Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świetny rok polskiej gospodarki

(5)
Według wstępnych danych GUS wzrost naszej gospodarki to powód do radości i dumy. Ale w tej beczce miodu musi być też niestety łyżka dziegciu.
 • 2011-03-04 13:51 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Nie ma strachu.

  To dlaczego zaczyna się mówić o PATRIOTYŻMIE GOSPODARCZYM?
  Też uważam,że to dobra idea na wyjście z PUŁAPKI,opisanej przez Jams'a Goldsmoth'a i pełzającego kryzysu wywołanego utopią GATT i globalnego wolnego handlu.
 • 2011-03-05 21:45 | camel

  Re:Świetny rok polskiej gospodarki

  Daj spokój, już jesteśmy przymusowo patriotyczni, kupując przedrożony węgiel z polskich kopalni czy przerośnięte i zdrewniałe płody rolne, w które zaopatrują nas opłacani sowicie z każdej strony rolnicy. Jak na razie ten patriotyzm gospodarczy jest de facto wyzyskiem bezbronnej większości przez uprzywilejowane mniejszości. To nic dobrego dla Polaków. Proponowanie w XXI wieku hasła "Nie ku puj u Ży da!", bo to właściwie głosisz jest bardzo głupim anachronizmem. Poczekaj, kiedy Niemcy zastosują "Nie kupuj od Polaka" i wtedy spójrz na swoją "utopię GATT" znad miski z chlebem z trocin...
 • 2011-03-06 12:07 | jotkaes

  Re:Świetny rok polskiej gospodarki

  Żeby coś u kogoś kupić musisz mieć za co, czyli w warunkach współczesnej gospodarki musisz mieć pieniądze. Zdobyć je możesz sprzedając coś, co wytworzysz a innym będzie po potrzebne i zechcą Ci dać za to swoje pieniądze, możesz sprzedać coś, co jest twoją własnością ( pozbywasz się swego majątku). Możesz także jak Pancho Villa wydrukować pieniądze tylko czy ktoś będzie chciał coś za nie oddać ?
 • 2011-03-07 08:36 | Prudent

  Re:Świetny rok polskiej gospodarki

  Niemcy raczej szukają produktów Made in Germany, podobnie robią polacy
 • 2011-03-21 08:05 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Świetny rok polskiej gospodarki

  @ camel :
  Jaki sens ma ten rodzaj prowokacji?Teraz Żydzi powinni dbać o produkty Izraela,tak jak polonusi o produkowane w Polsce.
  Sprzedają się natomiast banki,to coś powinno znaczyć dla GOSPODARCZEGO PATRIOTYZMU.

  Japończykom załamie się patriotyczna strategia - eksport.
  Rynek nie znosi próżni,kto go zagospodaruje?Może właśnie Niemcy,którzy bardzo są zdyscyplinowani dbałością o swój rynek pracy.
  Dla ciekawości eksportujemy największy wysiłek to jest miedż elektrolityczną argumentując,że dalsze przetwórstwo jest tańsze przykładowo w Chinach.