Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Interwencja w Libii - możliwe?

(11)
Serce mówi, że planowane sankcje nie powstrzymają przelewu krwi w Libii. Europa, Stany Zjednoczone, społeczność międzynarodowa - krótko mówiąc: ktokolwiek - powinien spieszyć z pomocą Libijczykom. Przecież strzela do nich ich własny przywódca, i to jeszcze rękami najemników.
 • 2011-02-24 18:18 | tkw

  Czegoś mi brak

  Tekst krótki, szkoda, że Autor albo nie wykonał jakiejś analizy Libii albo analizy kwestii "działania społeczności międzynarodowej w tego rodzaju sytuacjach". Okazja była.

  Samo stwierdzenie, że się dzieje - to trochę mało, szczególnie po kilku dniach od rozpoczęcia.
 • 2011-02-24 22:18 | andrzej52

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  Nic straconego, możesz sie wykazać i napisac lepszy i bardzo obszerny artykuł
 • 2011-02-24 22:28 | tkw

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  do 2011-02-24 22:18 | andrzej52

  Ja jestem forowiczem. Nie jestem zawodowym dziennikarzem aspirującym do miana znawcy spraw zagranicznych. Nie pracuję w redakcji tygodnika aspirującego do miana "opiniotwórczy".

  A poza tym - czyżby krytyka była zabroniona ?
 • 2011-02-24 23:21 | rob

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  Oczywiście że trzeba ratować Libijczyków i to jak najszybciej. Szkoda żeby się ropa marnowała :D
 • 2011-02-25 00:01 | ANT

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  No, jasne. Na pewno Libijczykom poprawi się sytuacja, jak ich bogactwa "naturalne" uwolnią Amerykanie. Nie jest jasna przyczyna zamieszek. Na pewno nie dzieją się one z przyczyn ekonomicznych, bo Libia to najbogatsze państwo w Afryce. Nawet ropa i chleb były darmowe dla społeczeństwa. Bardzo możliwe, że w przeciwieństwie do innych państw arabskich, tym razem po raz kolejny Amerykanie zorganizowali następną kolorową rewolucję, aby "zdemokratyzować" ropę i gaz libijski.
 • 2011-02-25 02:38 | Adam Bohynski

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  Najbogatrze panstwo, to wcale nie oznacza - najbogatrze spoleczenstwo - Ropa i Chleb za darmo - cos jak Chleb i Igrzyska. Radzilbym panie/ pani ANT pozyc troche na samych tylko - Chlebie i Ropie, to reflesja sama przyjdzie. A.B.
 • 2011-02-25 12:24 | Tomek

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  Może teraz czas aby Unia zadbała o swoje interesy i ,,wyzwoliła'' Libię??? Zamiast patrzyć się na Stany.Nam też jest potrzebna tania ropa.Chyba europejscy politycy przejmują się biednymi Egipcjanami, Tybetańczykami i Afrykanami oraz każdym innym narodem, oprócz Europejczyków.Akcja militarna w Libii zabezpieczyłaby być może unijne interesy i skonsolidowała Unię jako jedność.Niepotrzebyn nam niekontrolowany napływ uchodźców.
 • 2011-02-25 17:11 | dziadek 2

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  W Libii wcześniej czy później będzie interwencja z zewnątrz, ten kto za tym stoi i wsparł korporacje chemiczne w tym zajmujące się wydobyciem i przerobem ropy naftowej na razie się nie wychyla czeka. Jak dalej się sprawa potoczy.
  Ruszy w tedy gdy będzie miał pewność wygranej. Bo rozruchy w Libanie to inna sprawa nie dotyczy tematu jaki powstał w Egipcie czy innych krajach.
  To to samo co Polski przewrót, Solidarność została wykorzystana do wypchnięcia sowietów z polski i innych krajów komunistycznych. A potem okazało się co w trawie piszczy o co tak faktycznie chodziło tym nie licznym.
 • 2011-02-25 17:23 | mariot

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  Drogi Tomku...Unia (a raczej jej najwazniejsze kraje) jeszcze nigdy w swojej historii nie zrobila niczego innego poza dbaniem o swoje interesy...a juz napewno nikogo z niczego nie wyzwoli, bo to oznaczaloby, ze trzeba zrobic cos wiecej, niz zebrac sie na jakiejs konferencji w ktoryms z luksusowych alpejskich kurortow, popic drogiego francuskiego szampana, zagryzc drogim francuskim serem i zrobic okolicznosciowe zdjecia usmiechnietych, zadowolonych z siebie "przywodcow"...ewentulanie mozna jeszcze zorganizowac jakas parade milosci, czy cos w tym rodzaju...tak wiec bez wzgledu na to ilu ludzi wymorduje dobry kolega premiera Wloch Berlusconiego pulkownik Kadafi, Unia moze co najwyzej zrobic to, co robi zawsze, czyli pogadac sobie na pusto...trzeba pamietac, ze calkiem niedawno nawet kiedy ludobojstwo i zbiorowe gwalty mialy miejsce w samym srodku Europy - czyli w bylej Jugoslawii, wszystko na co bylo stac Europejczykow to bezradne przygladanie sie i czekanie, az Amerykanie w koncu cos z tym zrobia...no, ale przeciez Europejczycy zawsze tacy dobrzy, a Amerykanie zawsze tacy zli, prawda? grunt to dobre samopoczucie;-)
 • 2011-02-28 14:46 | mikesz

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  Dużo można złego o Kadafim napisać,ale jego postać ma również pozytywy. Wydaje się bowiem ,że Kadafi to nieokrzesany prostak i zarozumialec,ale libijski przywódca jest na przykład znanym miłośnikiem literatury i cenionym bibliofilem.Kilka lat temu poinformował światową opinie publiczną,że skompletował i oczywiście również przeczytał wszystkie dzieła największego dramatopisarza wszech czasów niejakiego szejka Speara.Ogłosił wówczas ,że libijscy historycy literatury stwierdzili,ze autor Hamleta to nie żaden Szekspir,ale mieszkaniec Trypolisu niejaki szejk Speare,a bezczelni Anglicy przywłaszczyli sobie jako swoją - libijska spuściznę kulturową.
 • 2011-03-01 08:03 | camel

  Re:Interwencja w Libii - możliwe?

  "Solidarność została wykorzystana do wypchnięcia sowietów z polski i innych krajów komunistycznych"


  he he he - że tak rzeknę, co to ludzie za legendy w główkach noszą :) Jedne z drugimi się nie zgadzają, dziadku, drogi dziadku. Pono sam papież, niedługo subito, swoim gadaniem z okienka na placu Czerwonym, tfu! Piotra tak znudził ruskich, że sami wyjechali. Tako rzecze polska historiografia. Czyżby się mylili?