Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Franki drożeją, kredytobiorcy szaleją

(2)
Szwajcarska waluta pobiła rekord wszech czasów względem dolara. Na nieszczęście dla spłacających zaciągnięte w niej kredyty.
 • 2011-03-01 14:29 | Cezary

  w ekonomii nie ma drogi na skróty

  Ci, którzy wzięli kredyt we frankach szwajcarskich, to co zaoszczędzili przy korzystnym kursie, będą zwracali teraz. Jeżeli niebawem skończą się wpływy z prywatyzacji, to nastąpi odwrót kapitału spekulacyjnego, więc spadnie popyt na złotego i jego kurs spadnie - nie tylko do euro, ale i do innych walut. Jakie to przyniesie skutki to chyba nie muszę pisać, zważywszy, że RPP poprzez podwyżkę stóp % wypowiada zdecydowaną walkę inflacji. To z kolei wywoła recesję, w której wszystko się może zdarzyć, ale na pewno nie podwyżki wynagrodzeń kredytobiorców. Efekt ? Miesięczna rata wzrośnie przy przy stałym lub zmniejszonym przychodzie, co w najlepszym razie skończy się przewłaszczeniem na rzecz banków większości mieszkań zakupionych na kredyt, w najgorszym wzrost bezdomności oraz samobójstw.
 • 2011-03-01 18:06 | Kolega królika

  Re:Franki drożeją, kredytobiorcy szaleją

  Jak będzie tego do końca nie wiadomo i dopiero się okaże, a wtedy 'spece' walutowi zaczną swoją starą śpiewkę: a mówiłem?

  Co było a nie jest nie pisze się w rejestr ale jednak warto spojrzeć:
  http://waluty.wp.pl/k,1|2,period,4,w1,CHF,w2,0,wizytowka_banki.html

  Franek przez ostatni rok i tak był już droższy, a 3 lata temu ... hoho. Co myślą ludzie zarabiający PLN aby brać pożyczki w CHF ... to prawie jak wiara w chodzenie po wodzie czy zamianie wody w wino, prawda?