Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS szykuje zadymę przed Pałacem

(2)
2011-03-30 14:22 | Kolega królika


Tajna akcja PiS pod Pałacem w rocznicę 10 kwietnia
Aby zająć od rana do wieczora Krakowskie Przedmieście, zgłosili się do ratusza jako osoby prywatne. W rzeczywistości to działacze PiS, którzy mają dyrygować tłumem ściągniętym z całej Polski na rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Zgłoszenia są tajemnicze. Na 10 kwietnia cztery osoby zgłosiły w ratuszu chęć organizacji zgromadzeń przed Pałacem Prezydenckim. Pierwszy wniosek dotyczy przedpołudnia. Cel demonstracji "osoby prywatnej" to uczczenie pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej w godz. 6-12. Przewidywana liczba uczestników - 10 tys.

Następne wnioski są podobne. W godz. 12-18 zgromadzenie zgłosiła kolejna "osoba prywatna". Cel ten sam. Tu jednak spodziewana liczba uczestników rośnie już do 30 tys. Zgodnie z trzecim wnioskiem, również "osoby prywatnej", demonstracja odbędzie się w godz. 18-22. Miejsce i cel ten sam, liczba uczestników 20 tys. Czwarty wniosek (też "osoba prywatna") mówi o przejściu manifestacji z ul. Świętojańskiej pod Pałac Prezydencki.Całodzienna demonstracja oznacza całkowitą blokadę Krakowskiego Przedmieścia, konieczność wycofania autobusów, wyznaczenia objazdów. - Prawa do demonstrowania gwarantuje konstytucja. Nasza rola w takich przypadkach ogranicza się do rejestracji zgromadzenia i jej zabezpieczenia - mówi Ewa Gawor, szefowa miejskiego biura bezpieczeństwa.

A kto zgłosił te demonstracje? - Występują jako osoby prywatne, więc nie mogę ujawnić ich tożsamości. Wiem, że sobie tego nie życzą. Jedna z nich nawet interweniowała w moim biurze z pretensją, że rzekomo wyciekają chronione prawem dane osobowe - dodaje Ewa Gawor.

Mimo chęci zachowania anonimowości przez "osoby prywatne" w ratuszu aż huczy od plotek. Po korytarzach rozeszła się wieść, że czwórka zgłaszających to czołowi politycy PiS, w większości z przeszłością w CBA. - To ja zgłosiłem jedno ze zgromadzeń, ale jako osobna prywatna. Urzędnicy nie mają prawa ujawniać tej informacji - zwierza się "Gazecie" Maciej Wąsik, lider PiS w radzie miasta, wiceszef CBA w czasach, gdy na jego czele stał Mariusz Kamiński.