Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Może ktoś mi to wyjaśni

(2)
2011-03-05 20:35 | tkw
Rząd forsuje pomysł dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. I do tego rząd twierdzi, że wszyscy na tym skorzystają, nikt nie straci.

Chciałbym to zrozumieć.
Jeśli płacę dodatkowe pieniądze, to chcę coś za to mieć. Wg tego co czytałem - taki dodatkowo ubezpieczony ma krócej czekać w kolejce. Może ja głupi jestem, ale wg mnie jak ktoś ma w kolejce lepsze prawa, to ktoś inny ma w niej gorsze. Jeśli za dodatkowe pieniądze ja mam prawo być obsłużony poza kolejką, to ten co nie płaci jak ja musi dłużej czekać - a może ja coś mylę ?

Na onet.pl znalazłem info, że za te dodatkowe pieniądze lekarze będą dłużej pracować (czy w Polsce nie obowiązuje już 8-godzinny dzień pracy ?) i skorzystają na tym także niepłacący. Oczywistym jest, że w tych ostatnich godzinach pracy będą przyjmowani ci co nie płacą - nie jestem pewien, czy chciałbym być operowany przez lekarza, który pracuje 12-tą czy 13-ta godzinę ...

Cieszmy się ! Wszyscy, bo wszyscy skorzystamy !