Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

elity i elitki

(1)
2011-03-04 09:34 | toja1945


Elity i elitki
To Społeczeństwo określa i akceptuje lub odrzuca kandydatów postulujących* do reprezentowania Jego sumienia.
Elita intelektualna cieszy się respektem znacznego odłamu społeczeństwa i ma wpływ na kształtowanie Jego opinii, oraz jest ważna dla władzy, np.:
- list trzydziestu czterech z 14.03.1964 miał takie cechy
- nazwanie ofiar katastrofy smoleńskiej takich cech nie posiada.
Po 1989r elita została zakwalifikowana do kategorii „wykształciuchów”.

*postulat log. aksjomat, teza przyjęta bez dowodu; to, czego się z góry wymaga przy uzasadnieniu pewnego systemu prawd; pot. wymaganie, żądanie, życzenie, dezyderat. postulować formułować co jako teoretyczne wymaganie a. założenie; pot. domagać się czego, żądać; proponować.
Etym. - łac. postulatum 'żądanie' od postulare '(po)żądać; wymagać'
Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych Władysława Kopalńskiego