Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

(20)
Przedsiębiorcy coraz częściej nie płacą na czas wynagrodzeń. I coraz częściej czują się bezkarni.
 • 2011-03-01 00:16 | Adam 2222

  autor powinien skierować pytanie do premiera Tuska za co ludzie w PIP i Prok. Generalny biorą pensje

 • 2011-03-01 01:13 | Tantaloc

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Czemu nie podaja nazw nieuczciwych firm i ich prezesow. To skandal.
 • 2011-03-01 05:00 | camel

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Państwo polskie jest nieco podobne do Somalii w tym, że premier sprawuje władzę nad częścią Warszawy. Nie ma tej władzy w wielu ministerstwach i urzędach, nie sięga ona na "prowincję". Z wierzchu wszystko wygląda cywilizowanie i demokratycznie. Troszeczkę głębiej - dżungla. Dlaczego tak twierdzę? Ano, przykładów jest mnóstwo: co chwilę można znaleźć przypadki, kiedy władza jest bezradna wobec kogoś tam, często niczego nie robiąc, aby swej niemocy nie podkreślać. W Polsce panuje carska organizacja władzy: urząd jest nadaniem, pachtem za posłuszeństwo władcy. Nie jest celem urzędu jakiekolwiek działanie. Celem urzędu jest zapewnienie dochodów i wpływów "pracujących" w nim ludziom, klientom władzy. Brzmi okropnie? Radykalnie? Najgorsze w tym jest to, że to ...prawda. Wystarczy poanalizować, poobserwować.

  Stąd i możliwość takiego a nie innego działania firm - to naturalna kolej rzeczy w państwie, w którym prawo nie działa. Polskie prawo to pała w rękach władzy, skierowana przeciwko nieposłusznym. Jak Wassermannowi się wanna nie podobała, to prawo wykazało się sprawnością i bezwzględnością. Jak trzeba było kogoś zniszczyć, kolejna werjsa policji politycznej działała aż furczało. Brak za to funcji regulującej życie obywateli, funkcji porządkującej, regulującej. Oficjalnie oczywiście wszystko to istnieje. Faktycznie - nie działa.
 • 2011-03-01 11:18 | zdzislaw

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Tak się zastanawiam, czy pracownik, który nie dostaje pensji przez np. 3 miesiące może rozwiązać pracę z powodu ciężkiego naruszenia praw pracowniczych? I czy może dostać zasiłek dla bezrobotnych? Bo jeśli nie kwalifikuje się do zasiłku to mamy pat. I jeśli nie ma takiego prawa może trzeba o tym pomyśleć? Ilu pracownikom zaoszczędziło by to nerwów a pracodawców zmusiło do przemyślenia swojej postawy.
 • 2011-03-01 15:28 | dziadek 2

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Nie uczciwi pracodawcy nie tylko nie wypłacają wynagrodzeń na czas ale ostatnio wpadli na nowy pomysł.
  Umowa zlecenie z klauzulą że zleceniodawca sam rezygnuje z zapłaty za nad godziny, a do tego zaniżają stawkę za czas pracy, tak aby zleceniodawca w chwili ustania umowy zleceniodawca nie miał prawa do zasiłku dla bezrobotnych.
  Co to ma wspólnego z tematem a ma bo osoba bezrobotna bez zasiłku dla bezrobotnych będzie zmuszana ekonomicznie aby podejmować prace na warunkach pracodawcy czyli za jeszcze mniejsze wynagrodzenie jakie do tej pory otrzymywał. Przypominam że obecnie zasiłek otrzymuje się nie przez 6 miesięcy lecz przez 12 miesięcy. Więc pracodawcy aby nie być zmuszani do podnoszenia wynagrodzeń. Wolą zwolnić połowę pracowników i przyjąć ich z powrotem na już gorszych warunkach. Dlatego pracodawcy tak ochoczo walczą o przedłużenie wieku emerytalnego aby mieć więcej ludzi na bezrobociu by pracowali za darmo bo co to jest 900zł miesięcznie netto.
 • 2011-03-01 16:17 | mz

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Bandycki biznes tworzy prawo i zasady. Polski biznes nie ma moralności. W dyskusji w TV prowadzący zapytał o te sprawy przedstawicieli konfederacji pracodawców polskich, o ich aspekt moralny. Tylko dostali zadyszki. Dziwne, że takie działania na szkody pracownika nie są traktowane jako kradzież pospolita.
  Bo nie jest niczym innym. Pan Konrad W z Warszawy, dobrodziej charytatywnych akcji, śmiał się w nos pracownikom, gdy za niewypłacone pobory grozili mu egzekucją komorniczą. On miał tylko marny zegarek. Mnóstwo długów i kolejną spółkę wprowadzaną na GPW.
 • 2011-03-01 16:45 | mikesz

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Ale jeżeli państwo twierdzi,że ustawowe zobowiązania,jak na przykład nielubiany abonament RTV to można,ale niekoniecznie jak ktoś nie ma ochoty to później nic dziwnego,ze pracodawcy uznali,że oni też nie lubią swoich pracowników i może w ich przypadku również według uznania.Tym bardziej,ze PO mając takie ideowe korzenie (KLD),rzeczywiście może wydawać się partią która na tego typu działania może patrzeć przez palce.
 • 2011-03-01 17:00 | antysolidaruch

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Skoro obowiazuja takie przepisy prawne, wiec wszystko jest w imieniu prawa...
 • 2011-03-01 19:15 | Adam 2222

  Camel sam sobie przeczysz "(premier) Nie ma tej władzy w wielu ministerstwach i urzędach, nie sięga ona na "prowincję"" i "urząd jest nadaniem, pachtem za posłuszeństwo władcy"


  Jak Geniuszom Narodu Polskiego w tym Tuskowi tak ciężko to niech zrezygnują z koryt.
  Proste
 • 2011-03-01 20:50 | Marcin

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Pracuję w takiej właśnie firmie. Wypłaty wypłacane w ratach, opóźnione. Wracam stamtąd coraz bardziej przygarbiony, z nosem prawie 30 cm nad chodnikiem i rękami ciągnącymi się jak przydługi szalik po ziemi. Moi znajomi z pracy zachowują pogodę ducha, ale widzę ich zatroskane twarze. Martwią się o nie spłacone w terminie raty od których trzeba będzie płacić odsetki. Dzieci prawie dorosłe nie głodują, ale mniej będą dostawać na doładowanie telefonu czy kupno markowych butów. I pretensja wielka się zrobiła:)
 • 2011-03-02 03:31 | camel

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Nie, nie ma tu żadnej nieścisłości. Nadaje te urzędy tam, gdzie może (jego władza sięga). W całym mnóstwie nie może, bo siedzą tam kasztelani poprzedniego króla, więc buduje się nowy urząd dla swoich. I armia nowej szlachty rośnie. To widać i słychać. Nie baw się w drobiazgi tylko obserwuj. Nie widzisz tego?

  Głównie idzie o to, że władza nie sięga w teren. Wydaje się ustawę i pisze okólnik i na wszelki wypadek nikt nie sprawdza, że całe to prawo pies z kulawą nogą ma pod chwostem. Jest ustawa, znaczy się sprawa "załatwiona", odfajkowana.
 • 2011-03-02 14:00 | dziadek 2

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Macie słuszność i sprawiedliwość jest po waszej stronie.
  Lecz czyja to wina taki pracodawca nie robił by takich rzeczy jeśli wiedział by że. I co może zrobić taki pracownik sam NIC, a w grupie WIELE, i macie rozwiązanie, oczywiście do tego dochodzi nie wydolność polskich sądów a i wyroki są różne, nie zawsze odpowiadające prawdzie i sprawiedliwości.
  Więc pierwsze "Wszyscy rodacy łączcie się" inaczej w pojedynkę to was zjedzą będziecie dalej pracowali już nie za ustawowe 1386zł miesięcznie brutto ale za 500 zł brutto.
  Zagrozić takiemu pracodawcy strajkiem okupacyjnym w przypadku nie wypłacenia wynagrodzenia oraz zagrozić podaniem gościa do sądu.
  Strajk okupacyjny po to aby pracodawca nie mógł wywieźć z firmy co cenniejszych maszyn czy urządzeń oraz aby nie mógł zniszczyć dokumentacji.
  A co zrobić jak 2/3 dostanie wynagrodzenie a reszta nie to to samo i namawiać tych co dostali aby byli solidarni i poparli was w proteście.
  Inaczej nawet prawo w wielu sytuacjach będzie bez silna a wy zawsze będziecie poszkodowani. Sumując drogi narodzie jak będziesz tak dalej postępował i szczekał na rodaka to nie oczekuj potem pomocy i wsparcia.
  A życie to życie dziś mi jutro tobie życie da popalić. A wtedy lament i żal do wszystkich że jak byłeś w biedzie to inni ci nie pomogli, a czy ty komuś w życiu pomogłeś. A byłeś solidarny jak trzeba było walczyć z pracodawcą co zrobiłeś jak twego w spół pracownika pracodawca traktował jak śmiecia a potem zwolnił nie wypłacając mu wynagrodzenia.
  Same sądy za nas wszystkich problemów nie rozwiążą a co zrobiłeś by naprawić obecną sytuację w związkach zawodowych. Zapisz się do nich i walcz z liderami aby przestali popierać pracodawców a nawet walcz o ich usunięcie i sam wejdź jako lider i napraw opinię o związkach zawodowych.
  Ludzie wy sami musicie walczyć bo nikt za was nie będzie walczył.
  Przecież komu jest na rękę aby wydłużyć wiek w jakim będzie przysługiwała emerytura obecnie kobiety 60 lat mężczyźni 65 lat.
  A pytam się kogo jest więcej kobiet czy mężczyzn, dlatego że kobiet rodzi się więcej musi się szybciej zwalniać miejsca pracy inaczej doszło by do takiej sytuacji że po np. 5 latach około 300 do 400 tyś. kobiet nie miało by żadnych szans na zatrudnienie. Po 10 latach ilość kobiet bezrobotnych była by od 1 mil do 1,5 mil jak nie więcej wyszło by coś że na jedno miejsce pracy przypadało by około 2 do 2,5 osoby kobiety. Co to oznacza trwałą bieda dla 90% populacji w naszym kraju życie poniżej ubóstwa, i slamsy. Dlaczego tak bo ja wymieniam kobiety a jeszcze mężczyźni to po pięciu latach żadne programy naprawcze czy inne nie pomogą w walce z bezrobociem. A wtedy taki pracodawca nie płacił by pracownikowi 500 zł brutto miesięcznie tylko 100 zł. Chyba więcej nie trzeba dodawać i nie myślcie sobie że ktoś się za wami ujmie i nie pozwoli na taki scenariusz.
  Nikt was przed takim scenariuszem nie obroni jeśli wy sami się nie będziecie bronić, wszystko zależy tylko od was samych i waszej postawy.
 • 2011-03-02 15:02 | as

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  PROWADZIŁEM nie tak dawno małą firmę.Często zdarzało się,że brakowało pieniędzy na terminową wypłate.Ale kontrola PIP nic nie da poza grzywną dla przedsiębiorcy.
 • 2011-03-02 18:16 | stan

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Tytuł artykułu już sam w sobie sugeruje, że kradzież pospolita to tylko 'nieuczciwość'? stąd również taka kultura organizacji w Polsce - żadna kultura, zwykłe złodziejstwo. Należy dodać, że podatki trzeba zapłacić również od nieotrzymanego wynagrodzenia, a stąd już prosta droga do olewania prawa i to w całości; bo jak by to powiedzieli w cywilizowanych krajach - to nie ma sensu. Także sami tu w Polsce produkujemy bezprawie na każdym kroku, a co więksi cwaniacy są zwykłymi złodziejami! i proszę mi powiedzieć czy ten kraj jest dziki? czy nie? ja doświadczam takich przypadków na co dzień, Polska to jest dziki kraj! jak powiedział pan Drzewiecki..., poczytajcie proszę co piszą o nas nasi sąsiedzi? otworzycie oczy, oni widzą jeszcze więcej.
 • 2011-03-02 18:40 | przemek

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Niestety jest to taktyka, tzw. "Możę się uda i odpuszczą"
  Największy błąd! Nie odpuszczać!
  Dzwonić, najeżdżać. jendak wszystk ospokojnie, nie okazywać złości czy rozforyczenia etc.
 • 2011-03-02 20:32 | ankal

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Przemysłowców- pracodawców widac, a instytucje państwowe? Służę przykładem- pieniądze mieliśmy otrzymac do końca lutego-dzwonię z przypomnieniem się- owszem prześlą na konto- na przełomie marca i kwietnia. Więc szanowni urzędasy, zanim zaczniecie (słusznie- sama wygrałam kilka procesów, z Krk również) właścicieli firm spójrzcie na siebie
 • 2011-03-10 10:40 | KIK

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Podajcie nazwy firm niepłacących!
 • 2012-03-22 21:28 | Małgorzata

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  ponieważ Polska to kraj bez żadnego prawa, wykorzystuje się ludzi i każdy ma to gdzieś, tylko sam pozostaje bez pomocy i wsparcia a pracodawca, robi wielki biznes, to jest właśnie Polak polski zasrany biznesmen, który na wykorzystaniu człowieka chce zbić od razu majątek i dorobić się fortuny.
  Powiem tyle uważajcie na tą firmę FABRYKA ZYSKU Sp. z o.o.
  prosty przykład tego co napisałam wyżej, oszukują, krótko firma krzak
 • 2013-04-04 20:20 | Gość

  Re:Nieuczciwi pracodawcy nie wynagradzają na czas

  Witam,
  Uwaga na nieuczciwych pracodawców, goniec polski szuka redaktora naczelnego do portalu internetowego, a tak naprawdę kradnie pomysły kandydatów choć i tak nikogo nie zatrudnia, już od kilku miesięcy wabią ludzi, dają zadania do wykonaniu, kandydat traci mnóstwo czasu a oni tylko korzystają, mając darmową siłę roboczą
 • 2013-06-12 08:08 | Oszukana

  CCPL Sp. z o.o. w Warszawie to złodzieje i oszuści!

  Witam wszystkich poszukujących pracy. Uważ.ajcie na firmę CCPL z siedzibą przy ul. Grzybowskiej 61, gdzie tak naprawdę stoi pusty lokal , a miejce pracy to Al. jerozolizmskie 123a.
  Nie wypła.cili wynagro.dzeń ok. 15 osobom. Os.zukali nas ewidentnie i nie odpu.ścimy. Będziemy to nagła.śniać jak najbardziej się da!
  Nie dajcie się nabrać!
  Wciąż poszukują pracowników, czy to nie absurd?

  UWAGA!
  POSZUKUJĄ OSÓB NA PRACOWNIKA ADMINISTRACYJNEGO, PO CZYM PROPONUJĄ PRACOWAĆ W CALL CENTER KŁAM.IĄC, ŻE STANOWISKO ZOSTAŁO JUŻ OBSADZONE.

  ISTNE KŁAMS.TWO. WSZYST.KIM NAM TAK MÓWILI.
  Nie aplikujcie do nich. Wejdźcie na forum warszawy i przeczytajcie o firmie CCPL Sp. z o.o.

  Pozdrawiam i życzę owocnego poszukiwania UCZCIWEGO pracodawcy.

  Poszkodowani.