Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wizyta Tuska w Jerozolimie

(117)
Jest jedna sprawa, która łączy polskich polityków ponad podziałami: współpraca z Izraelem.
 • 2011-02-24 14:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Polin znaczy Polska.

  Zbieg zdarzeń po niewoli żydowskiej :
  1.Rok 1968 "wypędzenie".
  2.Zbrodnicze spacyfikowanie ruchu społecznego SOLIDARNOŚĆ i dalsze jego organizowanie się na zasadzie tajnego państwa.
  3.Traktat okrągłostołowy
  4.Korupcjogenna ustawa zasadnicza
  5.Partyjniacka demokracja
  6.Historycyzm GATT i globalnego wolnego handlu
  7.Braterstwo broni spadkobierców wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta "Oszusta" z demokratami wojennymi opanowanymi przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne dla realizacji ukrytych proizraelkich celów.

  W warunkach polskich można to analizować pod kątem udziału nadreprezentacji mniejszości żydowskiej.Opieram to na podstawie książki Kevin'a MacDonald'a FENOMEN ŻYDOWSKI?.
  Zbrodnie przemilczenia wpisane są w historię systemów sprawowania władzy.Były nawet ciągoty,dziś nawet głośno jeszcze wypowiadane,aby akta tajnego państwa,kiedy partia miała patent na mądrość,zabetonować na 50 lat.
  A ile można będzie jeszcze napisać książek kończących się i wykrzyknikami i znakami zapytania i rodzącą się napiętnowaną działalnością,którą podjął Grzegorz Braun?????????????????????????????????????????
  Sprawiedliwości trzeba oddać zadość,że jest granica pomiędzy niechęcią do Plaków płynącą z Izraela,a ortodoksyjnym antypolonizmem płynącym od określonych kół żydów amerykańskich w USA.
  Dziś Żydzi w Izraelu,za wyjątkiem biblijnych rasistów,doceniają wartość Ojczyzny.Nawet ci,którzy budowali socjalizm w Izraelu potrafią zrozumieć co to w czasie bolszewickiego najazdu znaczyło PRECZ Z POLSKĄ ; NIECH ŻYJE LENIN.

 • 2011-02-24 16:24 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Mieetek, weź tabletki ... aż żal patrzeć jak się upodabniasz do szefa sekty "jednej trumny" :)

 • 2011-02-24 16:33 | Janusz

  Wizyta Tuska - do palestyńskiej Gazy mają ze 30km, pewnie pojadą zobaczyć efekty działań swojego przyjaciela

  Nie było specjalnie głośno o tej wizycie przed wyjazdem, widać rząd RP się wstydzi - to zresztą nic dziwnego, bo kto przy zdrowych zmysłach chwaliłby się taką "przyjaźnią",z agresywnym państwem apartheidu, w XXIw.? Nikt. Tylko podobny cieszy się podobnymi.

  Swoją drogą, wspólne posiedzenie rządu RP z rządem Izraela to skandal. Premier Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, za szarganie dobrego imienia Polski, wspieranie rasizmu, państwowego terroryzmu oraz apartheidu.
 • 2011-02-24 17:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Reakcja na komentarz może zastanawiać komu te tabletki bardziej są potrzebne.
 • 2011-02-24 18:13 | zadymausa

  Powinno byc cos wiecej na temat !!

  Jakos wszyscy unikaja tematu egzystencji panstwa Izrael.To tabu udowadnia bojazliwosc reperkusji i swiadomosc mozliwosci reperkusji zydowskich.Jednak patrzac na mape swiata po II wojnie swiatowej jakos nie mozemy znalezc drugiego panstwa jak Izrael.Tzn panstwa utwozonego na nie swoim terytorium.Jak do tej pory kazdy sztuczny wytwor nie wytrwal dlugo przy zyciu.Wspanialy klon "Dolly" schorowana szybko padla.Dlaczego nikt nie przyjmuje do wiadomosci ,ze panstwo Izrael jest sztuczne i schorowane??A juz samo wspomnienie Jerozolimy jako stolicy zakrawa na kpine.Juz raczej predzej niz pozniej nastapia tam radykalne zmiany i zadna polityka ich nie powstrzyma.Slonecznosci!!
 • 2011-02-24 18:46 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jakos wszyscy unikaja tematu egzystencji panstwa Izrael.

  Nic bardziej błędnego - z ponad 100 mln Arabów wielu nie uznaje Izraela do dzisiaj. I to pomimo wszystkich starań i sukcesów Jimmy Cartera w Camp David. Dwóch uczestników tych spotkań przypłaciło to porozumienie w Camp David życiem!

 • 2011-02-24 20:38 | Legionnaire

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jest takie stare powiedzenie, ze “przez zoladek do serca mezczyzny”
  W tym wypadku mozna powiedziec, “przez Izrael do serca USA (czyt. mamony)”.
  Znaczenie Izraela w globalnej polityce jest zadne, tylko na lamach prasy jak New York Times nabiera cech waznosci. Zapewne ma Izrael wiele do zaoferowania, jest to przeciez oboz warowny gdzie nawiecej sie mieczy kuje. Ale wojownik to zaden; kiedy trzeba zalozyc “bagnet na bron” i wydlubac Hamas z bunkrow, chetnych brak. Co zostaje ?
  F-16, Apache I tysiace ton bomb.
  Co zrobic z dwudziestoletnim F-16 ?
  Sprzedac !
  Cos mi sie zdaje, ze Izrael znalazl frajera dla Madoff’a.
 • 2011-02-24 23:49 | Realista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Myślę, że DUŻO więcej niż 100 mln, a po tym jak Izrael w ostatnich latach arogancko poniżał Turcję, z dużym prawdopodobieństwem zyskał kolejnego potężnego wroga. Jak dodamy do tego presję demograficzną świata muzułmańskiego, to nie dziwie się, że większość Izraelczyków stara się zdobyć "awaryjny" paszport USA lub któregoś z państw UE...
 • 2011-02-25 04:01 | citizen

  WIZYTA PRZYJAŹNI

  To napawa radością i optymizmem, że nareszcie po serii wpadek i błędów nasz rząd na czele z MSZ odnalazł drogę do sukcesu. Powinniśmy zapomnieć i wybaczyć „osiągnięcia” naszej polityki wewnętrznej i zagranicznej w postaci ominięcia naszego kraju przez gazociąg budowany przez sąsiadów ze wschodu i zachodu, „poprawę” stosunków z pozostałymi najbliższymi sąsiadami takimi jak Litwa, Białoruś i Ukraina. „Sukcesy” w budowaniu jedności narodowej, solidnych podstaw gospodarki na czele z rozwiniętą komunikacją w postaci kolejnictwa, autostrad, nowych inwestycji w rozwiniętych dziedzinach przemysłu mówią same za siebie. Nastąpił wręcz historyczny moment. Oto spotkały się rządy dwóch wybranych przez swoich bogów narodów. Dlaczego trzeba było na to czekać tak długo? Odpowiedzią jest chyba stare przysłowie” prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

  Mamy teraz realne podstawy oczekiwania, że zostaną zniesione dla nas wizy do USA, zaprzestanie się używania określeń „polskie obozy koncentracyjne”, odklei się od nas niezasłużoną plakietkę notorycznego antysemity, dostrzeże się we właściwych proporcjach wszystkie dobre i złe wydarzenia pomiędzy naszymi narodami.

  Daje to także nadzieję na przyszłość. Można by na przykład wysunąć propozycję zniesienia wiz pomiędzy naszymi krajami a może nawet wprowadzenia swobodnego osadnictwa na zasadach wzajemności. Możemy skorzystać z wielu doświadczeń zaprzyjaźnionego kraju. Na przykład w budowaniu wysokich i mocnych betonowych barier, które mogły by nas oddzielić od niebezpiecznych sąsiadów. Największym sukcesem było by zgłębienie tajemnicy, jak stać się największym i hojnie nagradzanym przyjacielem USA. Może nasi nowi przyjaciele zgodzili by się na leasing dla nas paru „jednostek” tzw. broni niekonwencjonalnej. W końcu nawet gdybyśmy nie planowali ich użycia to poprawiło by to nasze samopoczucie.
  Pól do potencjalnej owocnej współpracy jest bez liku. Łączą nas historyczne związki. Nie bez powodu główna ulica w naszej stolicy nosi nazwę Alei Jerozolimskich, a więc bądźmy optymistami.
 • 2011-02-25 07:18 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jakos wszyscy unikaja tematu egzystencji panstwa Izrael.To tabu udowadnia bojazliwosc reperkusji i swiadomosc mozliwosci reperkusji zydowskich.Jednak patrzac na mape swiata po II wojnie swiatowej jakos nie mozemy znalezc drugiego panstwa jak Izrael.Tzn panstwa utwozonego na nie swoim terytorium.

  Gdzie jest terytorium panstwa dla Zydow. Haslo w antysemickiej przedwojennej Polsce "Zydzi do Palestyny!
  przyczynilo sie do utworzenia tego panstwa. Tworca Izraela David Ben Gurion urodzony byl w Plonsku.
  To antysemityzm w Polsce zmotywowal go wstapienia do ruchu sjonistycznego.
  Wyglada mi na to ze zadymausa wolal by azeby Zydzi do reszty zgineli w komorach gazowych.
  Poznalem w USA bylego wieznia Oswiecinmia ktory gdy prosil o wode z zakratowanego wagonu w pasiakach otrzymywal odpowiedz; "A masz Zydzie dolary? A masz Zydzie brylanty?
 • 2011-02-25 07:29 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-02-24 14:22 | Mieczysław S.Kazimierzak
  Polin znaczy Polska.
  Zbieg zdarzeń po niewoli żydowskiej :
  1.Rok 1968 "wypędzenie".
  2.Zbrodnicze spacyfikowanie ruchu społecznego SOLIDARNOŚĆ i dalsze jego organizowanie się na zasadzie tajnego państwa.
  3.Tra

  Kazimierczak z wlasciwa sobie peridia opuszcza fakty;

  Przed wypedzeniem byla okupacja i szmalcownictwo, jeszcze przedtem haslo Zydzi do Palestyny i pogromy.
  bij Zyda Nie kupuj u Zyda! Czy rodzina Kazmierczaka przypadkiem nie uczestniczyla w tym chodzac w tym samym czasie na msze swiete, na spowiedzi i dostajac rozgrzeszenie.
 • 2011-02-25 11:17 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Toczyla sie (i toczy) dyskusja na temat antysemityzmu Polakow. Otoz wystarczy przeczytac wiekszosc wpisow na tym forum zeby wyrobic sobie zdanie na temat. Co dla mnie jest bardziej interesujace, to fakt, ze Polityke czytaja osoby na ogol bardziej inteligentne i wyksztalcone niz przecietna. To, ze wlasnie osoby na wyzszym poziomie wyrazaja antysemickie opinie jest bardzo dla mnie niepokojace. Jesli bowiem takie opinie panuja w grupie lepiej wyksztalconych, bardziej oczytanych, to jakie opinie panuja w wiekszosciowej grupie mniej wyksztalconych, ktorzy opieraja sie na "zbiorowych", popularnych opiniach? Tam sytuacja wyglada chyba jeszcze gorzej. Ergo: w Polsce od lat dwudziestych nic sie nie zmienilo. "...Skumbrie w tomacie, skumbrie w tomacie..." - jak pisal nieoceniony Galczynski.
 • 2011-02-25 13:14 | sławek.m

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jeśli jestem antysyjonstą od razu krzyczą, że jestem antysemitą. Ciekawe, że bycie antyfaszystą nie czyni mnie antywłochem a antynazistą antyniemcem. Ale widocznie działa to tylko w jedną stronę.
 • 2011-02-25 14:11 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Dziś dla sprowokowania agresji służy słowo wytrych ANTYDEMITYZM,co jest nadużyciem szczególnie gdy odnoszą to do siebie Żydzi i żydzi.Do ludów semickojęzycznych należą przecież i arabowie i żydzi.
  Trzeba mieć tą świadomość,że na krytyczne oceny zasługuje SYJONIZM odnoszący się do biblijnych zapisów stanowiących korzenie rasizmu.To nie ma nic wspólnego z nienawiścią,czy też unicestwieniem Żydów,czy też żydów.
  Krytyczne oceny neokonserwatystów,wojennych demokratów,opanowanych przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne nie ma nic wspólnego z niechęcią,czy też unicestwieniem Obywateli USA.
  Trzeba znać proporcje i mieć trochę odruchu wymiotnego w ocenie przyczyn,że można kogoś nie lubić.Nie można kochać wszystkich ludzi na świecie to teza Karla R.Poppera twórcy idei społeczeństwa otwartego,w której znaczącą rolę odgrywa racjonalna krytyka.Żyda,który nie za bardzo jest poważany wśród swoich pobratymców,bo miał odwagę powiedzieć,że każdy rasizm jest złem nie wyłączając żydowskiego,a komunizm zbrodniczym historycyzmem.
 • 2011-02-25 14:35 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Skrót myślowy dotyczący historii można oczywiście uzupełniać osobistymi przeżyciami kształtującymi bezpośrednie relacje polsko-żydowskie.Tych nie da się zapisać językiem matematyki,bo nie można zastosować jej do psychiki.
  Każde przestępstwo,nie mówiąc o zbrodni ma swoje motywy,wykonawców i narzędzia zbrodni.
  Pytanie sugerujące pozostawiam do oceny poziomu kultury dyskusji.Martwi się o to internauta Werbalista.
  Ale odpowiem nie jest mi wiadome,aby ktoś z mojej rodziny był uczestnikiem wydarzeń jak sugeruje "michrich".
 • 2011-02-25 14:57 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Minrich, podziwiam Twoje poczucie humoru ... skąd się biorą takie Mieeetki?

  Akurat wtedy gdy w Polsce partyjni aktywiści zaczynali walkę o dobrobyt na terenach Palestyny tworzono państwo Izrael. Karty wtedy rozdawali Anglicy i 14 maja 1948 roku podpisano Deklarację o Ustanowieniu Państwa Izrael. Następnego dnia Izrael został zaatakowany przez połączone siły Egiptu, Syrii, Libanu, Transjordanii i Iraku.

 • 2011-02-25 14:59 | Realista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jak się metkę antysemity przypina wszystkiemu co się rusza, to trudno się dziwić, że to słowo traci na swojej mocy. Kto mieczem wojuje...
 • 2011-02-25 15:02 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Wyraziłem się nieprecyzyjnie: chodziło mi jedynie o kraje bezpośrednio sąsiadujące z Izraelem. Arabów jest blisko 300 mln ale trudno podejrzewać np. mieszkańców Maroka o agresję do Żydów. Zresztą nawet w samym państwie Izrael, arabski to obok hebrajskiego, jeden z dwóch języków urzędowych.

 • 2011-02-25 15:02 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo moi przedmowcy uwazaja, ze "antysyjonizm" to cos innego niz "antysemityzm". Ciekawostka historyczna jest, ze dokladnie tej samej argumentacji uzywaly systemy komunistyczne (popierajace kraje arabskie), takze i w Polsce w 1968 roku, co doprowadzilo do masowych zwolnien z pracy polskich Zydow, a w rezultacie do eksodusu polskich Zydow do Izraela. Ale to oczywiscie nie byl "antysemityzm". Gomolke nie mozna bylo oskarzyc o rasizm, po prostu byl "antysyjonista". Gratuluje Panom towarzystwa.

  Oskarzenie panstwa Izrael o rasizm jest wierutna i totalna bzdura. Izrael przyjmuje emigrantow z calego swiata, bez wzgledu na rase i kolor skory. Warunek jest tylko jededn - emigrant musi wyznawac wiare zydowska. Ale kazde panstwo ustanawia swoje wlasne prawa emigracyjne, a w tym przypadku to kwestia religii. Prawo to jest ustanowione po to zeby Izrael pozostal panstwem zydowskim, nie tylko z powodu tego, ze jest "bezpieczna przystania" dla Zydow na calym swiecie, ale takze symbolicznie - dla zachowania swojej religii (bardzo roznorodnej) oraz kultur Zydow w roznych czesciach swiata. Midzy innymi dlatego ustanowiono jezyk hebrajski oficjalnym jezykiem - jezyk, ktorego, poza religia, nie uzywano od tysiacleci. Mial zlaczyc Zydow na calym swiecie w ich wlasnym panstwie, obalic bariery jezykowe pomiedzy przybyszami z roznych stron.

  Nota bene: Moze wiecie Panowie, ze najwiekszymi "antysyjonistami" sa ortodoksyjni Zydzi?
 • 2011-02-25 15:09 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Tu nie chodzi o "latki", czy "metki". Prosze sie zastanowic, jakie sa reakcje Zydow na tego rodzaje komentarze. I to Zydow polskich, nie mowiac o reakcjach na swiecie - i tu - juz nie tylko Zydow, ale calych spolecznosci. To niewazne - Panowie, czy czujecie sie "antysemitami", tylko jak was postrzegaja inni.
 • 2011-02-25 15:38 | jasiek

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Niezla satyra i bardzo trafna.

  Mysle, ze nasze historyczne polskie kompleksy tez daja o sobie znac w stosunkach z Izraelem. Ja to nazywam "kompleksem ormowca" - my lubimy przyklieic sie do mocniejszego, paradowac w jego towarzystwie i chociaz przez chwile miec uczucie, ze jestesmy rowni.

  Ale, co podkresliles w swoim wpisie, chec kupienia przychylnosci USA, gdzie Izrael i jego lobby ma przemozny wplyw, nie jest bez znaczenia w naszych kalkulacjach.

 • 2011-02-25 15:52 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Werbalisto, Twoja argumentacja i tak nie trafi to osobników typu Mieetek, nawet się nie łudź.

  Faktycznie - populacja Izraela składa się np. z 20% Arabów, a arabski to jeden z dwóch języków urzędowych (obok hebrajskiego). Ponadto: jedynie 68% mieszkańców było urodzonych w Izraelu, a reszta to imigranci z Ameryk, Europy, Azji i Afryki. Dla przeciętnego obywatela Najjaśniejszej są to fakty niemożliwe do zaakceptowania, gdyż antysemityzm jest spijany z mlekiem matki po to, żeby być później utrzymywany przez religie katolicką, której fundamentalnymi postaciami są Żydzi - zbiorowa schizofrenia?

 • 2011-02-25 16:39 | Realista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Może tego nie zauważyłeś, ale na świecie generalnie coraz częściej się za Żydami nie przepada. Tak na dobrą sprawę mają poparcie jedynie ze strony USA, UK i Francji - i to głównie ze strony polityków i mediów. Nawet społeczeństwa tych państw (w szczególności USA) zaczęły dostrzegać, że narodowe interesy ich państw stały się zakładnikami grup lobbujących na rzecz Izraela. Uważasz że wpisy na stronie Polityki są antysemickie? Zerknij na komentarze pod artykułami w NY i LA Times poruszającymi kwestię Izraela, a przekonasz się, że Polacy mają bardzo stonowane opinie na ten temat. Z rozmów ze znajomymi wykładającymi na amerykańskich uczelniach wnioskuję, że reputacja Izraela wśród przyszłych elit tego kraju jest bardzo niska. Coraz więcej Amerykanów uważa, że ich system polityczny został skorumpowany/zniekształcony/zepsuty przez organizacje lobbujące na rzecz Izraela, bo to one jako pierwsze - kopiując rozwiązania wcześniej "testowane" w Polsce - wykorzystały "góry" gotówki i nacisk medialny do zniekształcenia polityki USA na korzyść Izraela. Obecnie te same techniki są kopiowane i stosowane przez duże korporacje i inne grupy nacisku, przez co amerykańska demokracja zamieniła się w targowisko na którym za odpowiednią cenę można przeforsować korzystne dla siebie rozstrzygnięcia polityczne. Kryzys jeszcze bardziej uwidocznił niewydolność amerykańskiego systemu politycznego, a arogancja i agresja prezentowana przez polityków izraelskich w ostatnich latach też całej sprawie nie pomaga.

  Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że ponownie zbliżają się czasy, gdy oskarżenie o antysemityzm przestanie na kimkolwiek robić wrażenie, a wina za ten stan rzeczy częściowo spadnie na ludzi którzy antysemitą nazywali każdego, kto nie podzielał ich poglądów.
 • 2011-02-25 18:03 | Legionnaire

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Panie Michrich.
  Czy zapytal Pan tego Zyda w Ameryce, czy ten zadajacy pytanie: A Masz Zydzie dolary … byl Polakiem czy tylko po polsku mowil.
  Czy byl Pan swiadkiem, ze “ nie kupuj u Zyda” mial szeroki oddzwiek tzw. spoleczny ?
  Natomiast wie Pan z cala pewnoscia jak zaszufladowac np. p. Kazimierzaka.
  Kontrargument by byl waznym i zwycieskim nie moze byc “plytszy” od argumentu.
  Dzisiejszy Polak i Polka nie maja lub nie powinni miec kaca moralnego za cokolwiek z przeszlosci, tak samo jak bialy Amerykanin za niewolnictwo.
  W 1968 roku, domyslam sie, ze nie tylko “Zydzi” chcieli by miec ta mozliwosc emigracji z Polski, a lata pozniejsze pokazaly, ze "antysemityzm" byl tylko haslem a nie powodem do masowych wyjazdow , i z Polski i Sowietow. Byla to emigracja zarobkowa z jednej strony i polityka "zaludniania" ze strony Izraela. Sugerowalbym ostroznosc z tym “wypedzeniami”, nikt nie eskortowal "Zydow" na Dworzec Gdanski pod przymusem.
  Czego nie mozna powiedziec o Palestynczykach..
  Tak, Zydzi maja pelne prawo do wlasnego kraju i bezpieczenstwa swych obywateli, chodzi tylko o “cene”. Za wszelka, czy jest ta “cena” do negocjacji.
  Prosze pojechac do Izraela i z ciekawosci pojsc na tzw. check point. Zapewniam, ze bedzie to nieprzyjemne przezycie patrzac jak traktowani sa Palestynczycy przez izraelskich zolnierzy, ktorzy niepytaja: Masz Palestynczyku brylanty ? Ale o dolary sie z pewnoscia zapytaja.
 • 2011-02-25 20:28 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Dziekuje za moralne wsparcie, Kolego krolika. O populacji Arabow nie pisalem, bo nie chcialem sie rozpisywac. Ale prosze zwrocic uwage na hipokryzje, gdy cudzoziemcy zaczynali nabywac w Polsce ziemie. Jaki sie krzyk podniosl, ze nas wykupia i wynarodowia. Ale jesli chodzi o Izrael, to juz uzywaja innego jezyka - tam wolno. A zreszta ksenofobia w Polsce nioe dotyczy tylko Zydow, ale w ogole wszystkich "obcych" i wiele pewnie wody uplynie zanim sie to zmieni. Szkoda tylko, ze nawet w tej bardziej oswieconej warstwie spoleczenstwa.
 • 2011-02-26 00:59 | Cashlack

  Definicja Antysemityzmu jest prosta wg Żydów

  "antysemitą" jest każda owca która nie ucieka przed strzyżeniem i każde cielę, które wierzga gdy Żyd podrzyna mu gardło. Każdy goj nazywający postępki Żydów po imieniu również jest antysemitą.
 • 2011-02-26 03:14 | wróżka Bea

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Po przejęciu władzy w Libii i Egipcie przez Ajatollahów i zacieśnieniu się więzów Turcji z Syrią i Iranem jakie ma miejsce, powstanie projekt zawiązania razem z Jordanią związku państw arabskich o charakterze militarno - wyznaniowo-gospodarczym. Wspólnym wrogiem będzie pozornie tylko Izrael.
  Po kilku latach zbrojenia się, edukacji i indoktrynacji koranicznej raczej zaatakują. Moze nie być z nimi Turcji ale na pewno użyczą wsparcia sprzętowego i danych z NATO oraz przeszkolą armie innych krajów (już zaczynają szkolić Syryiczyków i bratają się z Iranem).
 • 2011-02-26 03:38 | canadol

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Przeciez to wielki wstyd i hanba dla Polski!!!
  Przedstawiciele kraju, ktory byl pod zaborami i okupacja pojechali wdzieczyc sie przed okupantami i kolonistami. I to w Jerozolimie, ktora (Jerozolima Wschodnia)jest centralna sprawa w utworzenia panstwa palestynskiego. Gdzie hasla na ktorych bylismy wychowani: O Wolnosc Wasza i Nasza!!!??? Przecie kiedys liczylismy na pomoc innych w odzyskaniu niepodleglosci, bo inaczej moze nigdy bysmy sie na nia nie wybili. Wstyd sie przyznawac do polskosci tu na obczyznie. Dochodzi do tego jeszcze slawetna glupota polska,i ze zawsze "za murzynami".Kiedy rosna tendencje demokratyczne w swiecie arabskim i maleje hipokryzja USA, oni czynnie popieraja status squo (nie bylo ani slowa o Palestynczykach).
  Nie wiem co na nich wplywa. Na pewno ciagly strach przed posadzeniem o antysemityzm lub chec sluzenie Ameryce. A moze zwykly oportunizm?
 • 2011-02-26 05:53 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-02-25 13:14 | sławek.m
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Jeśli jestem antysyjonstą od razu krzyczą, że jestem antysemitą. Ciekawe, że bycie antyfaszystą nie czyni mnie antywłochem a antynazistą antyniemcem. Ale widocznie działa to tylko w jedną stronę.
  ***
  Syjonizm nie jest faszyzmem tylko ruchem majacym na celu utworzenie zydowskiego panstwa w ktorym Zydzi mogliby czuc sie bezpiecznie a nie byc kozlami ofiarnymi dla sfrustrowanego motlochu jak to mialo miejsce w Europie wschodniej. Antysjonisci woleliby w dalszym ciagu widziec Zydow w roli kozlow ofiarnych na ktorych mozna wyzywac sie pogromami.
 • 2011-02-26 08:07 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Najpierw trzeba uporządkować pojęcie antysemityzmu,co on oznacza dziś.
  To wrogość z unicestwieniem ludów semickojęzycznych!!!
  Trzeba dobrze opisać rolę nadreprezentacji mniejszości żydowskiej,skąd się wzięła krytyka syjonizmu i niechęć do Żydów w Polsce przed 1968 rokiem?
  A jaką rolę odegrała nadreprezentacja mniejszości żydowskiej w transformacji systemowej,której efekt zawarłem w swoim skrócie myślowym?
  Trzeba zdać sobie sprawę i z tego jakie konsekwencje na politykę globalną odgrywają i dziś żydowskie ruchy umysłowe i polityczne,w tym i na uczestniczenie polskich najemników w nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów???!!!
  Tego nie wyjaśni przypinanie łatek,jak to zauważył realista,metody zresztą zaczerpniętej ze zbiorowej odpowiedzialności,którą uosabia Jan Tomasz Gross przy milczącym stanowisku władzy podzielonej na trzy III RP.
  Nie mogło być inaczej walka zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem i każdym z nich z osobna musiała odcisnąć swoje piętno.

 • 2011-02-26 11:38 | Dygresja

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Waspan ma kompleksy ,na dluzsza mete dostaje sie w zycia za to po uszach.
  /nawet od nieznajomych Polek i Polakow /
  Ale Pan jest naprawde beznadziejny.
 • 2011-02-26 12:42 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Najpierw trzeba uporządkować pojęcie antysemityzmu,co on oznacza dziś.

  Mieeetek, najpierw uporządkuj swoją kondycje psychiczną - tak jak Paranoik Tysiąclecia powinieneś najpierw zasięgnąć porady psychiatry!

  BASTA !!!

 • 2011-02-26 14:10 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Bardzo dziekuje wszystkim, ktorzy zamiescili tu swoje komentarze i ciesze sie tez, ze to tej dyskusji tu doszlo. Do tej pory mialem dosc mieszane uczucia na temat oskarzania Polakow o antysemityzm. Teraz spokojnie bede mogl mowic, ze wiekszosc Polakow na calym swiecie to antysemici, bez wzgledu na obecne miejsce zamieszkania. Nie bede powtarzal argumentow, bo wiele zostalo juz na ten temat powiedziane, wiec szkoda czasu. I tak kazdy zostanie przy swojej racji. Z kolei ja moge zostac oskarzony o filosemityzm i bedzie to prawda, gdyz dla mnie to fascynujaca kultura, godna glebszych studiow.

  A z komentarzy mozna tylko wyciagnac wniosek, ze nikt nie uwaza sie za antysemite, a Zydzi sami sa sobie winni, ze ich nie lubia. Ciekawa zatem bylaby definicja Zyda. Wg. prawa panstwa Izrael Zydem jest kazdy, kto mial choc babke Zydowke, wzglednie oficjalnie przeszedl na wiare zydowska. Jednak jest olbrzymia ilosc ludzi, ktore te warunki spelniaja, lecz wcale nie czuja sie Zydami. Mamy w Polsce pamiec o wielkich poetach, ktorzy czuli sie tylko i wylacznie Polakami: Staff, Tuwim, Lesmian, Brzechwa - zeby tylko wymienic najwybitniejszych. Wiec taki np. argument "nadreprezentacja Zydow" nie trzyma sie kupy. Jak dobry poeta - to Polak; jak minister (na przyklad) - to Zyd. To Mickiewicz byl Litwinem? Milosz - Zmudzinem? Itd., itd. Kwestia w Polsce, kto jest kim jest bardzo skomplikowana, ale choc byla w Polityce niedawno poruszana, jako kwestia tozsamosci narodowej, to jednak nikogo to specjalnie nie porusza. Zydzi - to co innego!

  Pozdrawiam i zycze powodzenia w dalszych rozwazniach. (W jidisz top pilpul).
 • 2011-02-26 14:22 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Kolejna ofiara "nauki" Wojtyły? Naiwnych idiotuff nie brakuje jak i nie brakowało ... pewnie nie zabraknie. Pytanie: dlaczego przez idiotów wielu uczciwych Polaków musi utrzymywać pasożytów w czarnych kieckach? OBCIACH !!!

 • 2011-02-26 14:30 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 14:10 | Werbalista

  1. Jeśli wyciągnąłeś wnioski o antysemityzmie Polaków na podstawie kilku wpisów na jednym forum - to nie świadczy to najlepiej o Twoim rozsądku.

  2. Abstrahując od kwestii Żydów konkretnie - na świecie jest kilka państw, które powstały w dość niecodziennych okolicznościach - Izrael, Kosowo, Karabach (górny czy dolny, wsio ryba). Temu trudno zaprzeczyć i za samo zadawanie pytań nie należy chyba oskarżać o antysemityzm - jeśli ktoś uważa, że Kosowo to sztuczny twór, to jak go nazwać - antykosowianinem ? Etykietka i wszystko jasne ? A okoliczności powstania Izraela są chyba z gruntu inne niż okoliczności powstania choćby państwa polskiego ?

  3. Prawdopodobnie efektem "gniewu ludu" w krajach "ostatnio znanych" będzie zakwestionowanie istnienia niektórych z nich a także zakwestionowanie granic, wyznaczonych arbitralnie przez imperia kolonialne. To też określisz mianem "antyktośtam" i uznasz, że samą etykietką wyjaśniłeś problem ?

  pozdrawiam
 • 2011-02-26 14:32 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych rozważaniach.

  Werbalisto, kpisz czy o drogę pytasz? Rozważania czy refleksje to czynności zabronione dla katoli i dlatego ten ludek katolski taki ciemny. A takim łatwiej zawiadywać, to już udowodniono w Najjaśniejszej po tysiąckroć. Jak to możliwe, że kilkadziesiąt tysięcy pasożytów w czarnych kieckach zawładnęło umysłami 40-tu milionów polskich owieczek?


 • 2011-02-26 14:50 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-02-25 18:03 | Legionnaire
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Panie Michrich.
  Czy zapytal Pan tego Zyda w Ameryce, czy ten zadajacy pytanie: A Masz Zydzie dolary … byl Polakiem czy tylko po polsku mowil.
  ***
  Wasc nie chce w to wierzyc ale tak bylo. Najwygodniej wszystkiemu zaprzeczyc w imie obrony "honoru narodowego"
 • 2011-02-26 15:01 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-02-26 08:07 | Mieczysław S.Kazimierzak
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Najpierw trzeba uporządkować pojęcie antysemityzmu,co on oznacza dziś.
  To wrogość z unicestwieniem ludów semickojęzycznych!!!
  Trzeba dobrze opisać rolę nadreprezentacji mniejszości żydowskiej,skąd się wzięła krytyka syjonizmu i niechęć do Żydów w Polsce przed 1968 rokiem?
  ****
  Niechec do Zydow istniala i przed wojna i w czasie wojny kiedy nie bylo zadnego UB. Kazimierzak i jemu podobni perfidnia ignoruje ta prewde. Czy tlum krzyczacy przed wojna Smierc Zydom! Precz z zydami przewidzial z gory po wojnie bedzie UB w ktorym beda ZYdzi?
  Na obiektywnosc ludzi rodzaju Kzimierzak nie ma co liczyc. Koncze diskusjie
 • 2011-02-26 15:08 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ tkw

  Jasne, ze wnioski wyciagnalem na podstawie kilku wpisow, bo

  a) Urodzilem sie wczoraj,
  b) Nigdy w Polsce nie bylem, oraz
  c) Z Polakami nie rozmawiam na codzien.

  Pisalem juz raz, ze nie ma to zadnego znaczenia, jak autorzy wpisow czuja sie na temat antysemityzmu, tylko jak postrzegaja ich inni (nie tylko Zydzi).

  @ Kolega krolika

  Oczywiscie, ze pytam o droge. Gziez bym smial kpic. Pytanie: jakimi umyslami? Zrodloslowem "umyslu" jest "mysl". Powtarzanie bardzo starych przesadow oraz tzw. "madrosci" ludowej nie stanowi w mojej opinii procesu myslowego.

  Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich.
 • 2011-02-26 15:15 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 15:08 | Werbalista

  Ja czytam:
  "
  Do tej pory mialem dosc mieszane uczucia na temat oskarzania Polakow o antysemityzm. Teraz spokojnie bede mogl mowic, ze wiekszosc Polakow na calym swiecie to antysemici
  "

  TKW: zdecyduj się na coś - zawsze tak myślałeś czy dopiero po tej dyskusji.

  pozdrawiam
 • 2011-02-26 15:28 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że ponownie zbliżają się czasy, gdy oskarżenie o antysemityzm przestanie na kimkolwiek robić wrażenie, a wina za ten stan rzeczy częściowo spadnie na ludzi którzy antysemitą nazywali każdego, kto nie podzielał ich poglądów.
  ***
  Na przyklad pogladu azeby Zydow wyslac do Palestyny, Do komor gazowych, wyrzucic z pracy, Zajac ich mieszkania odebrac im zloto i kosztownosci, zepchnac ich do morza. itp itp itp jak to mialo miejsce w nak odleglej przeszlosci.
 • 2011-02-26 15:41 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ tkw

  Skoro oczekujesz deklaracji, to rzeczywiscie zawsze tak myslalem. Jednak myslalem tez, ze dotyczy to raczej nizin spolecznych, tych ludzi niedoksztalconych, nieoswieconych - i choc stanowia wiekszosc spoleczenstwa, to jednak sadzilem, ze ta warstwa o wiekszym intelekcie pozbyla sie wszelkiej ksenofobii. Choc widze, oczywiscie, swoj blad. Natomiast ta dyskusja przekonala mnie ponad wszelka watpliwosc, ze antysemityzm - jak pisal Kolega krolika - wsrod Polakow "wyssany jest z mlekiem matki", bo obejmuje cale spoleczenstwo, bez wzgledu na inteligencje, czy poziom wyksztalcenia. Choc zle mowie, nie powinienem byl napisac "antysemityzm", tylko ogolnie pojeta ksenofobia. Zmieni sie to ciagu pokolenia lub dwoch, ale trzeba poczekac az wymra wszystkie mamuty.

  Pozdrawiam.
 • 2011-02-26 15:51 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 15:41 | Werbalista

  no, przynajmniej teraz jasno to napisałeś. Tak sądziłem. Ale moim zdaniem należysz do tych (a jest ich dużo) którzy mylą stosunek emocjonalny do Izraela i Żydów z antysemityzmem. Historia Żydów to coś wyjątkowego, rola i historia Żydów w Polsce od wieków to też coś wyjątkowego, okoliczności powstania Izraela - też, intryguje mnie to, ale nie uważam się za antysemitę. Mam sporo znajomych, pewnie wśród nich są Żydzi ale do głowy mi nie przyszło nawet zastanawiać się, kto jest a kto nie jest, jest mi to obojętne. Ja dzielę ludzi na mądrych i głupich, na porządnych i szmaty a nie wg rasy czy narodowości. Ale dla Ciebie mogę biegać za antysemitę np. z racji tego że pytam o prawo do istnienia Izraela czy o zbrodnie wojenne popełniane przez to państwo (mam nadzieję, że nie będziesz twierdził, że Izrael zbrodni wojennych nie popełnia, bo byłby to pierwszy taki przypadek w dziejach ludzkości - a trochę tych wojen ludzkość ma za sobą).

  pozdrawiam utwierdzonego w swoich przekonaniach.
 • 2011-02-26 16:30 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Ciesze sie, ze udalo nam sie porozumiec. Nie "biegasz u mnie" za antysemite. Po prostu zastanawia mnie twoja argumentacja; piszesz:

  "A okoliczności powstania Izraela są chyba z gruntu inne niż okoliczności powstania choćby państwa polskiego?"

  Niby jak, konkretnie? Panstwo polskie nie istnialo przez 200 lat; Izrael przez 2 tysiace lat. Granice panstwa polskiego nie pokrywaja sie z zadnymi historycznymi granicami wtedy, gdy Polska (Unia polsko-litewska) istniala. Izraela granice - tez nie. Wiec rownie dobrze mozna argumentowac, ze obecna Polska to tez taki "sztuczny twor". Nie chce wywolywac nowej dyskusji, ale wiesz o co mi chodzi.

  Jesli chodzi o Izrael, to moj stosunek jest zarowno emocjonalny, jak i pragmatyczny. Dziadek moj - rdzenny Polak - zginal w Oswiecimiu, nie wiadomo za co. Dlatego odczuwam pewna wiez z Zydami, ktorych rodziny tam zginely. Stad zwiazek emocjonalny. Pragmatycznie, jako mieszkaniec USA, widze Izrael, jako jedyne sojusznicze panstwo w tym regionie i dlatego zawsze bede popieral wszystkie subwencje na rzecz Izraela (nie bedac Zydem). Mit o jakims niesamowitym wplywie zydowskiego lobby w USA jest nieprawdziwy. Szczegolnie widac to w obecnej sytuacji politycznej. Egipt (sojusznik) - w ogniu. Libia (przeciwnik) - w ogniu. To samo, jesli chodzi o inne panstwa arabskie. Jedynym sojusznikiem na ktorego mozna liczyc, to Izrael. Male panstwo, ale majace stabilny rzad i sprawna armie. Reszta "panstw" (szczepow wlasciwie) kloci sie miedzy soba i w ogole nie mozna na nich polegac. Wystarczajaco pragmatycznie?
 • 2011-02-26 16:56 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 16:30 | Werbalista

  Polacy żyją na tym terenie nieprzerwanie od setek jeśli nie tysięcy lat, jako Naród jesteśmy tu od początków tworzenia się państw w ogóle. To jest nasze miejsce jako Narodu.

  Ale nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie istniejące prawo", państwa powstają i znikają jako efekt różnych wydarzeń i układów sił. Za 10 lat z mapy świata może zniknąć Francja i być może wszyscy to uznają. I być może po 200 latach Francja się odrodzi i też wszyscy to uznają, decyduje aktualny układ sił.

  Jeśli uznajesz prawo Izraela do istnienia w tym właśnie miejscu bo byli tam 2000 lat temu, to miej świadomość, że w ten sposób o swoje może się upomnieć wiele narodów, o ile wiem chyba żaden współczesny naród nie żyje dokładnie w tym samym miejscu przez całą swoją historię, Polskę włączając. Ale pisząc o Izraelu miałem raczej na myśli decyzję ONZ, bo jakoś mam odruch stawiania tej rezolucji obok Jałty - i wtedy nachodzą mnie głupie pytania o analogie. Staram się wczuć w rolę Araba i zawsze się boję, że taki Arab spyta - decyzje jałtańskie tobie, Polakowi, nie pasują a decyzja ONZ pasuje ? To jest uczciwe ?

  "Pragmatycznie, jako mieszkaniec USA, widze Izrael, jako jedyne sojusznicze panstwo w tym regionie i dlatego zawsze bede popieral wszystkie subwencje na rzecz Izraela"
  No to szczerze powiedziane, jako mieszkaniec USA masz w tym swój interes - i ja to rozumiem. Subwencje - a co tam Izrael wyrabia za te subwencje - to obciąża nie moje sumienie, prawda ? W końcu to nie amerykańskie palce naciskają cyngle. Każdy dba o swoje interesy - i tak być powinno. Ale w świecie interesów nie ma niczego stałego - kiedyś może się zdarzyć, że USA uzna iż Izraela podtrzymywać nie warto - co wtedy ?

  A na koniec - skoro masz taki pragmatyczny stosunek do prawa Narodów do posiadania lub nieposiadania państwa, to rozumiem, że masz też pragmatyczny stosunek do kwestii Indian w Ameryce ? Oni tam byli przed Tobą i mniej więcej w tym samym czasie co Żydzi tam gdzie dziś jest Izrael ...
 • 2011-02-26 18:19 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ tkw

  To strasznie mile, ze jestes takim idealista. Ja jednak jestem zwolennikiem relapolitik. Glownie oznacza to, ze w polityce nie ma przyjaciol, sa tylko interesy narodowe.

  Polacy mieszkaja na Ziemiach Zachodnich (Odzyskanych) od tysiecy lat? Jalta podobna do decyzji ONZ? Moze i tak, ale my - Polacy - pogodzilismy sie w rodzinie europejskich narodow i nie wystrzeliwujemy rakiet, ani nie wysylamy samobojcow z bombami zeby sie wysadzili w powietrze w autobusie w Wilnie, czy Lwowie. Mala roznica. Podpisalismy, jako panstwo, odpiwiednie umowy o uznaniu granic z sasiadami i na tym koniec sprawy. Moze nam sie to nie podobac, ale takie sa realia. Granice Polski wyznaczono (bez naszego udzialu) w 1945 roku; Izraela w 1948 roku. Roznica 3 lat. U nas wtedy wojna prawie sie skonczyla, w Izraelu trwa do dzis. Mimo wszelkich inicjatyw aby zakonczyc ten bezsensowny konflikt jakos nie widac rezultatow. Panstwa arabskie chca po prostu likwidacji Izraela, a na to nie pozwola ani jego mieszkancy, ani USA.

  Jakos nie widze ludobojstwa ze strony Izraela, natomiast widze ze strony Palestynczykow. Izraelczycy nie zabijaja z premedytacja cywilow, choc oczywiscie sie to zdarza, w wyniku akcji przeciwko terrorystom. Palestynczycy w ogole nie staraja sie likwidowac celow wojskowych, preferujac akcje terrorystyczne przeciwko cywilnej ludnosci. Jakos tu widze roznice.

  Kwestia Indian w Ameryce? No coz, zostala dawno rozwiazana. Indianie, albo wlasciwie rozne szczepy indianskie zostaly zdziesiatkowane, a nastepnie zamkniete w rezerwatach. I rzad i spoleczenstwo robia obecnie wszystko aby te krzywdy naprawic. Do status ante bellum nie da sie wrocic, ale mozna probowac naprawic zlo wyrzadzone przez naszych przodkow. Dlatego Indianie maja status odrebnego narodu (wszystkie plemiona), zwolnione sa od wszelkich federalnych podatkow, a takze maja swoja autonomie oraz prawa, ktore nie przysluguja obywatelom amerykanskim. Podobnie jest z potomkami afrykanskich niewolnikow. Staramy sie, bo coz mozna wiecej zrobic. Sytuacja i empatia zmienilaby sie diametralnie, gdyby zaczeli organizowac terrorystyczne zamachy (vide Czarne Pantery). Pozdrawiam.
 • 2011-02-26 18:46 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 18:19 | Werbalista

  "w polityce nie ma przyjaciol, sa tylko interesy narodowe"
  Dokładnie.

  "Polacy mieszkaja na Ziemiach Zachodnich (Odzyskanych) od tysięcy lat? "
  To zabrzmi dziwnie, ale gdzieś do XI wieku teren aż do Łaby był czysto słowiański. A na tzw. Ziemiach Zachodnich żywioł słowiański (czy polski jak kto woli) był w sumie znacznie dłużej niż niemiecki. Tylko różnie się to układa zależnie od tego, jaki okres przyjmiemy.

  Fakt, myśmy się z realiami pogodzili, Arabowie nie. Czasem gdy o tym myślę, to mam pewnego kaca moralnego i podziw dla Arabów. Nam przez 123 lata zaborów też wpajano realpolitik i nie daliśmy się a dziś mamy to sobie za powód do chwały. Jest ten kac, ciągle jest ... przynajmniej we mnie.


  "Jakos nie widze ludobojstwa ze strony Izraela,"
  Polecam choćby w Wikipedii - Sabra i Szatila.

  Doceniam, że tak otwarcie piszesz o winach wobec Indian. Tematu nie kontynuuję, bo nie mam teraz okazji zapytać co oni na to.

  "To strasznie mile, ze jestes takim idealista"
  Trochę to brzmi jak "naiwny frajer". Ale nawet jeśli tak miało brzmieć - to jakoś nie mam nic przeciw idealizmowi u siebie.

  "Mimo wszelkich inicjatyw aby zakonczyc ten bezsensowny konflikt jakos nie widac rezultatow"
  Myślę, że jak Azjaci wyleją się ze swoich siedzib - a to tylko kwestia czasu - to ich pogodzą.

  pozdrawiam
 • 2011-02-26 19:39 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ tkw

  Dzieki za odpowiedz. Sam sklaniam sie ku ideom panslawizmu, ktory w Polsce nigdy nie byl popularny. Slowianie, a Polacy - to nie to samo.

  "Kac moralny" - z jakiego powodu. Polowa Polakow mieszka poza granicami Polski, choc nikt naprawde nie potrafi policzyc ilu ich wyjechalo z powodow politycznych. Kosciuszko, Pulaski - w Ameryce. Mickiewicz w Paryzu. A to tylko drobne przyklady. Podziw dla Arabow? Tak, ze dawna kulture. Dzisiaj - za terroryzm? W ten sposob nie wygrywa sie z nikim.

  Sabra i Szatila w Libanie - to masakra przeprowadzona rekami Falangi (ugrupowania chrzescijanskiego). Kwestia, czy wojska izraelskie mogly temu zapobiec - jest sporna. Niewatpliwie Falanga byla sprzymierzencem Izraela, wiec czes winy spada na Izrael. Trudno to jednak kwalifikowac jako ludobojstwo ze strony Izraela (probowano, ale nie obstalo sie w sadzie).

  Okreslenie "idealista" nie oznacza u mnie "naiwny frajer". Sam tez jestem w pewnym sensie idealista, czego najlepszym dowodem jest to, ze tu pisze. Ciagle wierze, ze da sie kogos przekonac racjonalnymi argumentami (a to czysty idealizm).

  Pozdrawiam.
 • 2011-02-26 20:09 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 19:39 | Werbalista

  "Podziw dla Arabow? Tak, ze dawna kulture. Dzisiaj - za terroryzm? W ten sposob nie wygrywa sie z nikim"
  Jeśli jako kryterium przyjmie się, czy się z kimś wygrywa czy nie, to Arabowie mają teraz kiepskie czasy. Ale przyznam, że dla mnie nie jest to kryterium decydujące a w każdym razie nie jedyne. Terroryzm to nie cała Arabia a ja mam jakieś takie przekonanie, że u nich jest nieco mniej hipokryzji. A fałszu nie znoszę. Ale w sumie - to tylko moje wrażenia, na Arabach się nie znam.

  "Sabra i Szatila w Libanie - to masakra przeprowadzona rekami Falangi (ugrupowania chrzescijanskiego). Kwestia, czy wojska izraelskie mogly temu zapobiec - jest sporna. Niewatpliwie Falanga byla sprzymierzencem Izraela, wiec czes winy spada na Izrael. Trudno to jednak kwalifikowac jako ludobojstwo ze strony Izraela (probowano, ale nie obstalo sie w sadzie). "

  No tu stanowczo protestuję. Tu nie ma żadnego "nie wiadomo". Nie wiem jaki sąd to rozstrzygał, ale chyba nie muszę tłumaczyć, że wyrok sądu to nie wyrok Boży ? Mam podać przykłady wyroków niesłusznych ? Izrael tam mordował i pilnował, by nikt się stamtąd nie wydostał - Izrael, bo nie jakiś prywatny Izaak tylko armia państwowa. Zabijali i bojowników OWP i kobiety i dzieci - pamiętam zdjęcia. Ci co w obozach koncentracyjnych tylko pilnowali, by nikt z komory gazowej się nie wydostał też się tłumaczyli, że "ja przecież osobiście nikogo nie zabiłem, ja tylko stałem przy drzwiach".

  Turcy też do dziś twierdzą, że żadnej rzezi Ormian nie było. Poważne partie polityczne w Rosji nadal twierdzą, że w Katyniu mordowali Niemcy.

  Realpolitik ma swoje granice - przynajmniej dla mnie. Izrael MA na sumieniu ludobójstwo - na jego usprawiedliwienie można powiedzieć, że w każdej wojnie jest ludobójstwo. Masakra w My Lai. Polakom też zdarzały się takie rzeczy, jak twierdzi Jasienica - Jeremi Wiśniowiecki to był straszny rezun.

  pozdrawiam
 • 2011-02-26 20:21 | zadymausa

  Nie lubie przekomarzan a szczegolnie atakow..

  osobistych.W dotychczasowej dyskusji wydobyto nieco faktow o Izraelu .Jak zwykle interpretacje musza byc rozne.Uwazam ,ze utworzenie Izraela nie mialo nic wspolnego z prawem do ziemi "ojczystej"(terytorim byloby mniejsze itd) .To byla zwykla polityka i jest do dzisiaj.Nie ma drugiego panstwa na swiecie ktore dostawaloby tak olbrzymie darowizny.Ktos napisal ,ze 68% obywateli Izraela to rdzenni.Chyba w to nikt nie wierzy.Co do aparthaidu to jak nazwac traktowanie mniejszosci arabskiej przez zydow??W tym panstwie ministerswo spraw wewnetrznych decyduje o obywatelstwie kraju.Mozesz byc z pradziada obecny na tym terytorium ale jesli nie jestes wyznawca judaizmu nigdy nie dostaniesz obywatelswa.Obowiazuje bowiem prawo hebrajskie oparte na Torah.Nie ma cywilnych zwiazkow malzenskich ani pogrzebow.W soboty nie kursuje panstwowa komunikacja a prawo wwlasnosci ziemi przez rdzennych Arabow nie istnieje.I gdyby nie ogromne poparcie z zewnatrz panstwo to byloby w rozsypce.
 • 2011-02-26 20:30 | marlena

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  tkw

  slowianie polabscy o ktorych piszesz malo maja z nami wspolnego, czyzbym zauwazyla objawy megalomanii;-).

  A przy okazji - skoro pytasz werbaliste o kwestie Indian( aczkolwiek nie sadze, aby jego dziadek byl nad Wounded Knee, na to polszczyzna werbalisty jest zbyt wspolczesna) to ja pozwole sobie zapytac Ciebie o "Akcje Wisla". Uwazasz, ze zadoscuczyniono Lemkom? A to przeciez nasi bracia Slowianie i nie wszyscy wysiedleni mogli powrocic w ojczyste strony, albowiem ich domy zostaly zajete przez nas. Co prawda minelo tylko ponad 50 lat - ale moze to wystarcza, aby nie miec prawa powrotu, moze nie musi to byc 2000 lat. Ci, ktorzy zajeli ich domy maja juz wnuki i prawnuki urodzone w tychze, zapewne sa zdania, ze prawo do domu wysiedlenca nabywa sie w dniu zasiedlenia, a niezbywalne staje sie po roku, a najpozniej po 10 latach.
  Po jakim czasie traci sie zatem prawo do ziemi ojczystej? Po jakim czasie sie je nabywa?
 • 2011-02-26 20:36 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 20:21 | zadymausa

  Nie lubie przekomarzan a szczegolnie atakow..osobistych.

  tkw; a konkretnie do których wpisów to się odnosi ?
 • 2011-02-26 21:01 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ zadymausa

  Nie zauwazylem atakow osobistych. "Przekomarzanie sie" - to w koncu cecha dyskusji. Mozna to i tak nazwac. Ja nazywam to "polemika". Argumenty, ktore przytaczasz opisalem juz przedtem.

  @ tkw

  Nie bede wracal do poprzedniego, bo tak mozna w nieskonczonosc. W koncu to Chrystus powiedzial "A ta, ktora jest bez winy niech pierwsza rzuci kamieniem". Zadne panstwo, zadne spoleczenstwo nie jest bez swoich win. I nie dlatego tu pisze, tylko dlatego, ze na wlasne oczy widze tu ksenofobie, ale nikt nie chce tego przyznac, ale to nie do ciebie uwaga, lecz do wiekszosci blogowiczow. Najgorsze w tym jest, ze w ogole tego nie widza. A szkoda, bo mozna miec wieksza perspektywe, szersze horyzonty, a przynajmniej realny stosunek do swiata. Gorzkie to mysli.

  Pozdrawiam.
 • 2011-02-26 21:17 | tkw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  do 2011-02-26 21:01 | Werbalista

  fajnie się dyskutowało. Chyba w wielu punktach się zgadzamy.

  pozdrawiam
 • 2011-02-26 22:04 | Realista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  "Jesli chodzi o Izrael, to moj stosunek jest zarowno emocjonalny, jak i pragmatyczny. Dziadek moj - rdzenny Polak - zginal w Oswiecimiu, nie wiadomo za co. Dlatego odczuwam pewna wiez z Zydami, ktorych rodziny tam zginely. Stad zwiazek emocjonalny."

  A nie czujesz związku emocjonalnego z Rosjanami, Polakami, Romami, homoseksualistami i masą innych ludzi którzy również ginęli w Oświęcimiu, a mimo to ich potomkowie nie uważają że z tego powodu reszta świata powinna ich traktować z taryfą ulgową? Znasz jakiegoś Roma, Polaka, Rosjanina, Chińczyka czy Ormianina, który w odpowiedzi na każdy konflikt interesu nazwałby Cię ksenofobem marzącym o posłaniu jego rodziny do obozu zagłady? Jakiemu innemu narodowi przyszłoby coś takiego do głowy? Jakiej indoktrynacji trzeba poddawać własne dzieci, aby z góry zakładać u innych ludzi tak ohydne instynkty?!


  "Pragmatycznie, jako mieszkaniec USA, widze Izrael, jako jedyne sojusznicze panstwo w tym regionie i dlatego zawsze bede popieral wszystkie subwencje na rzecz Izraela (nie bedac Zydem). Mit o jakims niesamowitym wplywie zydowskiego lobby w USA jest nieprawdziwy. Szczegolnie widac to w obecnej sytuacji politycznej. Egipt (sojusznik) - w ogniu. Libia (przeciwnik) - w ogniu. To samo, jesli chodzi o inne panstwa arabskie. Jedynym sojusznikiem na ktorego mozna liczyc, to Izrael. Male panstwo, ale majace stabilny rzad i sprawna armie. Reszta "panstw" (szczepow wlasciwie) kloci sie miedzy soba i w ogole nie mozna na nich polegac. Wystarczajaco pragmatycznie?"

  No bez żartów :) To trochę tak, jakbyś się cieszył, że największy podpalacz w okolicy, jest członkiem Twojej drużyny strażackiej :) Nie było by obecnego konfliktu ze światem arabskim, gdyby nie bardzo jednostronna/wypaczona polityka USA względem Bliskiego Wschodu. Przypominam, że po II WŚ USA było przez Arabów wręcz wielbione za to że przegoniło z ich państw byłe mocarstwa kolonialne. Cała ta doskonała reputacja poszła do zsypu, gdy USA w konflikcie palestyńskim zaangażowało się jednostronnie po stronie Izraela. Bez tej krótkowzrocznej polityki nie było by tego całego syfu który obserwujemy od wielu lat, a od 9.11 w szczególności. USA nie potrzebowałoby sojuszników w regionie, bo nie miałoby tam po prostu wrogów!

  Co do siły lobby Izraelskiego w USA to chyba sobie żartujesz, albo nie chcesz się sprawie odpowiednio przyjrzeć? Nigdy nie słyszałeś o AIPAC i podobnych organizacjach? Nie słyszałeś o tym, jak duży procent kongresmenów otrzymuje regularne wsparcie finansowe ze strony tych organizacji? Nie słyszałeś o tym, co się dzieje gdy któryś z kongresmenów odważy się otwarcie skrytykować Izrael? Już nawet nie chce mi się wspominać o procentowym udziale osób pochodzenia żydowskiego w najważniejszych instytucjach USA. Serio nigdy o tym nie słyszałeś? Jakim "pragmatykiem" jesteś skoro nawet nie zadajesz sobie trudu zerknięcia do ogólnie dostępnych informacji?

  Mogę tylko dodać, że sam patrzyłem kiedyś na sprawę jak na jakąś głupią teorię spiskową, dopóki moja firma nie zaczęła dostarczać rozwiązań informatycznych dla kilku amerykańskich banków, i przy podpisywaniu kontraktów w każdym przypadku wymuszono na nas konieczność powierzenia obsługi prawnej i PR firmom, które na swoich stronach otwarcie deklarują, że są hojnymi sponsorami AIPAC. Gdyby to amerykańscy Włosi wymusili na nas w taki sposób oddawanie 10% wpływów z kontraktu, to większość ludzi bez wahania uznałaby że padliśmy ofiarą rakietu ze strony Mafii, ale najwyraźniej w przypadku firm żydowskich to jest "Business as Usual"?!
 • 2011-02-26 23:39 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Dokładnie.

  "Polacy mieszkaja na Ziemiach Zachodnich (Odzyskanych) od tysięcy lat? "
  To zabrzmi dziwnie, ale gdzieś do XI wieku teren aż do Łaby był czysto słowiański. A na tzw. Ziemiach Zachodnich żywioł słowiański (czy polski jak kto woli) był w sumie znacznie dłużej niż niemiecki. Tylko różnie się to układa zależnie od tego, jaki okres przyjmiemy.
  ***
  Ze zrodel mnie znanych Slowianie zdobyli te tereny w 5 wieku. Podobno dzis odkrywa sie celtyckie krzyze na terenach dzisiejszej Polski, jak rowniez wykopaliska siadczace i istnieniu plemion germanskich.
 • 2011-02-26 23:43 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-02-24 16:33 | Janusz
  Wizyta Tuska - do palestyńskiej Gazy mają ze 30km, pewnie pojadą zobaczyć efekty działań swojego przyjaciela
  Nie było specjalnie głośno o tej wizycie przed wyjazdem, widać rząd RP się wstydzi - to zresztą nic dziwnego, bo kto przy zdrowych zmysłach chwaliłby się taką "przyjaźnią",z agresywnym państwem apartheidu, w XXIw.? Nikt. Tylko podobny
  ***
  Ale za to mogl widziec pewne skutki rakiet wystrzeliwanych z Gazy w terytorium Izraela. Uparte bombardowanie Izraela z Gazy "Katiuszami" wcale Janusza nie martwi.
 • 2011-02-27 02:37 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jak zwykle, gdy temat jest poważny, dotyczy istotnych spraw dla Polaków, to zawsze znajdzie się chór dyskutantów, który zagłuszy wszystko, oskarżeniami o antysemityzm Polaków lub zagrażającym syjonizmie.
  Nikt nie jest ciekawy:
  - po co pojechał tam premier?
  - jakie są rezultaty wizyty?
  - co to dla nas oznacza?
  Jest to bardzo dziwne zjawisko, że w żadnej gazecie nie ma na ten temat słowa.
  Temat po prostu dziennikarzy nie interesuje.
  Wystąpienie Pana Premiera w Izraelu, podsumowujące wizytę, jest bardzo dziwne i pokrętne. Z potoku nic nieznaczących słów z trudem udaje się wyłapać dwie informacje:
  1 że Polska nawiązała korzystną współpracę wojskową z Izraelem;
  2 że Polska będzie podczas swojej prezydencji w Unii Europejskiej reprezentować interesy Izraela.
  Czy sojusz wojskowy z państwem stosującym apartheid, permanentnie toczącym wojny, jest naprawdę dobry dla Polski? Czy nie mamy ważniejszych spraw do załatwienia w Unii Europejskiej, w czasie naszego przewodnictwa, niż reprezentowanie interesów Izraela? Co na to powie Unia?
 • 2011-02-27 09:23 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Relacje polsko-żydowskie mają swoja historię.Ponieważ padają deklaracje to jestem antysyjonistą,który ma swoje zbrodnicze biblijne korzenie.
  W świetle opisanych przez Kevina MacDonalda żydowskich ruchów umysłowych i politycznych utwierdzam się w szkodliwym dla mojej Ojczyzny działaniu nadreprezentacji mniejszości żydowskiej i istotę antypolonizmu.Boleję,że nie ma oficjalnej reakcji władz partyjniackiej demokracji,co może dawać dużo do myślenia.
  Problemy żydowsko-arabskie,to sprawa rodzinna w łonie ludów semickojęzycznych,które w sprzężeniu zwrotnym generują konflikt judeofaszyzmu z islamofaszyzmem.To skrót myślowy,ale tak można ten konflikt zapisać.
  Papież-Polak przed najazdem na Irak,z udziałem również i Polski, przestrzegał przed wojną cywilizacji.
 • 2011-02-27 09:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Możliwe są odpowiedzi hipotetyczne.Dla budowania jednej z wersji warto sięgnąć po biblię i przeczytać księgę Estery.
 • 2011-02-27 10:21 | Realista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @Werbalista: skopiowałem komentarz z wyższego wątku, bo mógłby umknąć w tłumie ;)

  "Jesli chodzi o Izrael, to moj stosunek jest zarowno emocjonalny, jak i pragmatyczny. Dziadek moj - rdzenny Polak - zginal w Oswiecimiu, nie wiadomo za co. Dlatego odczuwam pewna wiez z Zydami, ktorych rodziny tam zginely. Stad zwiazek emocjonalny."

  A nie czujesz związku emocjonalnego z Rosjanami, Polakami, Romami, homoseksualistami i masą innych ludzi którzy również ginęli w Oświęcimiu, a mimo to ich potomkowie nie uważają że z tego powodu reszta świata powinna ich traktować z taryfą ulgową? Znasz jakiegoś Roma, Polaka, Rosjanina, Chińczyka czy Ormianina, który w odpowiedzi na każdy konflikt interesu nazwałby Cię ksenofobem marzącym o posłaniu jego rodziny do obozu zagłady? Jakiemu innemu narodowi przyszłoby coś takiego do głowy? Jakiej indoktrynacji trzeba poddawać własne dzieci, aby z góry zakładać u innych ludzi tak ohydne instynkty?!


  "Pragmatycznie, jako mieszkaniec USA, widze Izrael, jako jedyne sojusznicze panstwo w tym regionie i dlatego zawsze bede popieral wszystkie subwencje na rzecz Izraela (nie bedac Zydem). Mit o jakims niesamowitym wplywie zydowskiego lobby w USA jest nieprawdziwy. Szczegolnie widac to w obecnej sytuacji politycznej. Egipt (sojusznik) - w ogniu. Libia (przeciwnik) - w ogniu. To samo, jesli chodzi o inne panstwa arabskie. Jedynym sojusznikiem na ktorego mozna liczyc, to Izrael. Male panstwo, ale majace stabilny rzad i sprawna armie. Reszta "panstw" (szczepow wlasciwie) kloci sie miedzy soba i w ogole nie mozna na nich polegac. Wystarczajaco pragmatycznie?"

  No bez żartów :) To trochę tak, jakbyś się cieszył, że największy podpalacz w okolicy, jest członkiem Twojej drużyny strażackiej :) Nie było by obecnego konfliktu ze światem arabskim, gdyby nie bardzo jednostronna/wypaczona polityka USA względem Bliskiego Wschodu. Przypominam, że po II WŚ USA było przez Arabów wręcz wielbione za to że przegoniło z ich państw byłe mocarstwa kolonialne. Cała ta doskonała reputacja poszła do zsypu, gdy USA w konflikcie palestyńskim zaangażowało się jednostronnie po stronie Izraela. Bez tej krótkowzrocznej polityki nie było by tego całego syfu który obserwujemy od wielu lat, a od 9.11 w szczególności. USA nie potrzebowałoby sojuszników w regionie, bo nie miałoby tam po prostu wrogów!

  Co do siły lobby Izraelskiego w USA to chyba sobie żartujesz, albo nie chcesz się sprawie odpowiednio przyjrzeć? Nigdy nie słyszałeś o AIPAC i podobnych organizacjach? Nie słyszałeś o tym, jak duży procent kongresmenów otrzymuje regularne wsparcie finansowe ze strony tych organizacji? Nie słyszałeś o tym, co się dzieje gdy któryś z kongresmenów odważy się otwarcie skrytykować Izrael? Już nawet nie chce mi się wspominać o procentowym udziale osób pochodzenia żydowskiego w najważniejszych instytucjach USA. Serio nigdy o tym nie słyszałeś? Jakim "pragmatykiem" jesteś skoro nawet nie zadajesz sobie trudu zerknięcia do ogólnie dostępnych informacji?

  Mogę tylko dodać, że sam patrzyłem kiedyś na sprawę jak na jakąś głupią teorię spiskową, dopóki moja firma nie zaczęła dostarczać rozwiązań informatycznych dla kilku amerykańskich banków, i przy podpisywaniu kontraktów w każdym przypadku wymuszono na nas konieczność powierzenia obsługi prawnej i PR firmom, które na swoich stronach otwarcie deklarują, że są hojnymi sponsorami AIPAC. Gdyby to amerykańscy Włosi wymusili na nas w taki sposób oddawanie 10% wpływów z kontraktu, to większość ludzi bez wahania uznałaby że padliśmy ofiarą rakietu ze strony Mafii, ale najwyraźniej w przypadku firm żydowskich to jest "Business as Usual"?!
 • 2011-02-27 14:27 | nerw

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Właśnie w radiowej Jedynce wysłuchałem arcyciekawej audycji na temat Bliskiego Wschodu (Ostrowski, Jonas, Ordyński), czyli problemów rzeczywiście istotnych. Byli świetni. Proszę pogratulować p. Ostrowskiemu.
 • 2011-02-27 15:19 | citizen

  BRAWO RACIONALISTA, BRAWO GRACE!

  Ja już jestem zmęczony i boję się ich, dlatego cieszę się że są takie głosy jak wasze, że są odważni i światli ludzie. Mam nadzieję, że ich w przyszłości nie zabraknie.
 • 2011-02-27 17:26 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ 2011-02-27 10:21 | Realista

  Alez czuje tez ten zwiazek emocjonalny "...z Rosjanami, Polakami, Romami, homoseksualistami i masą innych ludzi którzy również ginęli w Oświęcimiu..." i prosze zwrocic uw2age na stosunek wiekszosci Polakow do wymienionych kategorii. Taka sama ksenofobia. Polacy nie cierpia Rosjan, Romow i homoseksulistow. To dlaczego Zydzi mieliby byc wyjatkiem?

  Wiec zadnej indoktrynacji nie bylo. Prosze sie przyjrzec realiom - Realisto. Porozmawiac z kilkoma Polakami na temat ich stosunku do kategorii ludzi, ktore wymieniles. Chyba nie musze wiecej przekonywac.

  Gdyby nie "jednostronna/wypaczona polityka USA względem Bliskiego Wschodu", to Izraela od dawna by nie bylo. Uwazam, ze USA potrzebuje sojusznikow, lecz jedyny sojusznik, na ktorego mozna liczyc. Egipt wlasnie sie "przewrocil", a czy nastepny rzad bedzie kontynuowal polityke przyjazna dla USA, tego nie wiadomo.

  Jednak Ci, co ocaleli mieli gdzie powrocic, natomiast Zydzi takiego kraju nie mieli. Poza tym, oprocz Zydow, zadna nacja nie zostala tak skrupulatnie wymordowana. Owszem, Zwiazek Radziecki stracil wiecej obywateli w czasie wojny, ale nie byli oni systematycznie wymordowani. Wiekszosc zginela, jako zolnierze - w walce, a nie w komorze gazowej. W wyniku tej katastrofy dla Zydow, oraz obojetnosci swiata wobec masowych zbrodni, swiat poczul sie zobowiazany do stworzenia warunkow ustanowienia panstwa zydowskiego. I wedlug mnie bylo to zobowiazanie moralne.

  Piszac, ze USA nie mialoby zadnych wrogow, gdyby nie popieralo Izraela, to to juz calkiem z palca wyssane. USA ma wszedzie wrogow, jawnych, albo ukrytych, ale calkiem niewielu przyjaciol.

  A jak chodzi o lobby, to jasne, ze kazde lobby ciagnie w swoja strone; AARP na rzecz emerytow, NRA na rzecz wlascicieli broni, i tak mozna bez konca.Jesli chodzi o "wymuszanie" obslugi prawnej i PR - to proste. Nie podpisujcie kontraktow z takimi bankami. Ja tez zawierajac umowe zmuszany jestem do wielu warunkow, ktore nie sa mi na reke. Ale to kompromis, a jesli nie moge sie do takiego kompromisu zmusic - to odstepuje od zawarcia umowy.

  Pozdrawiam.
 • 2011-02-27 19:46 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jakos wszyscy unikaja tematu egzystencji panstwa Izrael.To tabu udowadnia bojazliwosc reperkusji i swiadomosc mozliwosci reperkusji zydowskich.Jednak patrzac na mape swiata po II wojnie swiatowej jakos nie mozemy znalezc drugiego panstwa jak Izrael.Tzn panstwa utwozonego na nie swoim terytorium
  ****
  Hipokryto zadymausie! Gdyby nie Haselko antysemickie "Zydzi do Palestyny!" to panstwo nigdy by nie powsatlo.
  To antysemici twojego gatunku odmawiajoce Zydom prawo do zycie bylo glownym motywem do utworzenia pansrwa Izrel
 • 2011-02-27 20:02 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  akos wszyscy unikaja tematu egzystencji panstwa Izrael.To tabu udowadnia bojazliwosc reperkusji i swiadomosc mozliwosci reperkusji zydowskich.Jednak patrzac na mape swiata po II wojnie swiatowej jakos nie mozemy znalezc drugiego panstwa jak Izrael.Tzn panstwa utwozonego na nie swoim terytorium
  ***
  Grace i citisen woleliby azeby Polska zawarlo sojusz z tymi co cha Zydow z Polski zamieszkajacych w Izrelu zepchnac do morza. Zawsze mozna pokrzywdzonym Palestynczykom oddac mienie po pomordowanych lub wypedzonych Zydach jezeli ktos szczerze przejmuje sie ich losem. Ilosc Zydow zmuszonych do opuszczenia krajow Arabskich po 48 roku dorownuje ilisci uciekinierow Palestynskich z tego okresu. Ponadto mozna ich osiedlic w domach i mieszkaniach pozydowskich w Polsce.
  Co nato obroncy praw Palestynczykow?
 • 2011-02-28 07:05 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Taki rys historyczny konfliktu:
  Przyczyn konfliktów,jakie utrudniały Izraelowi współżycie z innymi narodami i uprzedzeń wobec Izraela... są nieco innej natury.
  "Najsławniejszym jest niewątpliwie konflikt,który wszedł do historii pod nazwą "niewoli egipskiej" - i pozostał niezapomniany dzięki chrześcijańskiej liturgii.Stanowi on główny trzon religii Izraela.Historię konfliktów Izraela z Egiptem należałoby przenieść do świata bajek jako odstraszającą opowieść o grzechu obdarzenia zaufaniem wędrowców nieznanego pochodzenia.Rozpoczyna ja przypadek opisany w Księdze Rodzaju:Gdy Abraham przybył do Egiptu zauważyli Egipcjanie,że Saraj...
  Toteż zabrano Saraj na dwór faraona.Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie.Otrzymał bowiem owce i woły,niewolników oraz oślice i wielbłądy"
  Po ukaraniu faraona przez Pana i kiedy okazało się,że Abraham oszukał faraona,że to nie siostra tylko żona taki był finał :
  "A teraz - oto twoja żona;zabierz ją i idż...
  Wiele do myślenia o roli kobiety,żydówki w odniesieniu i do naszej rzeczywistości może dać Księga Estery.
  Najbardziej jednak bajeczną karierę zrobił prawnuk Abrahama ,Józef,sprzedany przez braci.W żródłach egipskich nie ma żadnej wzmianki o tej karierze prawnuka Abrahama,ale jest ona doskonale osadzona w uzdolnieniach Izraela...handlowali niewolnikami już w czasach Abrahama i ta specjalność uprawiali najdłużej,aż po nasze czasy."
  Są sytuacje życiowe,w których kłamstwo ma swoje uzasadnienie.Ale i jest takie myślenie,że tą zdolność wysysa się z mlekiem matki,mówiąc uczenie ma się w genach.Być może,że to podniosło pojęcie KŁAMSTWA do rangi czynnika rozwoju intelektualnego człowieka.
  Nadużywanie pojęcia antysemityzmu,na tym tle antypolonizm ma być siłą sprawczą w kontynuowaniu udziału Polski w konflikcie judeofaszyzmu z islamofaszyzmem,bo takim skrótem myślowym można określić otwarty krwawy konflikt między ludami semickojęzycznymi.Kłaniają się błędy demograficzne w kontekście lekceważenia praw stworzenia i natury.
  Dziś zaczyna się mówić o konieczności asymilicacji mniejszości narodowych.Stąd i rodzące się problemy niechęci prowadzące do wrogości.

  Kiedy handlowcy biorą góra nad wytwórcami,to jedna z tez stanowiących o przyczynach kryzysów też i tego najnowszego,pełzającego za sprawą kolejnej właśnie utopii GATT i globalnego wolnego handlu.Czekała PUŁAPKA,bo tak to skutki tej utopii określił w swojej książce Jams Goldsmith.Nie dosyć,że wpada w nią również i POLSKA to chce się pogrążyć Ojczyznę w procesie prania semickojęzycznych brudów.
  Powstaje pytanie o gospodarczy patriotyzm,co on dla Polski dziś oznacza???
 • 2011-02-28 07:32 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Na realizację "marzeń" Grace i citisen nie pozwoli przecież Jahwe,twórca rasizmu,który rzekł :

  "Ja jestem Panem,który stworzył niebo i ziemię.Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo.Z ciebie wyjdą królowie i będą rządzić wszędzie,gdzie tylko dojdą ludzkie ślady.Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami.,tak jak będą tego chcieli.Potem zostaną zjednoczeni na ziemi i odziedziczą ją na zawsze."
 • 2011-02-28 09:09 | Right of return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @michrichZawsze mozna pokrzywdzonym Palestynczykom oddac mienie po pomordowanych lub wypędzonych Zydach jeżeli ktos szczerze przejmuje sie ich losem. Ilosc Zydow zmuszonych do opuszczenia krajow Arabskich po 48 roku dorownuje ilisci uciekinierow Palestynskich z tego okresu. Ponadto mozna ich osiedlic w domach i mieszkaniach pozydowskich w Polsce.
  Co nato obroncy praw Palestynczykow?
  *****
  Wypędzeni w 1948 Palestyńczycy i ich potomkowie nie mieli nic wspólnego z wypędzonymi z krajów arabskich Zydami ani tym bardziej z mieniem pożydowskim w Polsce . Nie mieli nic wspólnego z zagładą Żydów w Europie ale to oni ich ziemie ich majątek stał sie rekompensatą dla Żydów jaką zapłacił świat za nic nierobienie w czasie gdy mordowano Żydów w Europie. Palestyńczycy nie chcą niczego cudzego chcą tylko swoje którego zostali pozbawieni. Jeżeli majątku po swoich przodkach chcą i otrzymują Żydzi którzy mają polskie korzenie to dlaczego prawa do tego samego w odniesieniu do majątku w Izraelu nie mają Palestyńczycy?
 • 2011-02-28 11:51 | Werbalista

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @ 2011-02-28 09:09 | Right of return

  "Jeżeli majątku po swoich przodkach chcą i otrzymują Żydzi którzy mają polskie korzenie to dlaczego prawa do tego samego w odniesieniu do majątku w Izraelu nie mają Palestyńczycy?"

  Swietne pytanie, na ktore niestety nie znam odpowiedzi. Byc moze ktorys z dyskutantow wie, czy Palestynczycy otrzymali rekompensate, czy nie? Pewnie moglbym sprawdzic to sam, ale jestem pewien, ze ktos wie cos na ten temat.
 • 2011-02-28 15:01 | Right of return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jeżeli życie od ponad 60 lat w obozach dla uchodźców z których niektóre od czasu do czasu są łomotane przez IDF nazywać można rekompensatą to faktycznie otrzymali rekompensatę i to z nawiązką. Ciekawe czy Żydzi byli by zawodowleni z podobnej formy rokompensaty?
 • 2011-03-01 00:22 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Słuchałam tej audycji. Dyskutujący panowie dziennikarze cały swój intelekt włożyli w to, aby ominąć i przemilczeć postawione przeze mnie powyżej pytania. I to jest znamienne dla tego tematu, jak i wszystkich innych ważnych dla Polaków spraw.
 • 2011-03-01 11:44 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-02-28 09:09 | Right of return
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  @michrichZawsze mozna pokrzywdzonym Palestynczykom oddac mienie po pomordowanych lub wypędzonych Zydach jeżeli ktos szczerze przejmuje sie ich losem. Ilosc Zydow zmuszonych do opuszczenia krajow Arabskich po 48 roku dorownuje ilisci uciekinierow Palestynskich z tego okresu. Ponadto mozna ich osiedlic w domach i mieszkaniach pozydowskich w Polsce.
  Co nato obroncy praw Palestynczykow?
  *****
  Wypędzeni w 1948 Palestyńczycy i ich potomkowie nie mieli nic wspólnego z wypędzonymi z krajów arabskich Zydami ani tym bardziej z mieniem pożydowskim w Polsce . Nie mieli nic wspólnego z zagładą Żydów w Europie ale to oni ich ziemie ich majątek stał sie rekompensatą dla Żydów jaką zapłacił świat za nic nierobienie w czasie gdy mordowano Żydów w Europie. Palestyńczycy nie chcą niczego cudzego chcą tylko swoje którego zostali pozbawieni. Jeżeli majątku po swoich przodkach chcą i otrzymują Żydzi którzy mają polskie korzenie to dlaczego prawa do tego samego w odniesieniu do majątku w Izraelu nie mają Palestyńczycy?
  ****
  Palestynczycy rzeczywiscie maja prawo do rekompensaty podobnie jak zydzi wypedzeniu z krajow arabskich.
  Tylko o prawie tych ostatnich niky nic nie mowi. Przed wojna mieszkalo w Polsce przeszlo 3.5 miliona Zydow.
  Ile wart byl ich majatek? Jaka byla wartosc ich mieszkan i domow? Wartosc przedsiebiorsw ktore Zydzi zalozyli
  i w ktorych ludnosc niezydowska znajdowala prace? Czy ktos tp podliczyl?
  Na pewno rodzina palestynska wolalaby mieszkac w mieszkaniu czy domie pozydowskim w Bagdadzie ani w obozie zalozonych dla nich przez "braci Arabow"
  i utzrymywanych przez ONZ.
  Pomija sie zupelnie fakt ze ogromna wiekszosc uchodzcow arabskich z Palestyny opiscila ja wowczas dobrowolnie liczac na zwyciestwa Arabow w wojnie 1948 roku, przejeciu calej Palestyny i zepchnieciu Zydow do morza.
  Znalem w Polsce kolezanke ktora w owym czasia mieszkala w Polestynie i byla swiadkiem jak pewnego dnia Arabowie spakowali sie i opuscili miasteczko. Na zydow spadl strach bo bali sie ze lotnictwo Izraelskie bedzie miasto bombardowalo

 • 2011-03-01 12:18 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Jeżeli życie od ponad 60 lat w obozach dla uchodźców z których niektóre od czasu do czasu są łomotane przez IDF nazywać można rekompensatą to faktycznie otrzymali rekompensatę i to z nawiązką. Ciekawe czy Żydzi byli by zawodowleni z podobnej formy rokompensaty?
  ***
  Obozy wspomniane zalozone przez braci arabskich. Z nich sa wysrzeliwane ka rakiety kayiusze na terytorium Izraela. Ktos chce azeby azeby Izrael potraktowal te katiusze jal sie traktuje cukierki prezentowe.
  W obozach tez mieszkali Niemcy wyrzucani z "Ziem odzyskanych" i z Sudetow Ktorych nikt nie trzymano w obozach po wsze czasy.
 • 2011-03-01 12:24 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Języka matematyki, nie można zastosować jej do psychiki ... języka matematyki, nie można zastosować do jej psychiki

  Mieeetek, litości - tego nawet Dieduszka i TKW by nie zrozumieli. Czy Ty rozmawiasz z samym sobą?

 • 2011-03-01 13:14 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Oj, zdaje mi się Żydzi, że daliście się już poznać we wszystkich zakątkach świata i to nie z tej najlepszej strony, dlatego trudno wam będzie znaleźć nową "ziemię obiecaną". Chyba, że znowu naiwni Polacy przyjmą Was pod swój dach, za co będziecie ich opluwać na całym świecie przez następne 100 lat.
 • 2011-03-01 16:52 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-03-01 13:14 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Oj, zdaje mi się Żydzi, że daliście się już poznać we wszystkich zakątkach świata i to nie z tej najlepszej strony, dlatego trudno wam będzie znaleźć nową "ziemię obiecaną". Chyba, że znowu naiwni Polacy przyjmą Was pod swój dach, za co będziecie ich opluwać na całym świecie przez następne 100 lat.
  ***
  Tak dalismy sie poznac. Ukrzyzowalismy "Pana Jezusa" Uzywamy na mace krwi dzieci chrzescianskich. Mamy duzo zlota pod podloga.
  Przepojony nienawiscia cometaz Grace mowi za siebie. Oto jest typowa przedstawicielka lub przedstawiciel antesimityzmu w Polsce
  Zbyt duzo bylo takich jak Grace w Polsce i dlatego wlasnie w Polsce Niemcy zalozyli fabryki smierci dla zaglady Zydow. W koncu Treblinka byla zalozona 40km od Warszawy a nie w poblizu Paryza. Hitler nas wyreczyl. Podziekuj Zydzie ze zyjesz i tym podobne komentaze byly dosc powszechne. Kazimierzak napewno chetnie by Grace zawtorowal
 • 2011-03-01 17:59 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Mam wrażenie, że Gracja mieszka w Wielkiej Brytanii i podziwia tolerancję do najróżniejszych religii i ras z pierwszej rączki ... zasłyszane przy piwie od pisiorka ---> Żyd w Oświęcimiu do strażnika: Panie szturmbanfirer, tu się gaz ulatnia.
  Takie jest poczucie humoru "prawdziwnych: Polakuff!

 • 2011-03-01 18:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Dziękuję za uwagę.Ma być "nie można go zastosować do psychiki".
 • 2011-03-01 18:47 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  To oczywiście znana metoda rozprawiania się z oponentami,kultywowana jako pozostałość po osobliwości człowieka z czasów barbarzyństwa.
  Co do beznadziejności,to przewrotnie powiem,że nadzieja jest matką głupich,aby w sprzężeniu zwrotnym relacje polsko - żydowskie właściwie mogli zrozumieć specjaliści od nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.
  Złoty cielec jest zawsze w tle syjonizmu bazującego na rasistowskich biblijnych korzeniach.
 • 2011-03-01 19:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Tak popieram Grace,bo nie wierzę w asymilację mniejszości żydowskiej bazującej na biblijnych pobożnych kłamstwach stanowiących korzenie rasizmu.To nie jest po drodze cywilizacji,w której chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci pretenduje do uznania jako szczyt dążeń religijnych ludzkości.Korzeniami chrześcijaństwa jest antyczna kultura grecka,z którą przegrała czarodziejska laska Mojżesza.
  Potwierdza to choćby prymitywny rachunek sumienia "michricha".Odsyłam szanownego oponenta,któremu wtóruje "kolega królika',"citizen" i im podobnie myślących do zapoznania się z historia ludów semickojęzycznych,w tym i historii religii antycznych.Łatwiej będzie zrozumieć w rzeczywistości odgrywaną sztukę w teatrze polityki,w którym bohaterami są polityczni szulerzy i zbrodniarze.
 • 2011-03-01 20:28 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  No to teraz ten wpis nabiera całkiem nowego i pełniejszego znaczenia :)

 • 2011-03-01 20:31 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Coś mnie się wydaje, że Wy kolego Mieeetek chadzacie do kościoła jedynie w swoim najlepszym jedwabnem garniturku :)

 • 2011-03-01 20:50 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Nie gustuję ani w garniturach,ani mundurach.
 • 2011-03-01 21:08 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Mieczysław S.Kazimierzak
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Tak popieram Grace,bo nie wierzę w asymilację mniejszości żydowskiej bazującej na biblijnych pobożnych kłamstwach stanowiących korzenie rasizmu.
  ***
  Czy znane sa Kazimierzakowi nazwiska w polskiej poezji : Tuwim Slonimski Jan Brzechwa Boleslaw Lesmian.
  To byli Zydzi piszacy po polsku. Czy oni nie byli zasymilowani?

  To nie jest po drodze cywilizacji,w której chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci pretenduje do uznania jako szczyt dążeń religijnych ludzkości.Korzeniami chrześcijaństwa jest antyczna kultura grecka,z którą przegrała czarodziejska laska Mojżesza.
  ***
  Korzeniami chrzescianstwa sa dogmaty religijne ustalone przez nastepcow Chrystusa ktory byl Zydem.
  Jego nastepcy Piotr i Pawel byli tez Zydami. Zydzi byli zalozycielami chrzescianstwa w koncu a nie tworcy antycznej kultury greckiej.
  Kazimierzak falszuje fakty wrecz w bezczely ssposob tylko po to azeby dac ujscie swej nienawisci
  Czlowieku opamietaj sie!
  Czy dziesiec przykazan mojzeszowych nie stanowi podstawy prawnej dzisiejszej cyeilizacjii?
  Co wspolnego maja dogmaty religijne chrzescianstwa z kultura grecka?
  Dogmatyzm religijny Kosciola odrzucal wyniki nauki zapoczatkowanej przez starozynych Grekow.
  Przypomnijmy los Giordano Bruno i Gallileusza.
 • 2011-03-01 21:25 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Mieczysław S.Kazimierzak
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Tak popieram Grace,bo nie wierzę w asymilację mniejszości żydowskiej bazującej na biblijnych pobożnych kłamstwach stanowiących korzenie rasizmu.
  ***
  Czy znane sa Kazimierzakowi nazwiska w polskiej poezji : Tuwim Slonimski Jan Brzechwa Boleslaw Lesmian.
  To byli Zydzi piszacy po polsku. Czy oni nie byli zasymilowani?

  To nie jest po drodze cywilizacji,w której chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci pretenduje do uznania jako szczyt dążeń religijnych ludzkości.Korzeniami chrześcijaństwa jest antyczna kultura grecka,z którą przegrała czarodziejska laska Mojżesza.
  ***
  Korzeniami chrzescianstwa sa dogmaty religijne ustalone przez nastepcow Chrystusa ktory byl Zydem.
  Jego nastepcy Piotr i Pawel byli tez Zydami. Zydzi byli zalozycielami chrzescianstwa w koncu a nie tworcy antycznej kultury greckiej.
  Kazimierzak falszuje fakty wrecz w bezczely ssposob tylko po to azeby dac ujscie swej nienawisci
  Czlowieku opamietaj sie!
  Czy dziesiec przykazan mojzeszowych nie stanowi podstawy prawnej dzisiejszej cyeilizacjii?
  Co wspolnego maja dogmaty religijne chrzescianstwa z kultura grecka?
  Dogmatyzm religijny Kosciola odrzucal wyniki nauki zapoczatkowanej przez starozynych Grekow.
  Przypomnijmy los Giordano Bruno i Gallileusza.
 • 2011-03-02 01:22 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  No ale mam nadzieję, że robisz wyjątek dla tego jedwabnego, prawda?

  Mieeetek, pomyśleć że od Twojego idiotycznego wpisu cały wątek zszedł na manowce - nikt nawet nie zastanowił się przez chwilę nad celem wizyty Premiera RP w Izraelu ... czy Tobie (podobnie jak TKW) też płacą za sianie zamętu na tym forum?

 • 2011-03-02 08:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Może "kolega królika" oświeci mnie jak mam rozumieć ten jedwabny garnitur?Nie mam garnituru uszytego z jedwabiu,ale jest jeszcze świat metafizyczny,może o taki chodzi i starotestamentową zdolność do lekkości obwiniania?
  W oczach oponenta urosłem do miana Herkulesa w czynieniu zamieszania,nie miałem takiego celu.Nie miałem na celu spekulowania na temat wizyty.Brak otwartości ma coś z charakteru praktyk tajnego państwa,jak się okazuje często żródła zakłamania i hipokryzji.Miejsce wizyty i osobliwość uczestników zatem to może usprawiedliwiać.
  Na złodzieju copka gore,stąd i pomysł odniesienia do tego typu zarobkowania.Profesjonalnie zajmowałem się obiegiem wody i przez analogię widzę potrzebę wykonywania wykresów obiegu pieniądza aby likwidować patologiczne strumienie.Ma to związek z popperowską otwartwartością.
 • 2011-03-02 08:41 | Right of Return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Po pierwsze nie masz żadnej wiedzy by wypowiadać się gdzie wolała by mieszkać statystczna wypędzona rodzina arabska ja też nie mam ale wiem że ma większe prawo do zamieszkanie w tym z czego została przez Żydów wypędzona niż żydowska rodzina imigrantów z Rosji czy Argentyny .Po drugie różnica pomiędzy 3,5 milionową populacją żydów polskich a Palestyńczykami jest taka że w 90% polscy Żydzi zostali wymordowani w czasie Holokaustu i nie ma za bardzo komu zwracać majątku natomist wygnani Palestyńczy lub ich potomkowie żyją . Po trzecie 800 tyś Palestyńczyków zostało wypędzonych różnymi sposobami ze swojej ziemi . Czy mówi ci coś Deir Jassin? „Wypędźcie ich!” – powiedział Dawid Ben Gurion, premier i zarazem minister obrony, do pułkowników Jigala Allona i Icchaka Rabina... jak sądzisz wypędzenie kogo miał na myśli Ben Gurion? Eskimosów?
 • 2011-03-02 08:42 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Oponent "michrich" ma nie tylko zaległości w starożytnej historii ludów semickojęzycznych i antycznych religii,ale braku wiedzy podstaw kultury chrześcijańskiej.
  Polecam książkę księdza Jana J.Kurdybelskiego KIEDY WYPEŁNIŁ SIĘ CZAS.Jej fragment z rozdziału SKUTKI GRZECHU PIERWORODNEGO :
  "Dzieje początków świata i ludzkości przedstawione w dwóch pierwszych rozdizałach Księgi Rodzaju,są głęboko osadzone w tradycji mezopotamskiej,o tysiące lat poprzedzającej opisy Mojżesza."

  Od siebie dodam,że człowiek jaskiniowy był artystą i z pewnością monoteistą.
  Plagiaty wpisane są w historię człowieka.
  Nie mam co się opamiętywać.Problem KK to cały proces zbliżania do siebie wiary i rozumu,który trwa w ramach odkrywania praw stworzenia i natury.Michrich powinien już mieć tą świadomość,że ludzkość jest na początku tej odkrywczej drogi.
  W rzeczy samej to nie PRAWDA,a dochodzenie do ABSOLUTNEJ nie jest bardziej niezmienne niż sam człowiek,rozwija się razem z nim,w nim i przez niego.
 • 2011-03-02 08:54 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Człowieku opamiętaj się ja w kwestii możliwości asymilacji mówię o osobliwościach typu "michrich" i podobnie do niego myślących,których jest cała armia.
  Człowieku "michrich" opamiętaj się,cytuję :
  "Paweł dwukrotnie podróżował do Galacji.Po drugiej jego wizycie pojawili się tam chrześcijanie żydowskiego pochodzenia,tak zwani "żydujący" i domagali się w powstałych gminach chrześcijańskich zachowania Prawa Mojżeszowego,jako nieodzownego warunku usprawiedliwienia i zbawienia.Taką odpowiedział im Paweł:
  My jesteśmy Żydami z urodzenia ,a nie pogrążonymiw grzechu poganami."
 • 2011-03-02 11:48 | Right of Return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @michrich(..)Pomija sie zupelnie fakt ze ogromna wiekszosc uchodzcow arabskich z Palestyny opiscila ja wowczas dobrowolnie liczac na zwyciestwa Arabow w wojnie 1948 roku, przejeciu calej Palestyny i zepchnieciu Zydow do morza.
  Znalem w Polsce kolezanke ktora w owym czasia mieszkala w Polestynie i byla swiadkiem jak pewnego dnia Arabowie spakowali sie i opuscili miasteczko. Na zydow spadl strach bo bali sie ze lotnictwo Izraelskie bedzie miasto bombardowalo.
  *****
  Jak monżna kwestionować fakt który nie miał miejsca? Faktem jest że około 800 tyś Palestyńczyków zostało wypędznych ze swoich domów . Faktem jest taże że dzieki bestialskim zbrodniom takim jak w Deir Jassin Żydzi przyspieszyli ucieczkę Palestyńczków. Faktem jest że Żydzi dokonali czystek etnicznych i tym sposobem wygnali Palestyńczyków z 530 wiosek i 11 miast.

  W roku 1940 jakiś Żyd powiedził:
  „Powinno być jasne, że w tym kraju nie ma miejsca na dwa narody (…) a jedynym rozwiązaniem jest Ziemia Izraela bez Arabów (…) Nie ma innego sposobu, aniżeli przesiedlenie tutejszych Arabów do krajów sąsiedzkich (…) Nie powinna się ostać ani jedna wioska, ani jedno plemię beduińskie."

  Wypędźcie ich!” – powiedział Dawid Ben Gurion, premier i zarazem minister obrony, do pułkowników Jigala Allona i Icchaka Rabina

  Ustawa o „opuszczonych majątkach” z grudnia 1948 r. miała „zalegalizować” konfiskaty. W ten sposób Izrael zawłaszczył 73 tys. mieszkań w domostwach „osób nieobecnych”, 7 800 sklepów, warsztatów i magazynów, 5 milionów palestyńskich książeczek oszczędnościowych i – przede wszystkim – 300 tys. hektarów gruntu...

  W myśl tej ustawy wystarczyła jednodniowa nieobecność Palestyńczyka by pozbawić go domu i ziemi. Super prawo i zastanawiam sie dlaczego czegoś podobnego nie stosuje sie wobec majątku pożydowskiego w Polsce.

  Czy można łgać w żywe oczy? Właśnie to udowdniłeś że można.
  A powoływanie sie na jakieś świadectwo "polskiej koleżnki" zakrawa na kpinę i jest tak samo wiarygodne.
 • 2011-03-02 13:19 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Kazimierzak:
  011-03-02 08:54 | Mieczysław S.Kazimierzak
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Człowieku opamiętaj się ja w kwestii możliwości asymilacji mówię o osobliwościach typu "michrich" i podobnie do niego myślących,których jest cała armia.
  ***
  Nie zasymilowalem sie bo mnie wyzywano na koloniech letnich od "zydkow', mnie oskarzano ze ukrzyzowalem "Pana Jezusa" mnie pytano czemu ja nie wypierd.. do Palestyny. Jak mozna nazwac w takich warunkach zadanie azeby asymilowac w otoczeniu ktore jawnie nie sprowokowane okazuje z gory nienawisc jest po prostu bezczelnoscia!
 • 2011-03-02 13:32 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Right of return:
  Palestyńczykami jest taka że w 90% polscy Żydzi zostali wymordowani w czasie Holokaustu i nie ma za bardzo komu zwracać majątku natomist wygnani Palestyńczy lub ich potomkowie żyją . Po trzecie 800 tyś Palestyńczyków zostało wypędzonych różnymi sposobami ze swojej ziemi . Czy mówi ci coś Deir Jassin? „Wypędźcie ich!” – powiedział Dawid Ben Gurion, premier i zarazem minister obrony, do pułkowników Jigala Allona i Icchaka Rabina... jak sądzisz wypędzenie kogo miał na myśli Ben Gurion? Eskimosów?
  ***
  Pomijasz fakt ze to Arabowie lacznie z tymi co mieszkali w Palestynie nie zgodzili sie na utworzenie panstwa zydowskiego, ktore jak wykazaly wydazenia 20 wieku, jest najlepsza gwarancja bezpieczenstwa Zydow. To Arabowie rozpoczeli wojne w 1948 roku, oscienne kraje arabskie nawolaly Arabow do tymcasowego opuszczenie Palestyny
  liczac na to ze majac ogromna przewage numertczna latwo pokonaja armie zydowska. PO przegranej przez Arabow wojnie Zydzi ich nie wpuscili z powrotem bo miedzy innymi musieli przygowac miejsce dlaniedobitkow zydowskich z Europy miedzu innymi dla oclalych Zydow z Polski ktorzy po pogromach po wojnie postanowili Polske opuscic.

 • 2011-03-02 13:50 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  right of return:
  .Po drugie różnica pomiędzy 3,5 milionową populacją żydów polskich a Palestyńczykami jest taka że w 90% polscy Żydzi zostali wymordowani w czasie Holokaustu i nie ma za bardzo komu zwracać majątku natomist wygnani Palestyńczy lub ich potomkowie żyją . Po trzecie 800 tyś Palestyńczyków zostało wypędzonych różnymi sposobami ze swojej ziemi
  ***
  Majatych po Zydach zajeli bogobojni, chodzacy na do spowiedzi i dostajacy rozgrzeszenie sadziedzi. I to za darmo.
  Znalem w Polsce uratowana rodzine zydowska ktora ocalala dzieki temu ze sasiadka w przeddzien utworzenia ghetta zapukala do dzwi i zawiadomila ze jutro Zydzi beda przetransportowani do ghetta. Jezelo pan przepisze na nasze nazwisko swoj dom, sad i pole to nikomy nie powimy i pan bedzie mogl oposcic miasto . Wspomniany czlowiek bez na myslu spelnil warunek, zaprzagl konia do wozy i wywiozl rodzine do Rosji tak rodzina uratowala sie. Po wojnie stal sie komunista bo go oczarowaly haselko rownosci ludow gloszone przed komunizm.
  right of return ciagle pomija fact ze kilkaset tysiecy Zydow zostalo zmuszonych przez Arabow do opuszczenia krajow arabskich.
  Tej krzywdy nikt nie porusza
 • 2011-03-02 17:32 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  W myśl tej ustawy wystarczyła jednodniowa nieobecność Palestyńczyka by pozbawić go domu i ziemi. Super prawo i zastanawiam sie dlaczego czegoś podobnego nie stosuje sie wobec majątku pożydowskiego w Polsce.
  ***
  Bo majatki w Polsce zoostaly przejete przez sasiadow


  Czy można łgać w żywe oczy? Właśnie to udowdniłeś że można.
  A powoływanie sie na jakieś świadectwo "polskiej koleżnki" zakrawa na kpinę i jest tak samo wiarygodne.
  ***
  lgac?
  Czy Arabowie nie zaatakowali nowoproklamowany Izrael w 1947 roku? Czy nie bylo kilku pogomow Zydow w Palestynie i to wlasnie kiedy krzyczano w Polsce precz z Zydami! Zydzi do Palestyny? Czy kilkaset tysiecy Zydow nie musialo opuscic kraje arabskie?
  Gdzies trzeba bylo stworzyc miejsce dla Zydow.
  Nikt nie ubolewal nad losem 12 milionow Niemcow wysiedlonych z ziem zachodnich i z Sudetow zajmujac po nich domostwa i wlasnosc prywatna. Oni rospoczeli WWII.
  Arabowie rozpoczeli wojne w 1948 roku z celem zepchniecia Zydow do morza.
  Wyglada mi na to ze cierpienia Zydow sa osobnikowi "right of return" obojetne. Nie zdziwil bym sie gdyby sprawialy mu satysfakcje.
  Palestynczycy powinni otrzymac odszkodowanie jak zreszta i Zydzi ci ktorym odebrano wlasmosc w krajach Arabskich.
  Chcialbym wiedziec jaka bylaby reakcja w Polsce gdyby wysiedleni Niemcy i ich potomkowie zaczeli domagac od Polski odszkodowania i prawo do powrotu na "Ziemie odzyskane"
  Stosujmy te same zasady moralne do wszystkich czyli do siebie samych tez.
 • 2011-03-02 21:45 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Głos Michricha jest znamienny dla firmy "Holokaust", głoszącej podobne prawdy na całym świecie, domagającej się od Polaków odszkodowań za pomordowanych przez Niemców Żydów na ziemiach polskich. Ten fałszywy hiper-łamaniec dowodowy ma na celu zrobienie interesów na trupach. Jest to próba przekonania świata, że jesteśmy im coś winni, zresztą nie tylko my. Od silnych nie domagają się niczego, próbują żerować na naszej przyzwoitości.
 • 2011-03-03 00:26 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-03-02 21:45 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Głos Michricha jest znamienny dla firmy "Holokaust", głoszącej podobne prawdy na całym świecie, domagającej się od Polaków odszkodowań za pomordowanych przez Niemców Żydów na ziemiach polskich. Ten fałszywy hiper-łamaniec dowodowy ma na celu zrobienie interesów na trupach.
  Jest to próba przekonania świata, że jesteśmy im coś winni,
  ***
  Interes na trupach zrobili ci ktorzy przejeli mienie i miesce zamieszkania po pomordowanych Zydach.
  Co nie stalo im na przeszkodzie w otrzymaniu rozgrzeszenia

  Jeszcze raz: Treblinka byla polozona 40 km od Warszawy W niej gazowano okolo 10 000 Zydow dziennie. Rejon az roil sie od partyzantow podziemia polskiego. Wystarczylo niszczyc tory kolejowe ktorymi dowozonoe Ztdow na zagazowanie. Prawie cale ghetto warszawskie wyladowalo w Treblince. Czy polskie podziemie zachowywalo obojetnosc gdyby ofiary Treblinki byli Polakami?
  Podziemie polskie likwidowalo kolaborantow tylko ze policjanci polscy pinujacy ghett za takowych nie byli uwazani.
  Znalem w Legnicy pania ktora wspierala kolezanke z lawy szlolnej w ghetcie radomskim. Policjant pilujacy bram ghetta wpuszczal ja po znajomosci. Wspomniana pani co drugi dzien przynosila swej przyjaciolce prowiant zywnosciiowy. Ktoregos dnia policjant jej nie wpuscil zawiadamiajac ja jutro cale ghetto bedzie wywiezione na stracenie.
  zresztą nie tylko my. Od silnych nie domagają się niczego,
  ***
  Klamstwo Niemcy placili i placa odszkodowanie.

  próbują żerować na naszej przyzwoitości.
  ***
  Jakie sa odznaki wspomnianej przyzwoitosci?
 • 2011-03-03 03:34 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  1-03-02 21:45 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Głos Michricha jest znamienny dla firmy "Holokaust", głoszącej podobne prawdy na całym świecie, domagającej się od Polaków odszkodowań za pomordowanych przez Niemców Żydów na ziemiach polskich.
  ***
  Chodzi o mienie zydow przejete po wymordowaniu Zydow ich przez naboznych sasiadow ktorym to w sensie finansowym wymordowanie Zydow oplacilo sie. Moja matka 1946 roku zapukala do drzwi mieszkania w Lodzi, z ktorego uciekla ze mna w 1939 roku do ZSRR. Kobieta tam zamieszkaja ca otworzyla matce dzwi przez ktore matka widziala mieszkanie takim jak je zostawila a zcalym wyposarzeniem i oswiadczyla matce nie wpuszczajac jej do srodka ze ona nie tu czego szukac. Na "szczescie" wyrzucano wtedy Niemcow z ziem odzyskanych i otrzymalismy mieszkanie poniemieckie na Dolnym Slasku. Wspomniana nowa lokatorka byla jedna reprezentantka przyzwoitych Polakow na przyzwoitosci ktorej moja matka chciala zerowac wedlug opinii Grace. Jak daleko moze isc zaklamanie ludzkie?
 • 2011-03-03 08:24 | Right of Return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Osobnikowi "right of return" kiedyś cierpienia Żydów nie były obojętne ale teraz są coraz bardziej obojętne i nie sprawiają mi satysfakcji tylko po prostu są mi obojętne. Jeśli Żydzi i ich adwokaci usprawiedliwiają cierpienia Palestyńczyków cierpiniami Żydów z którymi Palestyńczycy nie mieli nic wspólnego tym bardziej cierpienia Żydów stają mi się obojętne ba wręcz o nich zapominam. A z twoim tekstem osobniku michrich nie sposób polemizować bo jest mieszanką kłamstw , fałszerstw i ignorancji.
 • 2011-03-03 14:07 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-03-03 08:24 | Right of Return
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Osobnikowi "right of return" kiedyś cierpienia Żydów nie były obojętne ale teraz są coraz bardziej obojętne i nie sprawiają mi satysfakcji tylko po prostu są mi obojętne.
  ***
  W to wierze na pewno.
  Palesynczycy cierpia bo w odroznieniu do Niemcow ich bracia arabscy trzymaja ich w obozach juz dziesiatki lat odmawiajac obywatelstwa nawet ich dziaciom i wnukom urodzonym w krajach arabskich
  Ktore rozpoczely wojne lacznie z Arabami zamieszkajacymy Palestyne.
  Coby "right of return powiedzial gdyby Niemcy domagali sie powrotu na ziemie odzyskane i odszkodowania za utracone mienie? Pomijasz pan skrzetnie od powiedz na to pytanie.

  Jeśli Żydzi i ich adwokaci usprawiedliwiają cierpienia Palestyńczyków cierpiniami Żydów z którymi Palestyńczycy nie mieli nic wspólnego tym bardziej cierpienia Żydów stają mi się obojętne ba wręcz o nich zapominam. A z twoim tekstem osobniku michrich nie sposób polemizować bo jest mieszanką kłamstw , fałszerstw i ignorancji.
  ***
  Klamstw? Czy haslo Zydzi do Palestyny nie bylo znane w Przedwojennej Polsce. Czy szmalcownictwo nie kwitlo w czasie okupacji? Czy mieszkania Zydow nie zostly przejete przex ich sasiadow? Czy arabowie nie zaatokowali Zydow w 1948 rokuRownie dobrze mozna oglosic ze klamstwem jest stwierdzenie ze Slonce swieci i grzeje. Mozna i tak w podejsciu nektorych.
  Nie bede juz odpowiadal na tendencyjne i co najmniej nie obiektywne oceny ludzi jak Grace , Right of return czy Kazimierzak ktorego religijna antyzydowskosc ma wrecz patologiczny charakter
  Szkoda czasy na repliki. Tacy nie maja nic wspolnego z uczciwoscia. Tacy zmotywowali Zydow do utworzenia Panstwa Izrael.
 • 2011-03-03 15:20 | Right of Return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  osobniku michrich napisałeś:(...)Klamstw? Czy haslo Zydzi do Palestyny nie bylo znane w Przedwojennej Polsce. Czy szmalcownictwo nie kwitlo w czasie okupacji? Czy mieszkania Zydow nie zostly przejete przex ich sasiadow? Czy arabowie nie zaatokowali Zydow w 1948 rokuRownie dobrze mozna oglosic ze klamstwem jest stwierdzenie ze Slonce swieci i grzeje(...)
  Zadałeś 4 pytania z czego Palestyńczycy mogą mieć coś wspólnego tylko z jednym . Nie było winą Palestyńczyków i nic nie mieli wspólnego ani ze szmalcownictwem w czasie okupacji, ani z hasłami antysemickimi przed okupacją ani tym bardziej z tym że część Polaków zajęła pożydowskie mieszkanią. I w ogóle to nie kaman po co podajesz te fakty jako argumenty za tym że Żydzi mają jakieś prawo tylko właśnie do czego? Do okradania Palestyńczyków ? Do ich gnębienia i poniżania? Palestyńczycy i ich arabscy sąsiedzi nie zgadzali sie ani w 47 roku wtedy gdy ONZ decydował o podziale Palestyny ani obecnie z tym że wśród nich na ich ziemiach i na ich krzywdzie kwitnie kolonialny kraik. Ale logika historii jest taka że wcześniej czy później wszystkie kolonialne i rasistowskie projekty upadają. Więc życzę Palestyńczykom by ducha nie gasili i czekali cierpliwie na rózwój wydarzeń. Ah zapomniałem dodać że Palestyńczycy też nie mieli nic wspólnego z tym w jaki sposób Żydzi w 39 roku witali wkraczającą Armię Czerwoną , mnie mieli też nic wspólnego z działaniami żydowskiej administracji i policji w gettach , nie mieli najmniejszego wpływu na działalność Żydów w powojennym aparacie ucisku. Bywaj, nie musisz odpowiadać.
 • 2011-03-03 16:59 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Right of return:
  mieli nic wspólnego z tym w jaki sposób Żydzi w 39 roku witali wkraczającą Armię Czerwoną , mnie mieli też nic wspólnego z działaniami żydowskiej administracji i policji w gettach , nie mieli najmniejszego wpływu na działalność Żydów w powojennym aparacie ucisku. Bywaj, nie musisz odpowiadać.
  ***
  Niektorzy Zydzi rzeczywiscie witali Armie Czerwona oczarowani haslem o rownouprawnieniu narodow
  po tym kiedy w Polsce krzyczano: "Zydzi do Palestyny!" widzac w sowietach obroncow przede antysemityzmem.
  T byla glupota icasami dranstwo ale gdy nie bylo szykan Zydow w Polsce przedwojennej to niektorzy Zydzi nie nie byliby podatni ena demagogie bolszewicka. Palestynczy urzadzali Zydom pogromy w czasie kiedy w Polsce wolano Zydzi do Palestyny!!!!!! i nie zgodzili sie na utworzenie Izraela. Zaproponuj azeby oddac ziemie Niemcom wyrzuconych z "Ziem Odzyskanych "wtedy bedziemy rozmawiac Do widzenia.

 • 2011-03-03 18:21 | Kolega królika

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Czy nikomu nie przyjdzie tutaj do głowy następujące pytanie: jaki był cel wizyty Premiera razem z szefem MON-u w Izraelu?

  Ciekawe jaki procent ludności obecnej Polski to Żydzi oraz jaka część z nich nie zdaje sobie (albo nie chce zdawać) sprawy z tego faktu?

 • 2011-03-03 21:38 | Right of Return

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  @michrich napisał(...)Palestynczy urzadzali Zydom pogromy w czasie kiedy w Polsce wolano Zydzi do Palestyny!!!!!! i nie zgodzili sie na utworzenie Izraela(...)
  ******
  Żydzi też urządzali Paletyńczykom pogromy, ale dziwnie by nie powiedzić śmiesznie zestawiasz palestyńskie pogramy na Żydach z hasłami polskich antysemitów tak jaby pomiedzy jednymi i drugimi była jakaś wspólnota działań ba może nawet porozumienie. A co do tego że Palestyńczycy nie chcieli powstania Izrela to też nie dziwota bo nikt nie chce tego by stado przybyszy zakładało na jego ziemi jakieś dziwne państwo.Z uporem maniaka podajesz argument o wypędzonych Niemcach jako niby równoważny do wypędzonych Palestyńczyków. Bzdura ,Niemcy zostali "wypędzeni" w efekcie rozpętanej przez siebie wojny i ich przesiedlenie zostało usankcjonowane przez zwycięskie mocartswa a nie polski rząd, natomiast Palestyńczycy zostali wypędzeni przez Izrael i zastało to zapalnowane a nawet częściowo wykonane przed powstaniem Izraela i przed pierwszą wojna arabsko- izraelską. I czego nikt do tej pory nie uznał .
 • 2011-03-04 00:29 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Ależ zadałam to i inne pytania powyżej, w tej dyskusji, ale zostałam skutecznie zagadana przez towarzysza Michricha dzielnie zagłuszającego tą dyskusję. Pewnie na zlecenie swej partii.
 • 2011-03-04 10:45 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  011-03-04 00:29 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Ależ zadałam to i inne pytania powyżej, w tej dyskusji, ale zostałam skutecznie zagadana przez towarzysza Michricha dzielnie zagłuszającego tą dyskusję. Pewnie na zlecenie swej partii.
  ***
  Kolezanko Grace! Alez ja nie naleze do zadnej Partii i nigdy ni nalezalem. Kad ten pomysl?
 • 2011-03-04 11:04 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Żydzi też urządzali Paletyńczykom pogromy, ale dziwnie by nie powiedzić śmiesznie zestawiasz palestyńskie pogramy na Żydach z hasłami polskich antysemitów tak jaby pomiedzy jednymi i drugimi była jakaś wspólnota działań ba może nawet porozumienie.
  Nie bylo porozumienia tylko polscy antysemici krzyczali Zydzi do Palestyny wtedy kiedy Arabowie u rzadzali pogromy. Jakie bylo wyjscie Zydow? Wrocic do Polski?

  A co do tego że Palestyńczycy nie chcieli powstania Izrela to też nie dziwota bo nikt nie chce tego by stado przybyszy zakładało na jego ziemi jakieś dziwne państwo.Z uporem maniaka podajesz argument o wypędzonych Niemcach jako niby równoważny do wypędzonych Palestyńczyków. Bzdura ,Niemcy zostali "wypędzeni" w efekcie rozpętanej przez siebie wojny i
  ***
  Palestynczy opuscili terenu w wyniku wojny rospetanej przez Arabow liczac na zwyciestwo z Zydami i nie zostali wpuszczeni z powrotem bo chciano stwozyc schronienie dla Ztdow z Europy. Widac jak wielu antysemitom ciebie los Zydow g,,,. obchodzi. Mieli wrocic do Polski i znosic pogromy w Polsce?

  ich przesiedlenie zostało usankcjonowane przez zwycięskie mocartswa a nie polski rząd,
  **(
  Prosze bardzo! Mozna naprawic te krzyde przez oddanie niemcom tych ziem.{rzecie mieszkali tam przez setki lat.

  natomiast Palestyńczycy zostali wypędzeni przez Izrae
  ***
  Jeszcze raz! Sami opuscili liczac na to ze Zydzi zostana zepchnieci do morza. Po zwyciestwie wiecej ich zostalo przez Zydow wysiwdlona tak jak to robilo poskia ORMO z Niemcami na "Ziemiach Odzyskanych", Jako maly chlopiec bylem tego swiatkiem.
  l i zastało to zapalnowane a nawet częściowo wykonane przed powstaniem Izraela i przed pierwszą wojna arabsko- izraelską.
  ***
  Rozzpetana przez Arabow!
  I czego nikt do tej pory nie uznał .
 • 2011-03-04 19:39 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Czy naprawdę, aby pogadać w Polsce na tematy polskie, trzeba mieć na to zezwolenie Żydów, które można otrzymać tylko po wyznaniu im dozgonnej miłości? Co mnie obchodzą sprawy państwa Izrael? Ja się po raz kolejny pytam: co nasz premier osiągnął dla naszego państwa podczas swojej wizyty w Izraelu?
 • 2011-03-04 21:24 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Grace:
  Czy naprawdę, aby pogadać w Polsce na tematy polskie, trzeba mieć na to zezwolenie Żydów, które można otrzymać tylko po wyznaniu im dozgonnej miłości?
  ***
  Wcale nie pytasz o zezwolenie Zydow wyrazajac im dozgonna nienawisc.
 • 2011-03-14 01:21 | Regina Talaga

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Proste pytanie - jak dotychczas brak odpowiedzi (pomijajac zarzuty nienawisci), hm... Jestem z Toba Grace: "co nasz premier...?"
 • 2011-03-14 01:28 | Regina Talaga

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  ('...wyrazajac im dozgonna nienawisc...') Czy Pan/Pani swiadomie uzywa tych technik niszczenia postrzeganych przeciwnikow przez wkladanie im w usta zdan ktore oni/one nie powiedzieli ? Wspolczuje.
 • 2011-03-17 13:35 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-03-14 01:28 | Regina Talaga
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  ('...wyrazajac im dozgonna nienawisc...') Czy Pan/Pani swiadomie uzywa tych technik niszczenia postrzeganych przeciwnikow przez wkladanie im w usta zdan ktore oni/one nie powiedzieli ? Wspolczuje.

  2011-03-02 21:45 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Głos Michricha jest znamienny dla firmy "Holokaust", głoszącej podobne prawdy na całym świecie, domagającej się od Polaków odszkodowań za pomordowanych przez Niemców Żydów na ziemiach polskich. Ten fałszywy hiper-łamaniec dowodowy ma na celu zrobienie interesów na trupach
  ****
  Interes na trupach zrobili ci co przejeli domostwa, mieneie i mieszkania po pomordowanych Zydach. Przewaznie ich sasiedzi dostajacy rozgrzenie od ksiedza

  2011-03-01 16:52 | michrich
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  2011-03-01 13:14 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Oj, zdaje mi się Żydzi, że daliście się już poznać we wszystkich zakątkach świata i to nie z tej najlepszej strony, dlatego trudno wam będzie znaleźć nową "ziemię obiecaną". Chyba, że znowu naiwni Polacy przyjmą Was pod swój dach, za co będziecie ich opluwać na całym świecie przez następne 100 lat.
  ***
  Powyzsze slowa wypowiadane orzez Grace wyrazaja raczej nienawisc moim zdniem
  Sugieruje azeby Regina Talaga przemyslala swije uczucia i swojej kolezanki grace zanim czyni me zarzuty
 • 2011-03-18 22:17 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Zdaje się, że żyjemy w tej części świata, gdzie wolno kochać kogo się chce i nienawidzić kogo się chce i nikomu nic do tego. Widać michrich żyje tam, gdzie uczucia są limitowane i wynikają z nakazów.
 • 2011-03-19 01:39 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-03-18 22:17 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Zdaje się, że żyjemy w tej części świata, gdzie wolno kochać kogo się chce i nienawidzić kogo się chce i nikomu nic do tego. Widać michrich żyje tam, gdzie uczucia są limitowane i wynikają z nakazów.
  ***
  Alez rosze mnie nienavidziec co i tak juz czynisz sadzac po Twoich wypowiedziach. It's ok. Wielu Zydow tego doswiadczylo przed i po wojnie w Polsce. "Podziekoj Zydzie ze zyjesz" slyszeli gdy usilowali wrocic do miejcs zamieszkania z ktorych uciekli w 1939 roku i ktorych domostwa byly zajete przez sasiadow.
  Niektorzy stracili zycie przy probie powrotu do wlasnych mieszkan.
  Mozna sparafraowac M. Konopnicka:
  "Nie przepuscimy Was przez prog!
  Tak nam dopomoz Bog, Tak nam dopomoz Bog!"

 • 2011-03-19 20:59 | Grace

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  Ja rozumiem michrich, że chcesz aby cię wszyscy kochali, pomijając fakt,że jest to raczej wbrew naturze, to jeszcze niemożliwe do osiągnięcia przy pomocy gróźb i nakazów.
 • 2011-03-20 05:15 | michrich

  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie

  2011-03-19 20:59 | Grace
  Re:Wizyta Tuska w Jerozolimie
  Ja rozumiem michrich, że chcesz aby cię wszyscy kochali, pomijając fakt,że jest to raczej wbrew naturze, to jeszcze niemożliwe do osiągnięcia przy pomocy gróźb i nakazów.
  ***
  Juz na twojej milosci to me zalezy Grace. Jest rzecza niemozliwa azeby antesymita kochal Zyda. Sa Zydzi idioci ktorzy na to licza kierujac sie poboznymi Zyczeniami. W Niemczech byla grupka Zydow ktora zalozyla w 1933 "Zydowska sekte NSDAP" liczac na to ze Hitler pokocha ich i wlaczy do swego ruchu. Polglowki. Podobnie sa Zydzi ktorzy wtoruja antesymitom takim jak ty w opluwaniu Izraela liczac na to ze ich ktos oszczedzi. Ja do nich nie naleze.
  Skonczmy polemike miedzy nami i zyje sobie ze swoja nienawiscia do konca swojego zycia. Nie odpowiadaj na ten email. bye, bye