Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pierwsze veto Komorowskiego

(4)
2011-03-20 13:51 | tkw
No to mamy pierwsze veto Komorowskiego. A miało być tak pięknie, współpraca, miłość itd.

Czekam na te łamańce myślowe forowiczów uzasadniające, że "veto Kaczyńskiego złe, veto Komorowskiego dobre". "Cztery nogi złe, dwie nogi dobre" ("Folwark zwierzęcy", George Orwell).

A smaczku tej sprawie dodaje fakt, że Komorowski zawetował ustawę za którą głosowało 421 posłów, jeden się wstrzymał, nikt nie był przeciw. Czyli veto nie ma szans się utrzymać patrząc na te liczby. Czyli albo Komorowski jest idiotą vetującym bez szans powodzenia albo okaże się, że w tzw. "międzyczasie" zebrał tyle "szabel" w sejmie, że veto się utrzyma. W każdym razie będzie to chyba pierwsze takie starcie z Tuskiem na płaszczyźnie oficjalnej i coś mi się zdaje, że jego wynik ustawi dalszą walkę obu panów o przywództwo w PO.

A jak pisałem, że ten kto liczy na miłość Komorowski-Tusk jest naiwny, to mało mnie nie zadziobali ... Pisałem to i powtórzę - gdy są dwa ośrodki tej samej władzy wykonawczej, to MUSZĄ ze sobą rywalizować. Do tej rywalizacji dokłada się rywalizacja o władzę w PO. Moim zdaniem nie jest przypadkiem, że do złożenia veta Komorowski wybrał mało znaczącą ustawę z prawie 100% poparciem w głosowaniu sejmowym. Jak veto Komorowskiego się utrzyma, to Tusk się wk..wi na maxa, PO otrzyma czytelny sygnał kto tu rządzi a Schetyna zacznie przymierzać się do fotela premiera. A jak się nie uda - będzie następna okazja.

Naprawdę, będzie wesoło przez te 7 miesięcy. Tym weselej im bliżej 23.10.2011.