Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wypadki drogowe

(3)
2011-04-04 22:48 | jvelzkeyek
Wypadki drogowe



Co roku w Polsce wypadki drogowe,

rujnują kilkudziesięciu tysiącom zdrowie.

Innym kilku tysiącom skracają życie.

Nie jest to żadne epokowe odkrycie.

Statystyki pokazują okrutne skutki;

dyletanctwa, nieostrożności i picia wódki.

Drogi ozdobione śmierci symbolami.

Najwidoczniej życia bardzo nie kochamy.

Pędzenie autem albo jednośladem wielbimy.

Znaków, ostrzeżeń, nakazów nie znosimy.

One dla kierowców przeszkodą w jeździe.

Oni panami życia i śmierci w swoim pojeździe.

"Drogówki" nie widać na trasach.

Piraci mają miejsca, aby pohasać.

Hasanie na drogach drogo musi kosztować.

Najwyższy czas kierowców zdyscyplinować.

Państwo z niczym nie może sobie poradzić.

Potrafi tylko statystykę prowadzić.

Cała reszta działań to pic.

Lepsze to aniżeli nic.
 • 2011-04-05 04:21 | camel

  Re:Wypadki drogowe

  Ty też uwierzyłeś, że wszystko jest winą "piratów" i trzeba lać aż spuchnie? Bo statystyki mówią coś innego: Polacy jeżdżą znakomicie. Mimo okropnej sieci drogowej, bardzo kolizyjnej, nieprzemyślanej, pełnej pułapek i utrudnień, kolizji jest w Polsce kilka razy mniej niż w Niemczech, tyle samo co w malutkiej Belgii. Bardzo kolizyjne drogi powodują, że więcej jest ciężkich wypadków - nierozdzielone pasy ruchu, brak rozdzielenia ruchu lokalnego od tranzytowego, pieszego i rowerowego od kołowego, skutkują sporą liczbą uszkodzeń ciała. To jeszcze nie przekłada się bezpośrednio na śmiertelność. Decydujące tu są dwa czynniki: brak ratownictwa drogowego i niska jakość służby zdrowia. Polacy umierają po wypadku "na nieudzielenie pomocy". Tylko tyle i aż tyle. Terroryzowanie ludzi mandatami, aby bali się wyjechać z domu, to jest jakieś wyjście. Przyznaję.

  Opis sytuacji: Wielkopolska, mniej oczadziała część naszego kraju. Droga pomiędzy dwiema wsiami, na trasie Poznań - Wrocław. Duży ruch. Giną dzieci idące poboczem do szkoły. Wielkopolanie budują tam bariery, takie jak na autostradzie i chodnik dla dzieci po ich drugiej stronie. Prędkość pozostaje PODWYŻSZONA! Efekt? Od tamtej pory ani jednego wypadku. Widać piraci się obrazili i omijają ten fragment drogi, albo ...?

  W innym rejonie Polski pojawiłby się fotoradar i znak 40 km/h i tylko możliwość wypadku by pozostała po staremu. Albo zbudowano by betonowe wysepki na środku jezdni.

  Fajne są w zachodniopomorskim. Są tak skontruowane, aby kierowca który z centymetrową dokładnością nie upilnuje toru jazdy, nie uniknął wypadku! Patent jak ze snów właściciela pomocy drogowej. No i liczba wypadków wzrosła, ale oczywistym jest, że to wina "piratów" a nie urządzenia drogi.

  A policja? To nie policja tylko zbrojne pachoły władców, drogowi reketerzy. Już nawet nie udają, że chodzi im o jakieś tam nasze bezpieczeństwo. Wprost opowiadają o wpływach z mandatów i "planach mandatowania". Zwykłe bandziory pobierające haracz. Nie ma o czym mówić.
 • 2011-05-28 18:30 | wincia

  Re:Wypadki drogowe

  Szanowni Państwo,
  Ostatnie lata prowadzonej pierwszej w Polsce akcji specjalistycznej pomocy psychologicznej dla uczestników wypadków komunikacyjnych w ramach programu „Trakt” pozwoliły nam na skuteczną pomoc ponad 200 osobom cierpiącym na zespół tzw. stresu pourazowego. Zachęcamy do kontaktu (tel 509 127 858; e mail terapia@psych.uw.edu.pl) osoby, które w ciągu ostatnich dwóch lat uczestniczyły, były świadkami wypadku, lub doświadczyły utraty bliskiej osoby w wypadku.
  Zapewniamy możliwość specjalistycznej diagnozy psychologicznych problemów potraumatycznych (takich jak kłopoty ze snem,nawracające wspomnienia, nadmierne podenerwowanie lub kłopoty z koncentracją uwagi).
  W razie stwierdzenia zespołu stresu pourazowego oferujemy możliwość skorzystania z bezpłatnej terapii prowadzonej przez najlepszych specjalistów leczeniu stresu pourazowego, w ramach programu naukowego prowadzonego przez
  Uniwersytet Warszawski – Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania.
  Szczegóły programu na www.wypadki‐drogowe.pl.
  Z wyrazami szacunku,
  Zespół programu „Trakt 2"
  www.wypadki‐drogowe.pl
  tel 509127858