Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co ma Prezydent RP do czarodziejów katolickich?

(4)
2011-03-09 10:56 | astrotaurus
Czy katolik Komorowski do prywatnych spraw religijnych musi mieszać urząd Prezydenta RP? Udział w jednym z tysięcy obrzędów to nie jest sprawa wagi państwowej. Może sobie Komorowski zapraszać kogo uważa, ale mieszanie do tego procedur demokratycznych wyborów i w ogóle majestatu Państwa uważam za nadużycie kościelnych.
 • 2011-03-09 21:06 | aster5

  Re:Co ma Prezydent RP do czarodziejów katolickich?

  Masz całkowitą rację, astrotaurusie.Tyle, że w kraju nad Wisłą obrzędy religijne (=katolickie) są zawsze sprawą wagi państwowej. I nie ma na to rady - prezydent też musi się podporządkować "polskiej tradycji", nawet, gdyby nie za bardzo chciał...(a przecież chce).
  PS.Prezes PiSu pomylił się tylko troszkę nazywając Polskę "kondominium rosyjsko-niemieckim"; wygląda na to, że kondominium jesteśmy, tyle, że watykańskim.
 • 2011-03-10 00:57 | Kolega królika

  Re:Co ma Prezydent RP do czarodziejów katolickich?

  Rzeczywiście to obciach dla Polski, że jakakolwiek oficjalna delegacja jedzie tam za pieniądze podatników ale cała Ściana Wschodnia albo tego nie rozumie albo i tak nie płaci podatków.

  Jak dla Kaczyńskiego lot do Smoleńska był początkiem jego kampanii prezydenckiej tak teraz ten cyrk w Watykanie to początek kampanii wyborczej dla PO. Tylko czemu podatnicy znowu muszą za to płacić?

 • 2011-03-14 16:25 | camel

  Re:Co ma Prezydent RP do czarodziejów katolickich?

  Polska jest głownie państwem katolickim, potem długo nic a dopiero później ojczyzną Polaków. Najważniejszym zadaniem narodu jest utrzymanie dobrobytu kleru katolickiego. To nie są gorzkie żale. To wszystko czysta, żywa prawda. Rozejrzyjcie się - tu cięcia, tam oszczędności, na leki ratujące życie nie ma pieniędzy i nieszczęśliwi rodacy czwórkami maszerują do piachu. Tylko na jedno nigdy nie zabraknie, zawsze się znajdzie i to nawet więcej niż ksiądz sobie zawoła - na zachcianki księdza, władcy i pana ludku bożego. Cała edukacja została skrzywiona w kierunku indoktrynacji religijnej. Nie tylko katecheza, ale także język polski, historia i nawet ...biologia są nośnikami ideologii, bajęd religijnych i nauczania o potrzebie niemyślenia. To jest systemowa sprawa.