Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

(36)
„Zmiana gabinetu na osiem miesięcy przed wyborami musiałaby być ofertą nowego rządu na następne cztery lata, a z tym wypada poczekać do rozstrzygnięcia wyborców” - mówi Donald Tusk w wywiadzie dla POLITYKI.
 • 2011-03-01 12:09 | abarbarus

  Polityka organem?

  Polityce udało się, całkiem niedawno, ni ebyć organem KC PZPR. Od jakiegoś czasu jednak wyraźnie stała się organem KC PO. Szanowni forumowicze - proszę o przykład stacji radiowej, telewizyjnej lub tytułu prasowego, który zachowuje równy dystans do wszystkich zarejestrowanych w naszym kraju partii...
 • 2011-03-01 12:34 | Tusku, wcale nie musisz

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Tam, gdzie pojawia się p.Paradowska nie możesz mieć wymagań równowagi. Służba nie drużba! A w polityce przeciwieństwa /wbrew zasadom fizyki/ się nie przyciągają. Ważna jest ideologia. I umiejętność liczenia głosów, którą posiadł p.Tusk - jak 4.06.1992r.
 • 2011-03-01 13:54 | tkw

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Za onet.pl:
  "
  "Rzeczpospolita" pisze, że w ciągu ostatnich dwóch lat rząd chciał zwolnić 10 procent urzędników, a przyjął ich prawie dwa razy tyle.

  Z danych zebranych przez gazetę wynika, że w różnych urzędach i agendach administracji publicznej pracowało w ubiegłym roku ponad pół miliona osób. Oznacza to, że w ciągu ostatnich dwóch lat administracja rozrosła się o ponad 17 procent.

  Według wyliczeń "Rzeczpospolitej" w ciągu ostatnich dwóch lat zatrudniono 70 tysięcy nowych pracowników. Najszybciej zatrudnienia rosło w administracji centralnej, w tym urzędach wojewódzkich - o 10 procent. Wolniej w samorządach - o 4 procent.

  "Te liczby są szokujące. Biurokracja rozrasta się w niesamowitym tempie" - przyznaje główny ekonomista Business Center Club Stanisław Gomułka. Ekonomista Krzysztof Rybiński dodaje, że dane te pokazują patologię rządzenia państwem.

  Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".
  "

  TKW: fajno jest.

  70.000 urzędników * średnia pensja 4.000 zł * 12 miesięcy = 3,36 mld zł rocznie. No to wiemy na co idą pieniądze z podwyżki podatku VAT (ostatnia daje ok. 5 mld. zł rocznie).
 • 2011-03-01 14:07 | Joanna Kopytowska

  pragmatyzm nie zawsze jest politycznie opłacalny

  Jest coś co mnie wielką zwolenniczkę a nawet wielbicielkę Pana Donalda Tuska martwi, ogromnie nie chciałabym żeby niesprawiedliwa moim zdaniem ocena Pana Kaczyńskego była prawdziwa , chodzi o niechęć do wprowadzania jakichkolwiek reform , podobno są takie sposoby które pozwoliłyby na uzdowienie finansów Państwa , na przykład likwidacja Krusu , i Donald Tusk je hamuje ze względu na oczywisty koszt polityczny takiego posunięcia wsród elektoratu rolników, prowadzenie takiej polityki przez kolejne 4 lata moze byc dla Polski po prostu szkodliwe bo jest wiele problemów do rozwiązania które wymagają odwagi i moga byc kosztowne politycznie , wygląda na to że Donald Tusk jest dumny i słusznie z osiągnięć swojego rządu ale nie wszystkie jeszcze są widoczne bo tak jak powiedział Polska to jeden wielki plac budowy , Premier pewnie liczy na to ze Polacy w koncu dostrzega osiągnięcia rzadów nie reforamtorskich a pragmatycznie i spokojnie reagujących na otaczajaca ich rzeczywistość , niestety nie jestem tego pewna bo polska polityka to głównie emocje i problemy kompletnie oderwane od rzeczywistosci a nawet znudzenie status quvo moze wahnac sondaże w nieoczekiwanym kierunku , w stronę SLD
 • 2011-03-01 16:28 | tkw

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Bracia !
  W polityce inny wiatr dziś zawiał !
  Do innego wiatru
  już nas się wystawia ...

  Niestety nie moje - Marian Załucki.
 • 2011-03-01 16:33 | tkw

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  do 2011-03-01 14:07 | Joanna Kopytowska

  "ogromnie nie chciałabym żeby niesprawiedliwa moim zdaniem ocena Pana Kaczyńskego była prawdziwa "

  Brawo !
  To jeden z najlepszych łamańców myślowych na tym forum i nie tylko. Ocena JEST NIESPRAWIEDLIWA ale JEDNAK MOŻE BYĆ PRAWDZIWA ...
  Brawo !
 • 2011-03-01 16:36 | SWIEKRA

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Przypadek lotu do Izraela Pana Premiera na rozmowy rządowe i zabranie ze sobą dziennikarzy. Tym razem przyczynilo się do sytuacji w której "ambitny" dziennikarz zapalal chęcią uprawiania wlasnej polityki. sprzecznej z interesami Polski. Jakoś nikt z dziennikarzy nie raczy o tym napisać. Solidarność zawodowa, chęć sprzedaży sensacyjnej wiadomości w której Premier musial by się tlumaczyć za granicą, jest wartością bezcenną.
 • 2011-03-01 19:22 | Adam 2222

  Tusk (Kaczor tez) wykończył wszystkich mądrzejszych a głupszych niż jego ministrowie nie może znaleźć wiec nie będzie zmian w rządzie. Tak samo Watykan będzie dalej bezkarnie Polskę grabił


  Po jajach które doprowadziły do lądowań Geniuszy Narodu Polskiego do góry kołami nikt ze zdrowym rozsądkiem niczego pozytywnego od nich nie oczekuje
 • 2011-03-01 19:27 | Adam 2222

  tkw, masz racje, najpierw nas Kaczor do wiatru wystawiał a teraz Tusk. I oboje się szykują by dalej to robić.

 • 2011-03-01 19:30 | Joanna kopytowska

  bardzo śmieszne

  Szanowny Panie TKW
  Ja w całym tym szaleństwie próbuję być po prostu grzeczna, to że Pan Kaczyński
  miewa rację to nie znaczy że Polacy powinni popierać Jego partię i sposób traktowania ludzi zarówno z najbliższego otoczenia jak i wszystkich Rodaków ,a on traktuje wszystkich instrumentalnie i delikatnie mówiąc w sposób pozbawiony wyczucia i podstawowej kurtuazji, jedynym celem jest władza dla władzy , nie skomentuję tego bo po prostu chcę pozostać osobą dobrze wychowaną
 • 2011-03-01 20:18 | wladimirz

  Dla Tuska najpierw było za wcześnie, a teraz jest za późno;-) Nigdy na tych niekompetentnych(Hall,Klich,Grabarczyk,...) nie ma dobrego momentu do wyrzucenia!!!;-)

  W każdym cywilizowanym kraju połowy tego rządu już by nie było za liczne skandale i kompromitacje jakie te niewydarzone kreatury wywołały!
  Rachunek w wyborach zapłaci sam Tusk-rachunek będzie słony, bardzo słony!
 • 2011-03-01 20:18 | wladimirz

  Dla Tuska najpierw było za wcześnie, a teraz jest za późno;-) Nigdy na tych niekompetentnych(Hall,Klich,Grabarczyk,...) nie ma dobrego momentu do wyrzucenia!!!;-)

  W każdym cywilizowanym kraju połowy tego rządu już by nie było za liczne skandale i kompromitacje jakie te niewydarzone kreatury wywołały!
  Rachunek w wyborach zapłaci sam Tusk-rachunek będzie słony, bardzo słony!
 • 2011-03-01 20:31 | tkw

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  do 2011-03-01 20:18 | wladimirz

  Niektórzy nazywają to "iść w zaparte".

  Kilka razy już to pisałem - Tusk to mściwy sukinsyn i nie zdymisjonuje nikogo, żeby pokazać opozycji środkowy wyprostowany palec. Czy to jest mądre politycznie - myślę, że nie.

  A czy za to zapłaci - też myślę, że zapłaci. Obserwuję różne dane, choćby sprzedaż gazet czy oglądalność programów. To są miarodajne wskaźniki nastrojów wyborczych - a ostatnio rośnie zainteresowanie gazetami uznawanymi za PISowskie a maleje dla platformerskich.
  Wynik wyborczy PO będzie dużo gorszy niż w 2007, ale najważniejsze jest, jakie powstaną koalicje. Chyba decydujący będzie apetyt SLD, ale tak czy owak po wyborach to nie Tusk będzie premierem. I wtedy się zacznie wyciąganie jego brudów - jak zawsze wobec upadłych aniołów (raz że zemsta a dwa że takie kopanie upadłego jest legitymacją dla następcy).


  Tusk ma pecha, że ta cała seria złośliwości i omijania procedur skończyła się katastrofą, ale to że się uparł i nikogo nie poświęcił, to dowód głupoty politycznej. A do te
 • 2011-03-01 20:36 | tkw

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  do 2011-03-01 19:27 | Adam 2222

  Każda władza deprawuje, ale jeśli już mam wybierać to wolę PIS od PO. Wolę ekipę mającą jakieś idee niż obłudnych nierobów. Polska to nie Belgia która prosperuje dobrze czy rząd jest czy go nie ma. Nie ma ekipy doskonałej, ale chyba najgorsza jest ekipa nic nie robiąca tylko ogłupiająca ludzi.

  pozdrawiam
 • 2011-03-01 21:24 | jerry111

  Re: Niestety, zwariowani "ideowcy" moga szkod duzo wiecej narobic...

  "Wolę ekipę mającą jakieś idee niż obłudnych nierobów."

  A ja, z dwojga zlego, wole "nierobow" nizli niestabilnych psychicznie "ideowych" politykierow (albowiem tacy moga duzo wiecej szkod narobic)!!!
 • 2011-03-01 21:31 | jerry111

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  "Rachunek w wyborach zapłaci sam Tusk-rachunek będzie słony, bardzo słony!"

  Na przyklad... nowa koalicja trojcy Kaczynski - Lepper - Giertych???
 • 2011-03-02 02:57 | Dana

  Re:Tusk - niby ładny, niby miły ale szkodnik Rzeczpospolitej

  Oni /rząd / tłumaczy siebie , ze nie można inaczej , że w tej zdeprawowanej Europie trzeba iść z prądem , razem z innymi krajami ? Ale efekty tego wasalizmu będą dla Polski opłakane. Nie ma suwerenności gospodarczej , ani politycznej nawet w takim stopniu jaki panował w PRL-u . Polska jest zarządzana zdalnie przez ponadnarodowy kapitał , któy nawet nie konsultuje własnych decyzji gospodarzczych i politycznych z rządem polskim . Polacy są w miarę tanią siłą roboczą, do wynajęcia , poza granicami Polski i wewnątrz . Nie ma wspólnej ideii odzyskania suwerenności . Naród staje się kolonialnie bezwolny , nawet nie będzie go stać na protest.
  Takie są efekty indoktrynacji . Czy z tego zdają sobie sprawę obecni "przywódcy" , którzy tylko mają władzę wewnątrz własnej partii i pośredniczą w rozdawaniu synekur dla podobnych im wasali.
 • 2011-03-02 09:25 | prawicowiec

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Czas Tuska już przminął, kto go popiera stoi po stronie przegranego. Miała być nowoczesna Irlandia a jest Bangladesz.
  Ps. Co jescze napiszą w Polityce, żeby przypodobać się rządowi?
 • 2011-03-02 10:03 | Irena Warcińska

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Tusku, musisz odejść z życia politycznego. Nadajesz się raczej do teatru lub do cyrku. Weź ze sobą kuca.
 • 2011-03-02 11:24 | the mentor

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Kobito, wspolczuje. Naprawde wspolczuje.

  Krus i zadne inne tzw referomy juz nie pomoga. Za pozno. Nawet drogi do Brwinowa Tusk nie wyremontuje.
 • 2011-03-02 11:38 | Katie

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  A ja widzę w tym sens, co mówi Tusk. Gdyby teraz wyrzucił całą tą bandę opozycja natychmiast podjęłaby temat, jaki to jest on nastawiony na wybory i jak robi wszystko, aby kolejne wybory wygrać. Powiedzcie szczerze, co nowy minister jest w stanie zrobić do wyborów? Bądźmy realistami, kolei nie da się odbudować w ciągu trzech miesięcy. Możliwe, że nie zgodzicie się ze mną, ale moim zdaniem niech pozostanie ta ekipa do końca (co nie oznacza, że jestem nią zachwycona), a jeśli PO wybory wygra, to dopiero będzie miało dylemat jak to wszystko od nowa ładnie "poukładać".
 • 2011-03-02 11:39 | the mentor

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Celem rzadow solidarnego miotu zawsze bylo zniszczenie podstaw zycia w Polsce. Przypominam ich slogan "Im gorzej tym lepiej".

  Ten cel zostal juz osiagniety. Juz nic nie mozna naprawic. Ratuj sie kto moze, szczegolnie mlodziez. Emigracja jest jedyna szansa dla mlodziezy. W Polsce czekaja na nich dlugi zaciagniete przez lajdackie rzady ostatnich 21 lat, 50% bezrobocie, otumanianie i wyzysk KK. Dlatego tez nie potrzebne sa zadne zmiany w rzadzie.
 • 2011-03-02 16:08 | mlody

  Tusk zawsze znajdzie wymówkę

  Tusk zawsze znajdzie powód do nic nie robienia. Jak nie PiS, to prezydent, jak nie prezydent, to wybory, jak nie wybory to znowu coś tam. Byleby przetrwać. Żałosne. A politykę pozdrawiam ("Tusku, musisz!") nie zapomniałem wam tej okładki i już nigdy nie wydam na was ani grosza. Bo organów podlizujących się władzy nie znoszę.
 • 2011-03-02 20:55 | Joanna Kopytowska

  brwinowskie drogi są modernizowane błyskawicznie

  A tu się Pan myli drogi brwinowskie mimo że miasteczko maluteńkie, to takie podwarszawskie ogrodo- przedszkole / nowe osiedla z młodymi Rodzicami i małymi dziećmi , Warszawa jest dla nich za droga ale pracują w niej /pięknieją z dnia na dzień, jest dom kultury, cukiernia Jażyny piekąca ciastka nawet dla kawiarni w warszawskich Łazienkach, wyremontowany rynek ,nowe rondo imienia Aktora Kowałskiego - Pawlaka z samych swoich który tu mieszkał, biblioteka ,cudowne ogrody , wille i park ....no i niedokończona kanalizacja w Otrębusach , takie teraz chyba mamy w Polsce dominujace kontrasty ale tempo zmian IMPONUJĄCE
 • 2011-03-02 21:09 | demokrata

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  "A sprawiedliwość musi być po naszej stronie" takie motto towarzyszy temu rządowi od poczatku jego powstania. Tylko gdzie w tym wszystkim jest demokracja??? Trudno ją znaleźć nawet ze świeczka w ręku.
 • 2011-03-03 00:06 | koronka

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Czytając wpisy pod artykułem można odnieść wrażenie, że największym naszym zmartwieniem jest oplucie premiera Tuska lub redaktorów pisma, które zamieściło wywiad. Nie ma rzeczowych, konkretnych zarzutów, nie ma żadnych rozmyślań, podpowiedzi, czy też jakichkolwiek wskazówek rozwiązań. Jest jedyniwe to: Tusk nic nie robi; Tusk przegrany: Tusk skończony, itp., itd. Ani jednego wpisu polemizującego ze słowami premiera, ani jednego rzeczowego argumentu, że robi coś źle lub obrał niesłuszny kierunek, są za to utyskiwania w rodzaju: 50% bezrobocie (ciekawe skąd takie dane?). Może drodzy krytycy premiera rozejszą się na boki, zdejmą klapki z oczu, zaczną samiodzielne myślenie, może wtedy dopatrzą się coś pozytywnego w efektach tego rządu, może zaczną wreszcie dostrzegać w premierze przeciwnika pragmatycznego a nie ideowego. Zlikwidować KRUS - hasło wyjątkowo nośne - ale nikt nie zastanowił się, iż w Polsce jest ogromna rzesza rolników, którzy gospodarują na niewielkich gospodarstwach, a ich dochody ledwo wystarczają im na zaspokojenie marnych środków do życia. Drugim takim nośnych hasłem są reformy... ale nikt z krytykujących nie jest w stanie napisać choć jeden punkt tej reformy, co ona ma oznaczać i kogo najbardziej dotknąć, bo każda reforma ponosi najpierw za sobą poważne koszty, dopiero po kilku latach daje efekty. Jaki to miałby być obszar i czego dotyczyć? Innym znów poddaję pod rozwagę słowa o "nic nie robieniu". Co to znaczy, nic nie robi premier 38 mln państwa? A kto za niego coś robi? Przecież państwo nie może tak sobie zapaść w hibernację, musi zarządzać sprawami bierzącymi, kontaktami z zagranicą, odpowiadać na wiele codziennych spraw. Rządzenia nie da się zaplanować na zasadzie: poniedziałek - to, wtorek - tamto, a w środę jeszcze coś innego. Trzeba być wyjątkowym hipokrytą, by zarzucać temu rządowi "nic nie robienie", bo już nawet opanowanie i rozwiązanie kłopotów, które dopadły Polskę w ostatnich trzech latach, wymagało nadludzkiej odporności i sprawności w zarządzaniu codziennymi sprawami. Nikt nie powie, że kryzys sam się skończył u bram polskich granic, że powodzie i osuwiska same wróciły do swoich koryt i miejsc, odbudowały domy, drogi i wały, a powodzianie rozwiązali swoje sprawy bez udziału służb państwowych. I chyba nikt nie jest w stanie zarzucić rządowi premiera Tuska, że zaniedbał w jakimkolwiek szczególe ofiary wielkiej katastrofy lotniczej czy też nie udzielił wszelkiej i zakrojonej na szeroką skalę pomocy rodzinom ofiar. Nikt też nie jest w stanie zarzucić temu rządowi zaniedbań na arenie międzynarodowej czy też jakiekolwiek działania niezgodne z duchem promocji Polski za granicą. Dlatego też strasznie dziwi linia bezpardonowych ataków na premiera przez internautów bez jakichkolwiek uzasadnień, wskazania zaniedbań czy też konkretnych rozwiązań. Ale cóż, najlepiej dużo krzyczeć, ale o niczym, tylko dla zasady robienia dużego wrzasku...
 • 2011-03-03 00:41 | gość" od czasu do czasu"

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  Co by nie mówić i sądzić o Premierze Tusku i PO , to zrozumiał prawdopodobnie chłopina oczywistą Prawdę ,ze "siła " jest w " masie" a nie w "jakości " i że nadszedł czas , kiedy to tzw. elity nie zapewnią mu już wyborczego sukcesu.

  Bo cóz tzw. Elity mogą jeszcze zrobić, jakie " wojska " mogą Tuskowi zaoferować ?

  SMS , emaile , wielkie zegary , medialna opinia z tzw autorytetów to za mało , w starciu z PIS , SLd i z innymi , ktorzy takze ujawnią się wkrótce na naszej scenie. !!!!

  Oni mają dość silne argumenty , aby zdobyć odpowiednią ilość głosów z tego elektoratu , co zazwyczaj chodzi na wybory .

  W zblizajacym się starciu trzeba zawalczyć także o ten milczący elektorat , który zrozumiał prawdopodobnie juz ,ze czas na wielkie zmiany . A jest on dość liczny i on stanowi głos tzw, LUDU.

  Jak ten elektorat wreszcie zrozumiał ,ze jego kartka wyborcza moze zdziałac cuda , to pójdzie na wybory i zagłosuje na tego , kto wskaże winowajców tego kryzysu .

  Bo kryzys mamy i nie ma co się tego wypierać !!!

  Masy będą decydowały o sukcesie wyborczym ,pod warunkiem ,ze te masy zostaną aktywnie " zaangazowane " w wyborach.

  I w tym jest problem , czy to się Tuskowi uda przed zblizającymi sie wyborami.

  Jakie argumenty , jakie sygnały ma skierować do tych mas , aby one zrozumiały ,ze np sprawa z OFE , to nie tylko łatanie budzetu ,ale takze ukrócenie dość podejrzanego Interesiku wybrańców Narodu , za którym stoją wiadome siły .

  A o tych siłach , wypowiadał się tak niedawno , znany nam facet w krawacie w biało-czerwonym deseniu.

  On w tym temacie prawdopodobnie miał dużo racji i nie tylko w tym temacie . Dowodem są próby obecnej ekipy w wprowadzaniu niektórych tez tego trybuna ludowego.

  A wszystko , podobno ,dla ratowania naszego budżetu !!!!

  Może i tak było i jest ????

  A może w duszy naszego Premiera , odezwała sie nuta wspomnieniowa z okresu jego młodosci i dzieciństwa , kiedy to w jego " zyciu " nie wszystko było takie " rózowe" .

  Wspomnienia o bidnej egzystencji gdańskiej rodzinki Tusków , pozostawiły prawdopodobnie niewymazany ślad u naszego Premiera i może to jest powodem takiego a nie innego stanowiska , wobec obecnej sytuacji , nawet jak wobec niego wytaczane są armaty z ostrymi nabojami .

  A " celowniczymi ". okazują się niedawni kumple i towarzysze z tzw Elit społeczno-politycznych

  Ale w tym "Cyrku ", nie ma nic za darmo !!!

  Jak chce się zwyciężac , to trzeba umieć grać na wielu instrumentach i trzeba umieć grać rózne melodie w róznych tonacjach i rytmach.

  Wtedy można powiedzieć ,ze jest się Politykiem przez duze "P".

  A czy będzie można powiedzieć ,ze jest się mężem stanu , to już inna niestety broszka !!!!


  ""
 • 2011-03-03 09:41 | the mentor

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  To wszystko pochodzi z czasow Polski Szlacheckiej, z czasow rozbiorow i przewszyskim z czasow PRL. Dyktator Donek Tusk nie wybudowal ani nie wyremotowal ani jednej drogi do Brwinowa.
  Widzialem w prasie ze nawet polaczenia z A2 nie bedzie. I to widac zza gor i rzek daleko od Polski.
 • 2011-03-03 11:12 | wladimirz

  Skrajna ngatywna sekacja i pewne bezkarności rozbestwienie większości kadr PO powoduje,że "sanitarnie" potrzebne jest cięcie!!!

  Czy go dokona PJN, SLD czy ruch Palikota nie ma znaczenia! Tusk ma taką metodę rządzenia, że eliminuje wszystkich fachowców i indywidualności żeby się pozbyć konkurencji. To się przenosi błyskawicznie w dół.
  P.S. Nie wiem czy zauważyłeś ale i Lepper i Giertych są na aucie, więc,klasyczną metodą PO, nie strasz już nimi...;-)
 • 2011-03-03 11:25 | Joanna Kopytowska

  unikanie zmian świadome w celu osiągnięcia korzyści politycznych to wstyd

  Szanowna Pani
  Jestem skłonna policzyć wszystkie zasługi Premiera i dodać od siebie jeszcze wielki kredyt zaufania na przyszłość ale wydaje mi się że świadome unikanie zmian w przekonaniu że przyniesie to korzyść polityczną jest dla mnie zabiegiem poniżej pasa, byc może jest za tym silne liberalne przekonanie - ''nie przeszkadzaj głupcze'' ale w Polsce wiele spraw wymaga gruntowego remontu bo Państwo kulało tu na 1000 sposobów od stuleci
 • 2011-03-03 13:29 | Szechter

  W imieniu wiernych czytelników POLITYKI chciałbym serdecznie podziękować za ten wspaniały wywiad z Premierem.

  W obliczu groźby powrotu terroru IVRP każdy dziennikarz zaangażowany politycznie powinien odłożyć na bok mrzonki o "patrzeniu władzy na ręce".

  Bądźmy szczerzy - w chwili obecnej największym zagrożeniem dla naszej demokracji jest opozycja i ślepy jest ten kto tego nie widzi. Ciężka praca Pani Paradowskiej i jej wspaniałych kolegów redaktorów z POLITYKI powinna być wzorem dla całej braci dziennikarskiej.

  W obliczu narastających, bezzasadnych ataków jątrzącej opozycji na rząd, ataków skierowanych na odwrócenie uwagi społeczeństwa od rzeczy istotnych dla kraju (Kaczyński, krzyż, PiS itp.) Pani Paradowska daje przykład obywatelskiej odpowiedzialności i nie zadaje krępujących pytań Premierowi. Premierowi, którego słuszny program dla kraju - straszenie PiS-em - sprawdził się doskonale przez 3 lata rządów i będzie się sprawdzał w kolejnych latach pomyślnego rządzenia.

  Niech w tej walce każdy artykuł, każdy wywiad i każda wypowiedź w radio i TV stanowi wsparcie dla naszego oświeconego rządu. Nie dajmy dojść do głosu "bydłu" jak słusznie ich nazwał Profesor Bartoszewski! Wszystkie ręce na pokład!
 • 2011-03-03 13:29 | jagat

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  http://www.dsc.kprm.gov.pl/aktualnosci.php?id=9&look=524
  komentarz KPRM ws. doniesień o wzroście zatrudnienia w adm.
 • 2011-03-03 19:44 | AGA

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  nie rozumiem ,co sie dzieje wokol premiera tuska .jest tak ,jakby w platforme piorun trzasl .mnie wasz wywiad sie podobal ,argumenty premiera do mnie trafiaja .czy wszystkim -lacznie z gazeta wyborcza zalezy ,zeby wladze przejal jadowity jarkacz lub plastus napieralski ? platforma bardzo duzozrobila ,tusk naprawil stosunki z sasiadami ,liczymy sie w europie jak nigdy ,polacy raczej bogatsi ,to o co chodzi ? u pani w puszce oczywiscie pisowczyk wrobel ,ktorego potem cytuja wszedzie .ten koszmarny rok katastrof musial zmeczyc tuska ,bo byl wszedzie z ludzmi -na walach i przy wichurach .czym zasluzyl sie napieralski ? czy polacy zwariowali ? wyobrazacie sobie jarkacza w brukseli z nadeta obrazona mina i bez znajomosci jezykow ?co sie polepszylo ,to jarkacz wszystko spieprzy .mam prosbe -macie w polityce piekne zdjecia premiera tuska .nie mogliscie ich umiescic -te z wywiadu ?chcialabym je zapisac sobie w dokumentach .pozdrawiam jedyna prawdziwa dziennikarke w polsce .
 • 2011-03-03 20:43 | aga

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  oczywiscie ,ze musimy walczyc ,ale mam wrazenie ,ze przy takiej ilosci wrazych mediow nasze wysilki sa trudne do przebicia .jarkacz ma 4 wlasne gazety ,doszla :sadze ,rze... gazeta polska ,nasz dziennik ,niedziela ,gosc niedzielny i teraz znow telewizja panstwowa .przyzwoity jest polsat news ,tv info i superstacja ,choc tam takze duzo zlosliwosci u elizy michalik .gazeta wyborcza rowniez zglupiala -pisza tam jakies dziwne dziennikarki renata gor...? i wszyscy hurmem na tuska .on nie moze sie nawet bronic ,bo nie swojego medium -zadnego .naprawde polacy chca tego zlosliwego ,szatanskiego cmentarnego ,pomnikowego jara i plastusia nicnieumiejacego? zwariowali wszyscy? pani redaktor janino !broncie naszego wybitnego premiera .nikogo nie obrazal ,pracowal jak dziki przy wszystkich katastrofach -przerywal nawet slub syna .wyglada schudniety o wiele kilogramow .
 • 2011-03-03 22:22 | abmiros

  Re: 2011-03-01 13:54 | tkw

  Re: 2011-03-01 13:54 | tkw
  W Stanach dyskusje polityczne kreca sie obecnie wokol dwoch tematow:
  1. Obnizenie narodowego zadluzenia, w tym glownie u Chinczykow;
  2. Zwiekszenie w Stanach liczby ludzi pracujacych.
  Jezeli mowa o zwiekszeniu zatrudnienia, zadaje sobie pytanie, co maja robic ci nowozatrudnieni? Co produkowac? I tak dobr wyprodukowanych przez czlowieka jest na swiecie nadmiar, to raz, a dwa, jezeli zwiekszac ich produkcje, to problem NIE w ilosci zatrudnionych ludzi, bo produkuja maszyny wymagajace niewiele obslugi, lecz w surowcach. Te w skali swiatowej wyczerpuja sie blyskawicznie, ale to jest osobny temat.
  W polityce nie mowi sie o co naprawde chodzi. Sadze ze w gadkach politykow amerykanskich naprawde chodzi o przeniesienie produkcji z innych krajow do Stanow, i wywozenie produkotow ze Stanow do innych krajow. Politycy amerykanscy rozpaczajacy nad przewaga wydatkow nad dochodami w budzetach administracji amerykanskich wszystkich szczebli nigdy jednak nie zaproponuja ustawy o zbilansowanym budzecie: wydajemy tylko tyle, ile dostaniemy na wydatki od wyborcow - pięta Achillesa demokracji przedstawicielskich. W Polsce ten problem moze nie jest tak drastyczny jak w Stanach. bo Polacy maja znacznie lepiej zrownowazone wydatki z przychodami, niz Amerykanie, i to mysle dzieki rozsadkowi polityki premiera Tuska.
  Skoro polskie spoleczenstwo jako calosc nie jest dosc handlowe, aby zrozumiec i wykorzystac mozliwosci produkowania dla rynku rosyjskiego, ukrainskiego czy bialoruskiego, wogole dla rynku wielu ze swoich sasiadow, ani nie chce generalnie obnizac ilosc godzin w tygodniu pracy czy tez dni pracy w tygodniu roboczym, to Polakom jednym z niewielu rozwiazan ktore pozostaja jest zwiekszanie administracji. Miejsce pracy w administracji to tez jest miejsce pracy. Zwalniajac administracje produkuje sie bezrobotnych.
  W swiatowej skali dyskusja o zatrudnieniu zmienilaby punkty krytyczne, gdyby ludzkosc jako calosc postanowila: "Wyrownujemy poziom zycia w skali swiatowej". Cos w rodzaju odmiany komunizmu dla wiekow poczawszy od 21.
 • 2012-03-02 08:36 | leady

  Re:Tusk dla POLITYKI: Zmian w rządzie nie będzie

  nie rozumiem pewnych rzeczy jesli polityk sie nie sprawdza to dlaczego go nie wyrzucimy tak jak nas po 40 wyrzucaja z pracy czemu tusk jeszcze jest na tym stanowisko ludzie obudzcie sie zrobmy referendum nad votum dla tuska to bedzie sprawiedliwe i demokratyczne jak my lud bedziemy miec cos do powiedzenia a nie jak barany tylko utyskujemy w zapleczy domu WYWALMY GO I MOZE PRZYJDZIE ktos co nie da nas zgnoic""""""""