Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

UE konta Kadafi: 0:1

(14)
W obliczu dramatycznych wydarzeń w Libii Unia Europejska zawodzi.
 • 2011-03-10 20:13 | bryka

  Libia

  Panie redaktorze ,łatwo zaszalec w obronie demokracji.Ale co z ropą ? i co z uchodżcami zalewającymi Maltę i Lampedusę.I zupełnie nie wiadomo kim są przeciwnicy Kaddafiego.
  Tisze jediesz,dalsze budiesz.Mówi amerykańskie przysłowie.
 • 2011-03-10 20:24 | Realista

  To zabawne

  Izrael regularnie posyła lotnictwo przeciwko własnej ludności, jak i ludności sąsiednich państw, a jakoś nie słyszałem, aby Marek Ostrowski kiedykolwiek nawoływał do blokady przestrzeni powietrznej tego państwa, a tym bardziej do interwencji UE, NATO i USA ;)
 • 2011-03-10 21:33 | mir

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  co do wspólnej polityki, nie ma jej i pewnie nigdy nie będzie. Jest gra pozorów. Potrzeba polityków a nie graczy wyborczych.
  Czy jednak Europa powinna być sumieniem narodów? Mocno to naiwne i kosztowne. Nikt tam nie zbuduje demokracji a za chwilę zapomną o pomocy i przypomną sobie o religii tak ważnej dla ich społeczeństw. Nowi przywódcy by uspokoić własnych obywateli nie będą mieli zbyt wiele do zaoferowania. Najłatwiejszym i sprawdzonym wyborem będzie wskazanie wspólnego wroga, kogo? Wiadomo.
  Zamiast mieszać się w cudze sprawy próbujmy raczej obarczać odpowiedzialnością za nie państwa z ich kręgu kulturowego i politycznego.
 • 2011-03-10 21:44 | Adam 2222

  ktoś próbował zrobić kolorową rewolucje i objąć całkowitą kontrolą ropę w Libii. Ale Kadafi się nie dał i teraz niektóre demokracje po cichu podsyłają mu najemników z Afryki i bron a niektóre uznają niedoszłych kolorowych rewolucjonistów


  Wygląda ze ci co podsyłają najemników wygrają a demokracje z UE będą miały problem z uchodźcami
 • 2011-03-10 21:54 | effi

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  I slusznie. Nie wiadomo kto jest za czym albo kim w Libii. Jakos nie pamietam zeby Francja wypowiedziala sie przeciwko stanowi wojennemu w Polsce.
  Poczekajmy.
 • 2011-03-10 22:25 | Vera

  To jest kaczo-komusza mentalność kundelka

  Najłatwiej szczekać zza płotu.
  Specjaliści, analitycy i wojskowi i politycy na całym świecie to głupcy a tylko polski dziennikarz wie lepiej. On najchętniej nadstawiałby za wolność głowę - innych. I oczywiście ma za złe, poucza i wie, że ta głupia unia upadnie, jeśli go nie posłucha.

  A fakt, że już dzisiaj wielu ględzi o imperialistycznych zakusach, o interesach, o ropie. I jak potworny będzie wrzask Chińczyków i wielu dyktatorów na świecie, a i samego Ostrowskiego, jeśli coś pójdzie nie tak. Alkaida tylko na to czeka. I jak bardzo poniżałby powstańców zarzut, że są agentami obcych interesów. Zapomniał, czy może i sam rzucał oskarżenia, że Michnik i Wałęsa to pachołki imperializmu? Jak to było? A ilu dzisiaj wrzeszczy, że Tusk to sługa Moskwy?
  Libia to kraj powstańców i to oni muszą walczyć o swoją wolność. Nikt inny za nich tego nie zrobi. Właśnie nauczeni doświadczeniem z nieodpowiedzialnymi krzykaczami Amerykanie są najbardziej ostrożni.
  Akurat chyba Polacy najmniej mają prawa do pouczania innych. Sami handlują swoją wolnością. Kiedy pozbyli się jednego okupanta marzą, żeby przehandlować wolność za parę rakiet i oddać się w łapy innego. Nie jest to dumnie podniesione czoło narodu świadomego swojej wartości. Raczej kwękanie kundelka za płotem. A świat się śmieje.
 • 2011-03-10 22:54 | chris

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  Musi byc pani bardzo naiwna, skoro wierzy w to, co proponuja pani swiatowe media. Ten cyrk w Libii był przygotowywany od dawna - tutaj do poczytania z angielskiej prasy:"The Guardian can reveal that the helicopter group's contact was a British national named Tom, who is believed to be an MI6 officer. He had worked for the past five months as an administrator in the Al-Khadra Farm Company, 18 miles south-west of Benghazi." Jak pani myśli, ten agent MI-6 od 5 miesięcy hodował tam kozy? Tutaj z rosyjskiej strony analiza wyposażenia "powstańców":http://bohn.ru/news/livija_nebolshoe_fotorassledovanie/2011-03-09-214. Wnioski proszę wyciągnąć samemu. Takiego zakłamania swiatowych mediów w życiu nie oglądałem. Ale każdy ma rozum - niech kazdy sam wyciaga wnioski
 • 2011-03-10 23:00 | ivo

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  Cóż, jesteśmy kundelkiem, takie życie, rozmiarów, siły, mądrości, ani szlachetności nam niebiosa nie dały. Mieliśmy paręset lat temu szansę być kimś poważniejszym, aleśmy sobie sami wspaniałomyślnie ją rozpiep.... Moim zdaniem lepiej mieć na podwórku jako tako przyjaznego brytana z paroma rakietami, nie zapominałbym, że nasz niedawny "przyjaciel" niedźwiedź zza płotu, choć się trochę wycofał ostatnio, jest wciąż silny i nieobliczalny i zranioną ma dumę, biedaczysko..
 • 2011-03-11 02:27 | perspektywa

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  Z wielu doniesien prasy zachodniej wynika, ze w panstwach islamskich zbuntowaly sie grupy spoleczne sfrustrowane brakiem demokracji. Dzieki lacznosci ze swiatem za sprawa posiadania indywidualnych gadzetow jak telefony i komputery, w ciagu kilku lat poznali dobrodziejstwa demokracji, dobrobytu i wolnosci. Z europejskiego punktu widzenia ocena obecnych wydarzen jest obarczona wielkim bledem. Wydaje mi sie, ze po okresie poprawy warunkow zycia (inwestycje w przemysl, manufaktury, surowce) przecietnych ludzi nastapila eksplozja demograficzna wraz z pobudzeniem checi posiadania reklamowanych dobr konsumpcyjnych. Przyrost wymagan pomnozony przez ilosc ludzi byl szybszy niz produktywnosc calej gospodarki (firmy tekstylne, surowce, turystyka, obsluga dlugu, wydatki na zbrojenia). Jakakolwiek interwencja z zewnatrz jest skazana na niepowodzenie, a teoretyzowanie na temat praw czlowieka podsyca tylko oczekiwania pomocy (zywnosciowej? militarnej? inwestycyjnej?). Unia Europejska sama ma problemy z bezrobociem i stagnacja. Moze ktos, szafujac haslami, chce nowej wojny dla zmniejszenia populacji ?
 • 2011-03-11 12:29 | Vera

  Gdyby Pani się dokładniej zastanowiła

  1. To nie jest komentarz o Libii tylko o mentalności polskiego dziennikarza, który siedzi z boku i wszystko wie lepiej. P.Ostrowski jest dobrym dziennikarzem, ale ten arogancki ton i poczucie wyższości są tutaj nie do zniesienia. A naiwność proszę zachować dla siebie. Szkoda, że muszę wszystko łopatologicznie wyjaśniać.

  2. Każdy mieszka w chlewie, który sobie sam stworzył. Ja mieszkam w świecie, który jest w miarę uczciwy a interesy, przestępstwa nie przekraczają pewnych granic. Jeśli chlew sprawia Pani przyjemność to Pani sprawa, tylko proszę mnie do tego nie mieszać. Widzenie świata w kategoriach kto kogo i co się za tym kryje świadczy mentalności patrzących a nie o świecie. Mnie otaczają ludzie mili i w miarę moralni. Jeśli Pani żyje wśród złodziei i bandytów to nic mnie to nie obchodzi. Ale skąd przysłowie o wchodzeniu między wrony?

  3. Z zasady nie czytuję tekstów w cudzysłowie bo oznaczają brak umiejętności własnego myślenia a cytatów można wybrać dowolnie wiele na dowolny temat.
  Pozdrowienia
 • 2011-03-12 06:52 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  Z pewnością to nie pierworodny,ale grzech nadużycia bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów pod pretekstem zrobienia łapanki na sunnitę Saddama sprawił,że tam gdzie jest potrzebna interwencja militarna świat demokratyczny ma opory.
  Można też i spekulować,czy bezpieczeństwo dla infrastruktury nie jest sprzymierzeńcem bezkarności Kaddafiego,umiał zjednywać przyjaciół.
 • 2011-03-13 15:31 | faraday

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  jak to jest - że w Libii obywatele dostaja zywa forse od Kaddafiego,pracuja za nich imigranci i "najemnicy" -w tym Polacy- demokracje postrzegaja jako system w którym jest wzgledny dobrobyt- ale nie kojarza tego z koniecznoscia pracy - żadnej organizacji w tym buncie nie ma,raczej jedna wielka rozroba - więc dlaczego UE ma sie w ten interes mieszac ? na kilometr to pachnie walką o wpływy z ropy,ale wątpie żeby akurat UE mogła miec na wynik tej awantury wplyw-a juz p.Asthon w szczegolnosci.
 • 2011-03-13 21:04 | tomkowski

  Wygraly Chiny

  Nie wydaje mi sie aby Unia Europejska zrobila wlasciwy ruch popierajac buntownikow.Kadafi byl przyjacielem Europy i dostarczycielem surowcow dla jej przemyslu.Teraz bedzie je wysylal Chinom.A pyskacze z libijskiej opozycji?A co oni mnie obchodza?Oni nie nakarmia mojego dziecka jak w Europie bedzie zastoj.
 • 2011-03-14 09:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:UE konta Kadafi: 0:1

  "O nie skończona dziejów jeszcze praca,nie przepalony glob sumieniem."
  Tłumaczenie filozofii stanowiącej o pięknie,prawdzie i dobru potoczyło się poprzez język arabski,łacinę i zakorzeniło w kulturze chrześcijańskiej.
  To wielkie wyzwanie dla nadrzędności praw stworzenia i natury,które ludzkość odkrywa i człowieka,które doskonali.Czy w całym tym kompleksie cywilizacyjnego rozwoju uwzględniając i czynnik demograficzny jest w stanie zrozumieć to Kaddafi w gronie swoich przyjaciół?
  Patriotyzm gospodarczy trzeba umieć opisać językiem matematyki.Kryzysogennym jest zjawisko kiedy handlarze biorą górę nad wytwórcami,a w skali globalnej pomaga w tym kolejna utopia.
  To cały proces,aby doszło do uznania,że ze wszystkich światów stworzonych prawdziwie najważniejszy jest ŚWIAT POSTULATÓW ETYCZNYCH.