Wyszukaj na forum
Forum
Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!
Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!
Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.
Tusk: Składka do OFE wyniesie 2,3 procent
(5)-
Książka prof. Orensteina stanowi bardzo dobrze udokumentowaną analizę procesu wprowadzania przymusowego filara kapitałowego i rolę, jaką odegrały w tym organizacje i korporacje międzynarodowe.
http://przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/leokadia-oreziak-jak-wprowadzono-polsce-ofe
ten artykuł jest o książce,
„Prywatyzacja emerytur. Transnarodowa kampania na rzecz reformy zabezpieczenia społecznego”, która wyjaśnia, kto, jak i dlaczego chciał OFE
"W 1994 r. BŚ opublikował raport „Averting the Old Age Crisis”, w którym zdecydowanie propagowano koncepcję sprywatyzowania przynajmniej części systemu emerytalnego. Orenstein wskazuje (s. 76), że była to radykalna zmiana w porównaniu z tezami zawartymi w dokumentach Banku Światowego, publikowanych do tego czasu, w których ostrzegał on, że taka prywatyzacja nie rozwiązuje fundamentalnych problemów dotyczących systemów emerytalnych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej."
"silnej presji ze strony tych instytucji oparły się jedynie nieliczne kraje wytypowane do wprowadzenia obowiązkowego filara kapitałowego. Te kraje to: Wenezuela, Słowenia oraz Korea Południowa"
-
Re:Tusk: Składka do OFE wyniesie 2,3 procent
To jeden z patologicznych strumieni wykresu obiegu pieniądza,na który oczekują ci Polacy,którzy maja nabrac przekonania do istoty PATRIOTYŻMu GOPSODARCZEGO.
Jaki jest w sferze kultury stanowią opinie zamieszczane w POLITYCE dotyczące komiksowego zaprezentowania Chopina Niemcom. -
offe to nieporozumienie
Proszę wyprowadzić mnie z błędu jeżeli czegoś nie zrozumiałam , offe to miały być pieniądze inwestowane w gospodarkę Polski a odsetki z inwestowanych pieniędzy miały dokapitalizować emerytury , w praktyce hojnie opłacani agenci OFFE skupowali obligacje państwowe które państwo po latach miało odkupować za wysoki procent czyli faktycznie to my sami mieliśmy z naszych podatków kapitalizować składkę z offe, państwo uznało że je na to nie stać i przejmie składki z offe kapitalizując je na stały procent ale niższy niż wynosiły odsetki od obligacji wykupowanych od offe i opłaty pobierane przez prywatnych właścicieli funduszy rynkowych , wszyscy mieli zyskać na offe a zyskiwali tylko agenci obracający naszymi składkami i skupujący dług państwowy po paserskich cenach , pytanie kto teraz skupi długi państwa i jaki jest ten proponowany stały odsetek bo nic mi o nim nie wiadomo , czyżby Państwo w ogóle nie będzie kapitalizować pieniędzy zebranych na emerytury ? -
-
Prawo zmusza OFE do kupowania obligacji.
"w praktyce (...) agenci OFE skupowali obligacje państwowe"
To patologiczny wymóg prawny politykierów aby mogli łatwiej zadłużać Polskę. Idealne OFE powinny inwestować w to co przynosi korzyść przyszłym emerytom a nie politykierom.