Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Egipt – czy armia zaprowadzi demokracje

(3)
Hosni Mubarak oddał władzę. Zanim Egipcjanie wybiorą jego następcę, kraj musi przetrwać półroczne rządy generałów. Od nich zależy dziś kształt przyszłej demokracji.
 • 2011-02-27 12:19 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Egipt-czy armia zaprowadzi demokrację.

  Taki rys historyczny konfliktu.:
  Przyczyn konfliktów,jakie utrudniały Izraelowi współżycie z innymi narodami i uprzedzeń wobec Izraela są nieco innej natury.
  "Najsłaniejszym jest niewątpliwie konflikt,który wszedł do historii pod nazwą "niewoli egipskiej" - i pozostał niezapomniany dzieki chrześcijańskiej liturgii.Stanowi on główny trzon religii Izraela.Historię konfliktów Izraela z Egiptem należałoby przenieść do świata bajek jako odstraszającą opowieść o grzechu obdarzenia zaufaniem wędrowców nieznanego pochodzenia.Rozpoczyna ja przypadek opisany w Księdze Rodzaju:Gdy Abraham przybył do Egiptu zauważyli Egipcjanie,że Saraj...
  Toteż zabrano Saraj na dwór faraona.Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie.Otrzymał bowiem owce i woły,niewolników oraz oślice i wielbłądy"
  Po ukaraniu faraona przez Pana i kiedy okazało się,że Abraham oszukał faraona,że to nie siostra tylko żona taki był finał :
  "A teraz - oto twoja żona;zabierz ją i idż...
  Najbardziej jednak bajeczną karierę zrobił prawnuk Abrahama ,Józef,sprzedany przez braci.W żródłach egipskich nie ma żadnej wzmianki o tej karierze prawnuka Abrahama,ale jest ona doskonale osadzona w uzdolnieniach Izraela...handlowali niewolnikami już w czasach Abrahama i ta specjalność uprawiali najdłużej,aż po nasze czasy."

  Kiedy handlowcy biorą góra nad wytwórcami,to jedna z tez przyczyn kryzysów też tych najnowszych
 • 2011-03-01 05:07 | camel

  Re:Egipt – czy armia zaprowadzi demokracje

  Mietek ,maleńki antysemito, "przyczyn konfliktów (...) są nieco innej natury"? Innej od czego? Pomylili ci się Żydzi z ich braćmi, też semitami - Arabami. Oni handlowali niewolnikami od zawsze i robią to do dzisiaj. Cały czas. Nie doceniasz roli religii w szczuciu mas wiernych na Żydów. To chrześcijaństwo i islam utrudniają Żydom "współżycie z innymi narodami". Koniec tematu. Poczytaj o tym, jak to Żydzi w Polsce najbardziej bali się niedzieli, kiedy podpite chłopstwo wracało do domów z kościoła, nabuzowane alkoholem i kolejnym, antysemickim kazaniem księdza "dobrodzieja". Masz swój powód, źródło uprzedzeń, utrudniające "współżycie". Czego ci jeszcze trzeba?
 • 2011-03-01 12:28 | Kolega królika

  Re:Egipt – czy armia zaprowadzi demokracje

  Mieeetek potrzebuje tabletek. Od samego rana do późnej nocy - ten typ tak ma :)