Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

(8)
2011-04-06 22:37 | marekkopala
Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??
Dzisiaj prokuratorzy zakonczyli afere hazardowa. Jak to jest mozliwe ze nikt nie zadal pytania prokuratorom. My wszyscy razem z panami prokuratorami placimy VAT i podatek dochodowy, a wlasciciel maszyny placi ryczalt 180 euro miesiecznie od maszyny hazardowej???. Dlaczego nikt nie potrafil przeliczyc jak opodatkowana jest maszyna pracujaca w niektorych punktach 24 godz na dobe, a dziennie od niej odprowadzony zostal podatek 6 euro. Jak sie to ma do naszego VATu, jesli zarabiamy 1230 zl to odprowadzamy 230 zl VATu, to jesli uproscimy i potraktujemy euro=4zl to My miesiecznie na sam VAT odprowadzamy 57,5 euro. Nie liczac jeszcze ze my i od VATu placimy podatek dochodowy. Bo jak mozna potraktowac ze majac czystej wyplaty miesiecznie 1230zl to placimy VAT 230 w miesiecznie w zakupach i oplatach, a rocznie daje to kwote 2760 zl. Natomiast mamy tylko okolo 500 zl wolne od podatku. To nie wdajac sie w matematyczne procentowe przeliczenia od kwoty 2760-500=2260 zl VATu placimy jeszcze podatek dochodowy. Gdyby bylo wolne od podatku dochodowego 3000 zl. to od VATu nie placimy podatku dochodowego. Wiec po tak prostym przeliczeniu kto zgadza sie aby od jednorekiego bandyty byl placony ryczalt, a z naszych ciezko wypracowywanych pieniedzy VAT i podatek dochodowy. Kto rozlicza ile pieniedzy dziennie przechodzi przez maszyne. Kto przelicza ilu mlodych i w srednim wieku ludzi chcacych miec duzo kasy, maszyny te wciagaja w hazard, i rujnuja rodziny. Kto wywalczyl dla wlascicieli jednorekich bandytow ryczalt a nie podatek? Marek Kopala autor www.polacypobudka.pl
 • 2011-04-07 00:08 | dziadek 2

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  Spokojnie oliwa zawsze na wierzch wypływa tak jak i prawda i sprawiedliwość.
  Niech tylko odbędą się wybory po wyborach ci co się obecnie chowają pod immunitetem poselskim po wyborach im odbiorą nawet jeśli na powrót uda im się wejść do sejmu to już nie będzie miał tylu opiekunów i większością głosów zostanie pozbawiony immunitetu. A to wystarczy by prokurator mógł spokojnie dobrać się do skóry winowajcom.
  Wszystkie partie boją się wygranej PiS-u bo czują jak bat nad karkiem wisi że PiS wszystkich wtedy po cichu rozliczy ba nawet jedną ręką będzie się zapierał a drugą prokuratorom wskazywał kogo pod lupę.
  Podejrzewam że Kaczyńscy a obecnie Kaczyński posiada mocnego Asa w rękawie na załatwienie sobie co najmniej 10 letnich rządów jako premiera. Tylko ciągle im brakuje większości co uniemożliwia wyciągnięcie tego Asa.
  A w szczególności jeśli dotyczy to nie tylko ludzi z PO ale i z innych partii. To bez większości bezwzględnej (np. 60% głosów), żadna akcja się nie uda i jest z góry skazana na niepowodzenie. Mieliśmy i mamy przecież wiele przykładów z ostatnich 20 lat.
 • 2011-04-07 00:51 | marekkopala

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  No dziadek popierasz PiS. Ja tez go popieralem i dlatego pisalem do nich listy. Jednak politykierstwo Kaczynskiego mnie zniechecilo. Przede wszystkim trzeba czytac i sluchac a nie rznac medrca. Kaczynski bedac Premierem nie umial rozmawiac z Gietrychem i Lepperem. Wiec jak mozna cenic czlowieka ktory nie korzysta z podpowiedzi, jak i nie korzysta z pomyslow i rozwiazan. Mimo ze wiedzial o mojej ksiazce i czesciowo z niej skorzystal, to jak mozna dopuscic do nowych wyborow i wydac 80 mln.zl na wybory. Ostatnio dziennikarze powiedzieli mu Malysz na Premiera. Kaczynski odpowiedzial tak jak kiedys Kwasniewski, Malysz niech zajmuje sie skokami a nie polityka. Osobiscie wolalbym Malysza jak Kaczynskiego. Bo Adam by czytal, sluchal podpowiedzi i z nich korzystal. Kaczynski w swojej biorkowej polityce niech siedzi przy wlasnej polityce we wlasnym domu i przy wlasnym biorku. A caly parlament niech zostawi w spokoju, bo juz 21 lat jest przy sterze a Kraj w coraz wiekszej biedzie. Marek Kopala
 • 2011-04-07 01:50 | dziadek 2

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  Ja nie popieram ani PO ani PiS lecz nie mam innego wyboru z dwojga złego zagłosuję na PiS będzie przynajmniej ciekawie jak zachowa się PO po wygranej PiS-u i sam PiS.
  Gdybym miał inną opcję do wyboru ale nie mam wszyscy jednakowoż u mnie są przegrani, głosował bym rękami i nogami na partię która była by nową partią z całkiem nowymi ludźmi nie skażonymi z komuną czy z solidarnością.
  A że nie ma innej opcji pozostaje ta PiS.
  A tak a pro po dogadania to nie tylko PiS źle się dogadał i uczynił ale to pozostawmy na boku.
 • 2011-04-07 16:14 | jvelzkeyek

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  Afery


  Afera hazardowa

  afera gruntowa

  afera w służbie zdrowia

  afera paliwowa

  afera w sporcie

  afera w transporcie

  afera w sądzie

  afera w rządzie

  afera w policji i armii .

  Aferami media się karmi.

  Krótki żywot w mediach mają,

  bo prokuratorzy często je umarzają.

  Politycy, biznesmeni i notable czyste sumienia mają,

  dlatego prokuratorzy i sądy takich podsądnych najbardziej doceniają.
 • 2011-04-07 21:46 | marekkopala

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  Forum jest po to aby nie punktowac tylko pisac i prostowac. Ja pisze: dlaczego jeszcze nie zlikwidowano przepisy przedawnieniowe. Polanski po 40 latach sadzony, a u nas 5 lat i bezkarnosc. To sa problemy Kraju a nie punktowania. marek Kopala autor www.polacypobudka.pl i ten problem jest w tej malutkiej ksiazeczce. A problemow w Kraju przybywa a nie ubywa
 • 2011-04-09 01:09 | Kolega królika

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  Jakiego koloru jest ta książeczka?

 • 2011-04-09 09:29 | marekkopala

  Re:Afera hazardowa umorzona, a My mamy plakac czy sie cieszyc??

  Barwy narodowe, bo na fladze oparta. Marek Kopala