Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

A to Polska właśnie ...

(5)
2011-03-17 15:54 | tkw
Wczoraj w sklepie widziałem cukier po 4,40, w radio słyszę, że w Niemczech jest po 2,70 (po przeliczeniu z euro). Polska produkowała kiedyś ponad 2,2 mln ton cukru, zapotrzebowanie szacowane jest na 1,65 mln t a UE zezwoliła nam na 1,4 mln. ton rocznie, zamknięto cukrownie, ludzie poszli na zasiłek.

Komentarz ? Jak wymyślę taki, żeby mi moderator nie usunął, to napiszę.
 • 2011-03-17 17:49 | Prezes

  Re:A to Polska właśnie ...

  Oczywiście wszystkiemu winien Tusk...
 • 2011-03-17 23:49 | camel

  Re:A to Polska właśnie ...

  Nie twórz pisianych teorii. Do cukrownictwa dopłacano olbrzymie kwoty. Unia zabroniła dopłat - produkcja stała się nieopłacalna i tyle. Jeśli chcesz powrotu "polskiego cukru" to zacznij wysyłać połowę swojego dochodu na konto MinFin. Jak wszyscy "patryjoci" tak zrobią, to wtedy znów będą pieniądze na uruchomienie. I będziesz miał tani cukier w sklepie. Cieszysz się?
 • 2011-03-18 01:23 | bolec

  Re:A to Polska właśnie ...

  Mnie nigdy nie przestanie śmieszyć, że najbardziej na ceny żywności narzekają wieśniacy i rolnicy.
 • 2011-04-01 00:45 | tkw

  Re:A to Polska właśnie ...

  do 2011-03-17 23:49 | camel

  Chcesz mi powiedzieć, że w UE nie obowiązują kwoty produkcji ? Że chodziło tylko o dopłaty do deficytowych cukrowni ? Wolne żarty ...

  A jeśli już o dopłaty idzie - to nie jest takie proste, jak się wydaje. Na prowincji, gdy pada jedyny pracodawca w okolicy szybko okazuje się, że zasiłki dla bezrobotnych czy wypłaty z opieki socjalnej są wyższe, niż dotowanie upadłego zakładu. Nie ma tu sztywnych reguł, ale z takim prostym podejściem "deficytowe - więc zamknąć" trzeba uważać.