Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przenumerowanie Rzeczpospolitych

(1)
2011-03-30 17:27 | onedox
Niedawne orzeczenie TK uznające niekonstytucyjność dekretów stanu wojennego wobec Konstytucji PRL a tym samym uznanie tej Konstytucji jako legalnego aktu prawnego a tym samym uznanie PRL-u jako legalnego bytu politycznego wymaga przenumerowania kolejności Rzeczpospolitych począwszy od trzeciego miejsca.
Tak więc od teraz:
I Rzeczpospolita - przedrozbiorowa
II Rzeczpospolita - przedwojenna
III Rzeczpospolita - PRL (zgodnie z orzeczeniem TK)
IV Rzeczpospolita - obecna (ta zamierzona przez Jarosława K. powinna być V a nie IV)