Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

(12)
Premier mobilizuje swą partię. Z najbliższymi współpracownikami manifestuje jedność PO. Na sobotniej radzie krajowej partia rządząca nieoficjalnie rozpoczęła wyborczy wyścig, choć niestety nie podano konkretów jej programu.
 • 2011-03-19 11:45 | lexmark53

  Wystąpienie Premiera

  "Bo jak na początku spotkania mówił premier: - Nie stać nas na puste słowa i gesty, wymaga się od nas działań." święte słowa, ale trochę za późno. Sprawność retoryczna nie zastąpi czynów których brakowało przez 3,5 roku.
 • 2011-03-19 11:56 | tkw

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  do 2011-03-19 11:45 | lexmark53

  Artykułu jeszcze nie czytałem, więc odnoszę się tylko do Twoich słów.

  Masz rację, ale ja się obawiam, że masa wyborcza znowu da się uwieść słodkimi słówkami po których Polska zmarnuje kolejne 4 lata. W końcu decyduje kampania telewizyjna. Tyle, że jeśli tak się stanie, to trzeba będzie ogłosić upadłość państwa, a co to dla każdego z nas oznacza, to chyba jasne.
  To na co na pewno nas nie stać, to władza nierobów. Ponad 3 bln. złotych długu to tykająca bomba, która w końcu musi odpalić.

  pozdrawiam
 • 2011-03-19 12:53 | max

  czcze gadanie.........................

  czcze gadanie,................pumping up, kidding yourself Heer Tusk;
  tak, tak panie Tusk wyborcy maja krotka pamiec, wystarczy naobiecywac, zostac wybranym, bo to najwazniejsze a pozniej jakos to bedzie nastepne wspaniale 4 lata przy zlobie
 • 2011-03-19 14:33 | le_mon

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  Ale się chłopina narobił :) Żeby tylko przepukliny nie dostał.
 • 2011-03-19 15:04 | jw

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  tam do licha - żyję w tym kraju długo, dużo czytam, znam język polski wydawałoby się dobrze - co to znaczy kwękolenie?
 • 2011-03-19 15:37 | Joanna Kopytowska

  czytałam sobotni programowy artykuł

  Zdaniem Premiera przeżywamy 3 etap modernizacji po powojennej industrializacji i przemianach transformacyjnych w 89 roku , chodzi pewnie o nadrabianie zaległości w infrastrukturze budowanej za unijne środki, te nieszczęsne autostrady bo o kolei wszyscy chyba zapomnieli , podkreśla wagę edukacji i chce budować centra kryzysowe w każdej gminie , miałyby tam znajdować się na przykład żłobki , przedszkola lub świetlice dla niepełnosprawnych , pragnie aby Polacy nie szukali życia gdzie indziej niż tam gdzie się urodzili i to oczywiście jest w wielu sytuacjach nierealne i nigdzie na świecie się nie udało , młodzi teraz nie tylko że uciekają z Polski gminnej to uciekają daleko ,Premier pragnie powtórzyć sukces centrum Kopernika w innych miastach , ani słowa o ekologi , mi jak zawsze brakuje ROCZNEGO RAPORTU O STANIE PAŃSTWA - w ujęciu francuskim obejmuje on także analizę partii politycznych i organizacji pozarządowych , sytuacji kobiet i ludzi starych , stanu edukacji , pomocy społecznej , taka mała książeczka a cieszy bo jest o czym merytorycznie dyskutować i omijać rafy propagandy sukcesu , klęski , katastrofy - do wyboru w zależności od opcji politycznej
 • 2011-03-19 15:39 | Wielkopolanka

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  Puste gesty, puste słowa. Koniec z korupcją? Już się obłowili?
 • 2011-03-19 18:08 | the mentor

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  Typowa orgia w stylu KC PZPR
 • 2011-03-20 07:54 | lexmark53

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  Istnieje coś takiego,jak "masa wyborcza". Ale składa się ona z różnych grup. Politycy, mając na celu przede wszystkim zdobycie władzy, apelują do grupy roszczeniowej, która jest w tej chwili największa (chyba). Ale zdobycie władzy w ten sposób jest nietrwałe, co widać na przykładzie ostatnich 21 lat. Niespełnione obietnice ( które nie mogą być spełnione, bo przecież żeby coś dać trzeba coś mieć ) powodują upadek każdej kolejnej ekipy. Polityk, i partia która miałaby na celu przede wszystkim dobro kraju, a nie władzę za wszelką cenę, w dłuższej perspektywie ma szansę na objęcie władzy w sposób trwały. Sądzę, że taka opcja miałaby wystarczające poparcie w naszym społeczeństwie na przynajmniej wejście do Sejmu, a w dalszej perspektywie na objęcie władzy. Tylko trzeba społeczeństwu zaufać, i traktować je poważnie. Czyli mówić prawdę, nie ulegać nieuzasadnionym roszczeniom i mieć na celu przede wszystkim sprawność i wydajność ekonomiczną kraju. A wtedy można będzie sobie pozwolić na socjalne i ekonomiczne gesty. Trzeba to tylko zrozumieć i wcielić w czyn.
 • 2011-03-20 08:36 | Pro-Kontra

  KWĘKOLENIE, TUSKOLENIE TO TAKIE SAMO PITULENIE !!!

  W latach 2001-2005 Tusk z braćmi Kaczyńskimi wzajemnie spojali słodycz ze swoich dziubków mamiąc społeczeństwo mitycznym POPiS'em. Nastepnie PO faktycznie wsparło PiS przy budowie IVPR głosując za wszystkimi sztandrowymi ustawami IVRP zgłoszonymi przez PiS. Na koniec obie partie wspólnie zrujnowały finanse publiczne obniżają nieodpowiedzialnie podatki i składkę zdrowotna dla najbogatszych.
 • 2011-03-20 09:14 | anna12

  Re:Rada krajowa PO - Tusk mobilizuje partię

  "PO jest partią typowo polską - korporacją zbudowaną na wzorze nieboszczki PZPR. Jest bardzo krucha, może szybko zniknąć. Partia bezideowa, oportunistyczna nie budzi uczucia przywiązania i emocjonalnego zaangażowania, nie ma też strategicznych partnerów, którzy są z nią na dobre i na złe."-jest to cytat z wywiadu Andrzeja Olechowskiego dla onetu.Ja od siebie dodam,że jedyną ideologią i celem Platformy jest WLADZA !!!Kim są ludzie z Platformy?Rozbitkowie z innych "upadłych"partii-od sasa do lasa.Rozbitkowie z różnymi poglądami,bez,żadnych zasad,ludzie,ktorzy dzięki zmianie szyldu - stali się WłADZĄ i tylko to się liczy.Znalazł się tam Tusk-ponoc liberał,choc jego decyzje o podwyższeniu podatków,tworzeniu coraz więcej ustaw ograniczających swobodę gospodarczą i obywatelską reprywatyzacja systemu emerytalnego,są jawnym zaprzeczeniem jego liberalizmu.Jest Gowin i Niesiołowski katoliccy konserwatyści,którzy będą musieli znieśc zapowiadane przez Tuska prace nad in vitro.Jeszcze jest wielu,którzy stoją w rozkroku i czekają,obserwując,z której strony zawieje wiatr.Jak dla władzy trzeba będzie byc liberałem-będzie liberałem,jak konserwatystą piszącym listy do proboszcza-będzie konserwatystą,a jak socjalistą-zostanie socjalistą np.przy podpisywaniu Karty Praw Podstawowych.Trzeba byc wielkim optymistą,żeby mówic o jednej drużynie składającej się z odpadów upadłych partii.Nie dziwota,że nie zdołali nawet opracowac zarysu programu,bo go po prostu nie ma,bo jeszcze nie wiedzą ,która partia będzie stanowiła w wyborach największą konkurecję.Jak PiS-to program będzie narodowo- konserwatywny,jak SLD-staną się socjalistami.Obiecanki Tuska już przerabialiśmy w 2007roku,mieli szansę zrealizowac choc by te,które nie wymagały nakładów finansowych/Karta Praw Podstawowych,podpisanie Konwencji Bioetycznej i innych gwarantujących nowoczesny charakter przemian.
 • 2011-03-20 13:26 | zaa granicy

  Brednie i klamstwa i nic wiecej

  "Dzięki temu będziemy w stanie prowadzić Polskę środkiem drogi, bez fanatyzmu, dając gwarancję bezpieczeństwa" ten Truski zlodziej wie co w ogole mowi..Jak narazie Wolska jedzie rowami a nie srodkiem drogi..gwaransja bezpieczenstwa?jak to gwarancja ze kiedys moje dzieci nie beda miec na chleb bo pracy nie bedzie(juz nie ma) i beda robic do 60-ilus tam lat? Truski tak obiecywal ze my mniejszosc bedziemy wracac do Wolski a tu co?do czego wracac do kraju w ktorym wszystko drożeje i jest nawet drozsze niz tu gdzie jestem..!skandal.. wszyscy dobrze wiedza i znaja te slowa "ŻEBY ŻYLO SIE LEPIEJ"jak narazie nie widze tego w ogole zeby zylo sie lepiej Polaką..wyplata stoi w miejscu,co chwilke likwidacja jakis zakladow co za tym idzie ludzi na bruk..,a wszysztko idzie w gore dziekujemy panie zaklamany Trusk