem jest "nasz", więc o co chodzi ?

Mam nadzieję, że wypowie się każdy z z piewców PO na tym forum a jest ich trochę. Jak poznamy ich wyjaśnienia, to może zrozumiem, dlaczego ?