Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W Libii USA nie chcą grać pierwszych skrzypiec

(4)
50 lat temu prezydent J.F.Kennedy powiedział, że w obronie wolności Ameryka "poniesie każdy ciężar i zapłaci każdą cenę". Jak wiele zmieniło się od tego czasu, pokazuje interwencja wojskowa w Libii.
 • 2011-03-24 14:54 | Vera

  Jak ja to lubię

  Uwielbiam takich, którzy stoją z boku, odmawiają udziału, wszystko wiedzą lepiej, mają za złe i wątpią.
  Ci, którzy coś robią, mogą to robić źle, może im się to nie udać, ale mają satysfakcję, że zrobili coś żeby ratować tych ludzi przed dyktatorem, który ma tak wielkie poparcie, że musi wynajmować za tony złota najemników na całym świecie. I jakoś polska telewizja nie pokazuje strzelania z armat do cywilnych samochodów z dziećmi w środku.
  I jakoś nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby skrytykować premiera, który wykazuje głęboką pogardę dla losu tych ludzi bo Polska niema w tym interesu. A gdzie etos Solidarności? Nikt nie zauważył, że tą decyzją Polska zerwała całkowicie z myśleniem o wolności, o demokracji. Zerwała z solidarnością we wszystkich znaczeniach tego słowa. Weszła do tych, dla których liczy się tylko pieniądz. I to w najgorszym możliwym, wulgarnym i aroganckim stylu 19 wiecznego imperializmu. I zrobiło to państwo, które jak żadne inne na tej solidarności skorzystało. A ten rzekomo marzący o wolności naród tylko przyklaskiwał. Naród, którzy cały 19 i 20 wiek wrzeszczał o pomoc i solidarność do całego świata. Wstyd.
  Gdzie moraliści od pouczania Niemców, Francuzów i Starej Europy? Nie odezwał się ani jeden. Obrzydliwe.

  Interwencja militarna, niezależnie od kłótni i niedociągnięć w absolutnie ostatniej chwili uratowała życie dziesiątkom tysięcy mieszkańców powstańczych miast. I za to jej chwała. Już dzisiaj. A ci, którzy tak szczekali o pomoc dla powstania warszawskiego dzisiaj nic? Beee.

  Tym, których rozumek nie może się oderwać od pieniędzy z ropy naftowej przypomnę tylko, że za ropę trzeba będzie i tak płacić. Tylko, że teraz pieniądze będą szły wreszcie do kasy narodu a nie prywatnej kieszeni dyktatora. Jeśli nie, to przynajmniej jest na to szansa.
 • 2011-03-24 20:53 | dziadek 2

  Re:W Libii USA nie chcą grać pierwszych skrzypiec

  Pani Vero albo jest pani nie doinformowana albo oszustka i kłamczucha.
  Przecież tu chodzi że pierwsze pieniądze czyli tag zwane petrodolary szły idą i będą szły do prywatnych kieszeni, a naród co najwyżej dostanie resztki aby im zamknąć gęby. Czy to Miał Kadafi i jego rodzina, czy inny miliarder z USA czy innej strony świata to jeden czort. Po drugie od kiedy USA pomaga AL-Kaidzie, przecież rebelianci to właśnie oni ci co tak pięknie zniszczyli dwie wierze i walczą w Afganistanie. Wpierw ich USA wspierała, szkoliła w broń zaopatrywała i nie tylko w rosyjską ale też i w amerykańską a teraz sami z nimi walczą. Pani Vero jeśli by na świecie w tym momencie zamilkły karabiny i nastąpił by pokój to może być pani pewna że jak sowieci do swego istnienia potrzebowali wrogów i jak ich nie było to ich sztucznie stwarzano. Tak samo USA sztucznie by zrobiła wszystko byle by był konflikt jakiś na świecie aby był pretekst do utrzymania wydatków na wojsko, przemysł zbrojeniowy itp..
  W każdym kraju połowa dochodu jest z przemysłu zbrojeniowego to on napędza gospodarki danego kraju. Aby napaść na Irak CIA z fałszowała dowody na istnienie broni masowego rażenia i wprowadzili amerykanie swoich sojuszników w błąd. To samo w Libii, przecież jeśli do władzy dojdzie Al-Kaida to 1/4 narodu zostanie wycięta przez nich w pień. I to zwykli obywatele o jakich teraz niby USA i inne kraje się martwią ale to celowo chcą dopuścić do takiego scenariusza. Będzie pretekst do prowadzenia dalszej eskalacji wojennej.
  A patrz pani u nas co zakłady państwowe stały się własnością narodu, nie własnością tych co mieli silnych protektorów. A naród dostał za komuny po pół świni a za kapitalizmu po ryju że podskakiwał i nie potrafił docenić co miał. Zachciało mu się głębokich reform. A wystarczyło pozbyć się Rosjan i wszystkich ubeków i tych co sprzyjali Rosjanom.
  A potem po woli wprowadzać prywatyzację ale nie dla jednego do ręki ale akcje zakładów pracy otworzyć giełdę itp.. Lecz to było mało to teraz mamy biedę "Miałeś chamie złoty róg został ci się ino stóg".
  I to samo w każdym kraju co to niby USA i inne kraje maja wyzwalać.
 • 2011-03-24 22:16 | Vera

  Dziadziu napij się herbatki

  Nie wiem, czy to tylko skleroza czy już demencja.
  Czasy petrodolarów minęły w roku 1973. Trochę zostałeś w tyle budując swój socjalizm. A Ty jak dawniej ciągle tylko szukasz wrogów, ciągle podejrzewasz i masz za złe. Mnie wrogowie niepotrzebni.
  Amerykanie właśnie rezygnują z kierowania akcją. I gdzie Twój imperializm? Ty ciągle jeszcze w Wietnamie i Afganistanie pod radziecką okupacją a tu świat się zmienił.

  I nie zauważyłeś, że dzisiaj na świecie mówi się o podzieleniu Libii na 3 części: Wschód, Zachód i tereny roponośne pod międzynarodowym zarządem. Dochody z ropy mają być dzielone pomiędzy oba kraje i otrzymają je ich rządy a nie jacyś tam kapitaliści i bez amerykańskiego udziału. A ropę otrzymają ci, którzy zapłacą. Bum. Czy wejdziesz pod stół żeby odszczekać swoje teorie jeśli tak się stanie?
 • 2011-03-24 23:01 | dziadek 2

  Re:W Libii USA nie chcą grać pierwszych skrzypiec

  Petrodolary to nie komunizm ale kapitalizm ni przekręcaj kota ogonem, a każda interwencja USA kończy się tak samo. Ruski chciał światu udowodnić że z nimi jest inaczej a wiali z Afganistanu lecz nie zapominajmy o wydatnej pomocy USA.
  Teraz ruski się nie wtrąca ale niechby nagle zaczął wspomagać tamtejsze bojówki Afganistańskie i USA daje dyla z tamtego rejonu.
  I teraz komuna poszła jest kapitalizm a taktyka USA i reszty świata ta sama. USA się wstrzymuje ale to przypomina zachowanie kobiety przed stosunkiem wzbrania się lecz pragnie. A podział dochodu z ropy będzie jak zawsze i wszędzie bogaty 2/3 a biedny 1/3 i z tego jeszcze zwrot kosztów wojny i utrzymania pokoju. Za bardzo ufna pani jest proszę zejść na ziemię, tam gdzie w grę wchodzi władza i pieniądze a zwłaszcza surowce naturalne tam nie ma zlituj się. każdy chce kontrolować złoża surowców naturalnych i mieć nad nimi prawo decydowania. Bo kto trzyma rękę na surowcach naturalnych ten dyktuje warunki reszcie świata. Tak było jest i będzie, tego pani nie zmieni.
  Tereny roponośne pod zarządem między narodowym a kto będzie w tym zarządzie trzej cwaniacy z USA, Francji, Wielkiej Brytanii i kto jeszcze im więcej tym szybciej się pokłócą. A zgodzi się pani aby nasze złoża np. miedzi były pod międzynarodowym zarządem a gdzie kasa, zyski szły by do kraju czy ci zarządzający by sobie brali 90% między narodowy zarząd a kraj 10%.
  Pani Vero odszczekać to pani będzie musiała zobaczy pani że to co pisze się sprawdzi i nie ma to nic wspólnego z wróżbami, po prostu człowiek jest tylko człowiekiem, w pogoni za władzą i majątkiem gotowy jest to wielu poświeceń i wyrzeczeń chodzi o te pozytywne czyli gotowy jest do kłamstwa, oszustwa, mordu, byle by dojść do celu.
  A tak zgodzi się pani na podział polski na trzy zabory jakim prawem obcy ma decydować o narodzie Libijskim i jego bogactwach naturalnych.
  Nie przypomina to pani trzech zaborców naszego kraju?.
  Pewnie nie dotyczy to naszego kraju to mam to gdzieś niech dzielą.