Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Drogie paliwa

(2)
2011-03-17 17:08 | tkw
Cena benzyny przekroczyła 5 zł za litr. Warto zdać sobie sprawę, że w tej cenie jest ponad 2 zł podatków (akcyza + opłata paliwowa + uwaga ! uwaga ! VAT od tych dwu pierwszych podatków !).

Rząd powołuje się na kurs złotówki do dolara (obecnie ok. 2,9 zł), ale w 2000 roku, gdy dolar kosztował 4,5 zł ropa na stacjach była po 3 zł. Ale w 2000 roku baryłka ropy była sporo tańsza ... czyżby rząd nie wiedział, z czego składa się cena benzyny ?

Tak czy owak - rząd ma możliwość obniżenia podatków i w ten sposób pomóc ludziom. Ale chyba się na to nie zanosi.

Najbardziej podoba mi się VAT od podatków. No to może przywrócić słynny oscylator ? VAT od podatków, potem VAT od VAT, potem VAT od VAT od VAT (na szczęście dla nas jest to ciąg szybko zbieżny do 0 ...)
  • 2011-03-17 23:21 | camel

    Re:Drogie paliwa

    Drogi tkw, czego znowu nie rozumiesz? Rząd potrzebuje każdego grosza aby pomagać klientom systemu, ludziom uzależnionym od pieniędzy otrzymywanych za nic. Przez dwadzieścia lat klerykalizmu uhodowaliśmy sobie obłędne miliony uprawionych do życia za cudze: małorolnych, górników, urzędników, kler... Razem jest ich sporo więcej niż pracujących. Nie dziwne więc, że olbrzymie podatki nie wystarczają, że ciągle brakuje. Benzyna będzie drożeć właśnie dlatego, że nadal ją kupujemy, a tyle w jej cenie jest podatków. Na te pieniądze czeka cała Polska (prócz garstki tych, którzy na to wszystko zapracowują, ale te dojne krowy się nie liczą, to niewolnicy narodu zasiłko- i dopłatobiorców). Teraz rozumiesz?