Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wywiad:Gafy Komorowskiego i innych politykow.

(1)
2011-03-26 12:33 | Mieczysław S.Kazimierzak
Wykorzystam treść komentarza zamieszczonego w blogu Bendyka:
"Jak funkcjonują instytucje stanowiące o demokratycznym systemie państwa,bo tu leży problem bezsilności Obywateli ,może świadczyć ilość spraw kierowanych do Rzecznika Praw Obywatelskich i sposobie ich załatwiania.
Jest znamienny ciąg wydarzeń od traktatu okrągłostołowego poprzez korupcjogenną ustawę zasadniczą do partyjniackiej demokracji,która z działalności instytucji stanowiących o demokratycznym systemie państwa czyni karykaturę.
Posłużę się przykładem braku praworządności w przekształceniach własnościowych,gdzie za brakiem porządku prawnego idzie brak porządku ekonomicznego.
W tym względzie mamy do czynienia z zorganizowaną działalnością statutowych organów spółdzielni przy udziale Związku Rewizyjnego Spółdzielczości Mieszkaniowej RP w Warszawie.Posiadacz mieszkania z wyodrębnioną własnością nie może uzyskać statusu osoby pokrzywdzonej w zrozumieniu k.k.
Z kolei Sądy Rejonowe nie uwzględniają skarg na wpis do Rejestrów Sądowych statutów,które nie są dostosowane do obowiązujących ustaw.
Potencjalnie problem może dotknąć co 3-go Polaka.
Jest i problem antypolonizmu,nad którym przechodzi się do porządku dziennego.Klasyczny przykład to grasowanie Jana Tomasza Grossa z oskarżaniem o zbiorową odpowiedzialność,na co nie reagują ani IPN,ani władze RP.Niewątpliwie relacje polsko-żydowskie w sprzężeniu zwrotnym muszą być opisane i uwzględniać konsekwencje walki zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem.Zbrodnią przemilczenia jest przechodzenie do porządku dziennego również nad nadużywaniem pojęcia antysemityzmu mając tą świadomość,że do ludów semickojęzycznych zaliczamy i żydów i arabów,którzy są dziś w otwartym,a nawet krwawym konflikcie."
Poza groteskowymi gafami najbardziej dokuczliwe zdają się być te systemowe,które przekładają się na brak znaczenia jednostki i patriotyzmu gospodarczego.
W roku 1995 ukazało się polskie wydanie książki PUŁAPKA Jams'a Goldsmith'a,który przestrzegał przed kolejną utopią to jest GATT i globalnego wolnego handlu.Był tam również zamieszczony z autorem wywiad Radka Sikorskiego,który jak się okazuje nie wiele zrozumiał będąc póżniej ministrem od wojny i wojennych spraw zagranicznych.Nasuwa się tu fraszka Norwida - SIŁA ICH :
Ogromne wojska, bitne generały,

Policje - tajne, widne i dwu-płciowe -

Przeciwko komuż tak się pojednały?

- Przeciwko kilku myślom... co nienowe!