Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak SKOK – i walczą z mediami

(14)
Pod pretekstem ochrony dobrego imienia firmy SKOK-i prowadzą sądową krucjatę przeciwko dziennikarzom – pisze czwartkowa „Gazeta Wyborcza”. Oprócz „Gazety”, na celowniku jest „Polityka”.
 • 2011-03-17 21:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Jak SKOK - i walczą z mediami.

  Jakie jest meritum sporu?
 • 2011-03-17 23:08 | Adam 2222

  Teoria Spiskowa: ~98% banków w III RP należy do obcych którzy wyprowadzają zyski zagranice. SKOKi w rekach polskich są konkurencja łamiącą monopol ich monopol. Mając dużą kasę łatwo kupują nie tylko pismaków.


  Podobna nagonka była np. przeciwko MZ Neumanowi

  Media są przedsiębiorstwami nastawionymi na zyski, dlaczego wiec podlegają one innym prawom ? Vide inne prawa dla SKOK i banków.

  Wygląda że obronna strategia SKOKow jest skuteczna skoro właściciele mediów płaczą.

  Wcale bym się nie zdziwił gdyby banki były właścicielami/współwłaścicielami niektórych mediów.

  Np. General Electric jest właścicielem jednego z głównych mediów i współ drugiej. Czy można oczekiwać na tych stacjach rzetelnej informacji o wybuchach zaprojektowanych przez GE reaktorów atomowych w Japonii ?
 • 2011-03-17 23:58 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  Jednym słowem jak nie wiadomo o co chodzi...

  Czy jest możliwe zaprezentowanie wykresu obiegu pieniądza w Polsce na wzór przykładowo obiegu wody,aby wykazać patologiczne strumienie pogłębiające zadłużenie w funkcji czasu?

 • 2011-03-18 14:40 | lemur

  ojojoj

  Widocznie SKOKi obraly metode Michnika by kazdy polemiczny tekst do jego pogladow konczyc na sali sadowej.
  Z Michnikiem to samo , zle o nim pisac nie mozna.
 • 2011-03-18 18:58 | Adam 2222

  http://wyborcza.biz/finanse/1,105684,9275328,Bank_wyplacil_spadek__Klientka_twierdzi__ze_za_niski.html

 • 2011-03-18 21:22 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  Ale to dotyczy banku Millenium,a co z tym SKOK-kiem?
 • 2011-03-19 00:38 | camel

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  Ależ owszem, to nawet nietrudne - zobaczysz wtedy cienki strumyczek dochodów i grubą strugę wpływającą do kieszeni "uprawnionych". Brakująca ilość ożywczego pieniądza jest pożyczana. Przyczyną tego stanu rzeczy jest polska "demokracja korupcyjna" - kupimy głosy górników w zamian za duże pensje i szybkie emerytury, potem kupimy głosy rolników w zamian za dopłaty, kupimy spokój społeczny pomostówkami... tylko nikt nie interesuje się stroną dochodową, boć polska szlachta żyła zawsze z wyzysku chłopstwa i pracą i zarabianiem się brzydziła i brzydzi nadal. Tyle tylko, że po raz pierwszy w historii chłopstwo przeszło z pozycji wyzyskiwanych na pozycję wyzyskiwaczy.
 • 2011-03-19 00:39 | camel

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  Można źle pisać o Michniku, nie można tylko kłamać. Rozumiem, że ta zasada bardzo nie pasuje katoprawicy, która cała jest kłamstwem i potwarzą.
 • 2011-03-19 10:01 | skoczek

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  "Gdy gazety zaczęły odsłaniać kulisy działania kas..." - rozpetalo sie pieklo, tak mozna by zakonczyc to zdanie, nieprawdaz? Ale co konkretnie mozna zarzucic Skokom, prosze mi to wytlumaczyc z punktu widzenia klienta Skoku. Mam w kasie regionalnej konto z dostepem internetowym, miesieczna oplata za prowadzenie tego rachunku wynosi 5 PLN, czyli mniej niz w dowolnym duzym banku. Ponadto mam ksiazeczke oszczednosciowa, prowadzona tu uwaga: bezplatnie, z oprocentowaniem 5% (naliczanym co miesiac) - zaden bank nie moze sie pochwalic podobna oferta. Czy w interesie przecietnego zjadacza chleba nie lezy utrzymanie i wspieranie Skokow? Oby trwaly jak najdluzej, wbrew nagonce Polityki i GW...
 • 2011-03-19 18:37 | Adam 2222

  ten przykład pokazuje kogo naprawdę, wolne od odpowiedzialności i niezależne od odbiorcy media, bronią atakując SKOKi

 • 2011-03-20 11:56 | narodowy_borsuczysta

  Ta, o Michniku można źle pisać. Wolne żarty...

  Teraz ten intelektualny oszust i manipulator pozwał Rymkiewicza. Ale czy można dziwić się postępkom człowieczyny formatu Lesława Maleszki? Nie bardzo... Nigdy nie założę konta w komercyjnym banku. Neumann pracował dla Nordei gdy firmował projekt nałożenia na SKOKi takiej samej kontroli jak w przypadku banków i objęcia ich takimi samymi zasadami działalności. Doprowadziłoby to do upadku SKOKów ( bo o to w tym projekcie chodziło - zlikwidowanie konkurencji dla naciągaczy z łże-banków ).""
 • 2011-03-20 17:22 | pikuś

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  Tego rodzaju działania SKOK przypominają jako żywo sposoby działania znanej w Polsce partii czyli pomówienia, nękanie, gnębienie, oszczerstwa, zastraszanie, składanie zawiadomień o niepopełnionych przestępstwach, opluwanie ludzi, dziennikarzy i kogo się tylko da, kto źle o nich pisze czyli pisze prawdę! W normalnym kraju tego rodzaju instytucją zajęłyby się solidnie instytucje antymafijne i po zawodach.
 • 2011-03-21 16:46 | sqro

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  To zjawisko jest fragmentem szerszego problemu. Jeżeli ktoś ma wystarczająco duzo - wolnego czasu/środków/motywacji - może przy wykorzystaniu w pełni legalnych i prawnych metod zamęczyć praktycznie każdego, w życiu codziennym problemy trudne do skodyfikowania reguluje kultura.

  Zamęczanie przeciwnika jest to częsta strategia np biznesowa (np trolle patentowe, czy nasyłanie uporczywych kontroli wszelakiej maści na konkurencję), bywa metodą na zrobienie za złość sąsiadowi w czym celują niekiedy emeryci z nadmiarem wolnego czasu, niespożytkowanej energii i złośliwości. Metody te wykorzystują 'mechaniczność' prawa - policjant/prokurator musi zająć sie doniesieniem choćby i nawet wiedział że jest ono zgłoszone bezzasadnie i w złej woli.

  Uważam że w prawo powinny zostać wmontowane mechanizmy obronne przed 'nękaniem prawnym' - bedzie to miało korzystne działanie zarówno społeczne jak i gospodarcze - np mała innowacyjna firm bedzie mogła sie bronić przed molochem chcącym ją 'zajechać' procesami i przejąć (tak były juz takie przypadki).
  Że opracowanie czegoś takiego będzie trudne - to oczywiste - 'common sense' jest słabo kodyfikowalne a i pojawia się problem jak nie wylać dziecka z kąpielą i jak w takiej sytuacji bronić sie np przed uporczywymi pomówieniami. Taki Jarkacz np - mógłby niezwykle zręcznie wykorzystać taki parasol ochronny - i tak już radzi sobie znakomicie w niedomówieniach i obrzucaniu błotem 'nie wprost'.
 • 2011-03-21 18:03 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Jak SKOK – i walczą z mediami

  Zatem dlaczego językiem matematyki jeżeli chodzi o obieg pieniądza nie rozmawiają politycy.
  Może debata Rostowski - Balcerowicz będzie otwarciem nowej karty dziejów polskiej demokracji.