Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wizje końca świata przez wieki

(17)
Słońce zwiększa aktywność. W świecie islamu wybuchają rewolucje. Zaskakują nas anomalie klimatyczne. Tsunami i trzęsienia ziemi zbierają tragiczne żniwo, ostatnio w Japonii. Długi kalendarz Majów kończy się na 2012 r. Zdaniem „katastrofologów” nadciąga Apokalipsa. Kiedy? „O dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec”, odpowiada Jezus w Ewangelii św. Mateusza.
  • 2011-04-08 11:30 | Marilla

Nowa era, w ktorej

odczujemy bliskosc z natura i ja tylko bedziemy wielbic i holubic. Znikna religie, nienawisc i pozostanie szacunek i milosc... Nie zjedzcie mnie zaraz, dajcie pomarzyc!
  • 2011-04-08 13:11 | Vera

Uff

A niektórzy mówią o błędach i wypaczeniach komunizmu. A tu od 2000 lat.

Brak mi w artykule umiejscowienia wśród innych struktur religijnych na świecie.
    Majowie to trochę mało. Jak to wygląda na tle religii Japonii, Chin, Iranu, Indii czy religii afrykańskich. Czy jest to nieunikniony składnik wszystkich ruchów religijnych czy cecha szczególna tej właśnie religii. Immanentny składnik judaizmu czy może ciemna strona mentalności franko-normańsko-germańskiej? I czy przypadkiem nie jest niezbędne do rozwoju cywilizacyjnego ostatnich 300 lat? Czy odrzucenie takiej potwornej pełnej nienawiści i egoizmu religii nie oznacza jednocześnie odcięcia sobie drogi w przyszłość?
    Kiedy patrzę na nową religię - ekologię - mam nieraz takie wrażenie. Kompletny brak wizji przyszłości. Mimo, że ekologia jest mi bliższa.

Myślałam też, że najgorszy okres Europy to XIV wiek: oziębienie klimatu, deszcze lat 1315-1317, zaraza (30% ludności) czy likwidacja Templariuszy a tu nagle okazało się, że pozostałe 15 wieków było takie same.
  • 2011-04-08 13:28 | nelson

Re:Wizje końca świata przez wieki

Ludzie od zarania dziejów mieli potrzebę wiary w różnego rodzaju "końce świata". Ciekawe jest to zjawisko, z jednej strony człowiek za wszelką cenę chce przeżyć, to jego podstawowy cel, nadrzędny, bezwarunkowy. A jednak mimo to podświadomie pragnie swojej zagłady - w wymiarze globalnym. Jako gatunek pragniemy by być unicestwieni. To jest dopiero paradoks.
  • 2011-04-08 15:31 | Jan

Można kpić z oczekiwania, ale niektórzy oczekują już parę tysięcy lat na Godota i wciąż nic, i im bardziej czekają, tym bardziej go nie ma.., jednak nikt z nich się jakoś nie śmieje, a jak kto zechce, to zaraz jest antysemitą, sąsiadem, albo żniwiarzem. Majom to bym zaufał, mogli trafić, niegdyś było trudniej zburzyć nasz świat, nie mieliśmy środków - dziś za sprawą wkładu tych czekających (tak już jest, jedni tworzą, budują, wzbogacają, natomiast drudzy tylko burzą...) mamy tyle bomb atomowych, że koniec to tylko kwestia czasu, a że to czas nieodległy to widać, słychać i czuć. Nie mieliśmy także kiedyś innych możliwości, ja HAARP na przykład. Dziś można sobie trzęsienie ziemi zafundować na zamówienie, nie ma problemu. Albo tsunami, jak kto bardziej z żywiołem wody związany. Czysty kapitalizm - popyt kształtuje podaż.
  • 2011-04-08 17:36 | maxaue

Co tam HAARP! Małe piwo... Nie boisz się Pan bardziej Reptilian z konstelacji Draco? Bo ja tak. Czysta zgroza.
  • 2011-04-08 18:16 | tkw

"późniejszy papież Sylwester II, podejrzewany z powodu swej wiedzy matematycznej (umiał liczyć na liczydle) o konszachty z diabłem"

Odetchnąłem z ulgą - ja na liczydle nigdy nie liczyłem.
  • 2011-04-08 18:55 | zadymausa

Lubie takie bajdurzenie

I mam nadzieje ,ze wreszcie zmieni kierunek.Nic tylko dzieje malej czesci swiata.Na dokladke oparte na chorobie religinej.Czy uda nam sie z tego wyleczyc??Slonecznosci !!
  • 2011-04-08 21:40 | Jan

Wiesz, nawet nie. Poważnie.
  • 2011-04-08 23:10 | Z historii może i piątka z plusem

ale z wiedzy o teraźniejszości trójka. Majowie, co po stokroć wyjaśniano, nie przewidywali w 2012 żądnego końca świata, tylko zakończenia pewnej epoki wg jednego z cyklicznych kalendarzy. Z kolei Jehowici parokrotnie sparzyli się w swoich datach "Powtórnego Przyjścia". Co do masakry w Waco, to radzę doczytać się mniej oficjalnych wersji wydarzeń, np. że to oddziały FBI i DEA jako pierwsze przypuściły niesprowokowany atak.
    Vera - wyklikaj sobie gdzieś tekst Leszka Żuka "O końcu świata" - tam są uwzględnione spojrzenia na tę kwestię w innych religiach.
  • 2011-04-08 23:37 | Andrzej

Koniec świata wieszczono już od dawna. Z wiadomymi skutkami. Jak mówi Pismo Święte, przyjdzie jak złodziej nocą, kiedy nikt się go nie spodziewa.
  • 2011-04-09 03:59 | karul

I pomyslcie, tyle

strasznego zamieszania z powodu basni i legend semickich akceptowanych z tepym zapalem przez antysemitow przez ostatnie 50 pokolen. Jak ktos jeszcze bedzie truc o "religii pokoju" i o tym jakie to efekty dal marksizm, to zwymiotuje.

Wywolujac chrobe psychiczna zwana religia, chrzescijanstwo zabilo wielokrotnie wiecej ludzi niz radziecka Armia Czerwoma i Chinska Ludowa Armia Wyzwolencza. 2100 lat pozniej nic sie w tym amoku nie zmienilo - vide Papiezow, zwany kiedys Polska.
  • 2011-04-09 08:08 | Mieczysław S.Kazimierzak

Prawda Absolutna,to fakt,że na naszej gwiazdzie Słońce wypala się wodór.To prowadzi do apokalipsy na skutek tego,że powiększać się będzie słoneczna tarcza.Jest duże prawdopodobeństwo,że obejmie też Ziemię.Ale jest pewne,że rosnąć będzie temperatura na Ziemi i powiększać jej stepowość.Na to można nałożyć wzrost wskażnika demograficznego!!!
    Jest i taka jeszcze możliwość,że apokalipsa może zostać wykreowana przez samego człowieka postępującego na obraz i podobieństwo żydowskich ruchów umysłowych i politycznych kierowanych przez rasistę YHWH.Wpływowi przecież byli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwaśniewskiego prezydenta oszusta.Wasalna polityka wobec tych ruchów ma swój ciąg dalszy.
  • 2011-04-09 12:09 | Deratyzacja

@ kararul

Pewnie wolałbyś, żeby panowała tu raczej epidemia ciemnego ateizmu, (z administrującym vide Rabinowem, zwanym kiedyś Polską), ale niedoczekanie, choć dziś może Ci się wydawać inaczej...
  • 2011-04-09 19:17 | A poza tym wszyscy zdrowi?

Tak tylko pytam.
  • 2011-08-19 19:54 | Doc

Hey hey hey, take a gnader at what' you've done
  • 2011-11-21 02:02 | Therese Kosowski

Otto III był synem Theophanu a wnukiem św. Adelajdy,
  • 2011-11-21 02:02 | Therese Kosowski

Otto III był synem Theophanu a wnukiem św. Adelajdy,