Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

(9)
2011-04-11 13:29 | dziadek 2
Dane z Wikipedi:
Gabriel Narutowicz.
Gabriel Narutowicz herbu własnego (ur. 17 marca 1865 w Telszach, zm. 16 grudnia 1922 w Warszawie) – inżynier hydrotechnik, elektryk, profesor Politechniki w Zurychu, minister robót publicznych, minister spraw zagranicznych, pierwszy prezydent II Rzeczypospolitej Polskiej.
W czasie I wojny światowej brał udział w pracach Szwajcarskiego Komitetu Generalnego Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce, należał do stowarzyszenia La Pologne et la Guerre w Lozannie i stopniowo zbliżył się do koncepcji realizowanych przez Józefa Piłsudskiego.
Zwycięstwo Narutowicza było bardzo dużym zaskoczeniem dla prawicy, która spodziewała się, że bez problemu dojdzie do wyboru jej kandydata. Zaraz po wyborze Narutowicza, prawica (ugrupowania katolickie i narodowe) rozpoczęła przeciwko niemu napastliwą kampanię prasową, zarzucając mu ateizm, przynależność do masonerii oraz zdobycie urzędu dzięki głosom mniejszości narodowych. Prawica, poparta przez generała Józefa Hallera[5] krytykowała go również za powiązania z Józefem Piłsudskim i popieranie polityki Naczelnika Państwa. Przeciwko zaprzysiężeniu elekta endecja wznieciła w Warszawie rozruchy uliczne.
Kilka dni po objęciu urzędu, 16 grudnia 1922 o godzinie dwunastej, zginął w zamachu w galerii "Zachęta", zastrzelony przez powiązanego z endecją malarza i fanatycznego nacjonalistę Eligiusza Niewiadomskiego.
Zabójca prezydenta uważany był za bohatera przez zwolenników Narodowej Demokracji. Po skazaniu go na karę śmierci i rozstrzelaniu na stokach Cytadeli warszawskiej 31 stycznia, część środowisk prawicowych zainicjowała kult jego osoby.


Lech Aleksander Kaczyński
Lech Aleksander Kaczyński (ur. 18 czerwca 1949 w Warszawie, zm. 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku) – polski polityk i prawnik. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005–2010.
Prezes Najwyższej Izby Kontroli w latach 1992–1995, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jerzego Buzka w latach 2000–2001, prezydent Warszawy w latach 2002–2005.
Współzałożyciel partii Prawo i Sprawiedliwość i jej pierwszy prezes, senator I kadencji oraz poseł na Sejm I i IV kadencji. Był doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem nadzwyczajnym UKSW i UG, specjalistą w zakresie prawa pracy.
Szeroko krytykowany wręcz napastliwie szaklowany przez część polityków zwłaszcza przez byłych członków solidarności biorących udział w obradach okrągłego stołu. Na zagorzalszym wrogiem Lecha Kaczyńskiego są liderzy PO na czela z przewodniczącym tej partii Donaldem Tuskiem. Obrzucany błotem nawet po tragicznej śmierci on i jego rodzina.
Zginął wraz z żoną i wszystkimi członkami delegacji w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Siewiernyj.
Na razie jeszcze nie ustalono dokładnie przyczyn katastrofy oraz odpowiedzialnych za to ludzi.

Przytoczyłem tu skrócony opis obu panów z tym że końcówkę dotyczącą Lecha Kaczyńskiego sam obiektywnie dopisałem. Ponieważ wyszedłem z założenia że nieważne są moje prywatne odczucia, ważne są fakty a te jak na razie nie mówią o wadzie sprzętu, winie pilotów, czy innych przyczyn. To na pewno kiedyś zostanie ustalone.
Mi chodzi o coś innego o powtórkę z historii naszego młodego państwa.
Proszę po I wojnie światowej nasz kraj nasza ojczyzna odzyskuje wolność a wraz z nim jego obywatele pochodzenia polskiego.
I tak jak w jednym tak i w drugim przypadku, zamiast naród się cieszyć i radować oraz dążyć do jedności i porozumienia. Zaczyna się kłócić kto co i ile ma dostać nawet przy pomocy siły w postaci strajków i zabójstw nie wspominając o opluwaniu i chamskim zachowaniu się w stosunku do partii opozycyjnych jak innych polityków a w szczególności, nasz naród udowodnił że w Polsce nie ma czegoś takiego jak świętość decyzji i uszanowanie decyzji większościowej oraz brak jakiegokolwiek szacunku dla urzędu prezydenta o premierze nie wspomnę.
Nawet w USA pomimo zamachów na prezydentów, nikt oficjalnie publicznie po wyborach nie próbuje podważać stanowiska jakie wybrany przez naród dany obywatel zajmuje.
A u nas nawet gdyby taki kandydat na prezydenta otrzymał 90% poparcia społecznego to pozostali z tych 10% opluwali by jego i to oficjalnie nie zważając co mówią i piszą. I gdzie tu demokracja, sprawiedliwość to wypisz wymaluj Sami Swoi, gdzie Pawlak do sądu wybrał się z granatami, bo sprawiedliwość sprawiedliwością ale ona musi być po naszej stronie.
I uważam że nawet ci co się tak pienią w stosunku do Lecha Kaczyńskiego i mieli nawet w 90% rację. Powinni uszanować decyzję większości oraz mieć szacunek do urzędu prezydenta i nie hańbić siebie i cały naród swym chamskim zachowaniem.
Owszem ma każdy obywatel nie zmywalne prawo nie zgadzać się z większością, może to ogłosić to publicznie wszem i wobec podając dowody na to że jego dezaprobata wobec wybranego prezydenta, premiera czy marszałka sejmu jest uzasadniona. Ale bez ośmieszania, bez opluwania itp..
Bo takie zachowanie świadczy o braku kultury, i zachwiania równowagi psychicznej.
U nas jest tylko jedna świętość tolerowana i bez dyskusyjna to świętość własności prywatnej, czyli prywata jest ważniejsza od państwa i narodu.
Patrzcie nawet Włosi mając takich przywódców co każdemu z nich udowodniane są machloje, oszustwa, przynależność do mafii itp..
Nie zachowują się tak po chamsku i jednak dla nich urząd premiera czy prezydenta coś znaczy a u nas na odwrót im wyżej tym bardziej się go publicznie szkaluje, i robi wszystko bu go oczernić, ośmieszyć.
A przecież są inne cywilizowane sposoby, nie głosować na tego kandydata w następnych wyborach, ogłosić strajk, zebrać podpisy pod petycją o wotum nie ufności i zarządzenie nowych wyborów. Jednym słowem jest wiele opcji cywilizowanych które umożliwiają nie zadowolonym obywatelom wyrazić swoje zdanie i problem oraz jego rozwiązanie.
A tak obecne zachowanie części elit politycznych przekroczyło wszelkie dopuszczalne normy w kraju z cywilizowanym.
I jak widać nasz naród nie dorósł jeszcze do demokracji, dlaczego bo wina nie jest tylko po stronie tych co po chamsku się zachowują lecz tych tag że co zachowują się obojętnie wobec takich wybryków, a powinni wykazać się odwagą i dać odpór takiemu zachowaniu i wyrazić jasno i dobitnie że nie chce tolerować takie zachowanie i zwalczać je wszelkimi cywilizowanymi sposobami.
Ciekawe ilu z was popiera moje zdanie w tym temacie?.
 • 2011-04-11 14:20 | Kolega królika

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  Dieduszka, gdie Ty do szkoły chadił? Narutowicz to był inteligentny, wykształcony człowiek, którego nie mogła wręcz znieść kato-narodowa hołota. Kaczyński to miernota, która się doktoryzowała w temacie PRL-owskiego prawa pracy i na plecach Wałęsy doszła do wysokich urzędów w PRL-bis. Nie może być chyba bardziej różnych postaci.

  Zastanawia mnie, że podobnie jak ten dupek forumowy "sadownik" próbujesz tutaj jątrzyć. Udziela się choroba od Bibliotekarza Tysiąclecia, co?

 • 2011-04-11 16:39 | dziadek 2

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  Jak nisko upadasz zajączku swym słownictwem i pisownią potwierdzasz co piszę tylko wstyd ci się przyznać i wściekasz się.
  Nie ważne wykształcenie ważny jest sam urząd, urząd prezydenta państwa i narodu a nie sam człowiek siedzący w fotelu prezydenckim. Pisałem że nie muszą wszyscy klaskać tak jak ty i mieć takie same poglądy jak ty i lepiej je uszanuj bo inaczej i ciebie przestaną szanować.
 • 2011-04-11 18:43 | Kolega królika

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  Dziadek, przestań pisać głupoty - to nie to forum. Wasz Nocnik i jego poziom jest dla Ciebie w sam raz!

 • 2011-04-11 21:50 | Prezes

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  No właśnie - wystarczy popatrzeć jakim szacunkiem darzą wybranego w demokratycznych wyborach Prezydenta RP kaczyści. Główny Kaczor nawet mu ręki nie chce podać - to dopiero szacunek do urzędu.
 • 2011-04-11 23:19 | Kolega królika

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  okładnie tak - to zaraza idzie od Psychopaty Tysiąclecia w dół partyjnych szeregów do nawet takich osobników jak Dziadek. Wszystkie psiowskie mendy konsekwentnie nazywają go albo "wybranym przez przypadek" albo jak w przypadku tutejszego Sadownika Tysiąclecia po prostu dupkiem. Co najdziwniejsze, że dośc inteligentni ludzie próbują z tymi miernotami dyskutować :)

 • 2011-04-12 00:26 | dziadek 2

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  A co mnie obchodzi jak się zachował Kaczyński może zobaczył resztki gówna na ręce prezydenta a może odwrotnie i nie chciał go pobrudzić.
  Ważne jak my się zachowujemy a jak widać Kolega królika nie pan będziesz mówił czy to te czy nie ta forum.
  Takie i inne poglądy narzucaj pan w rodzinie a nie na forum publicznym obcym dla pana ludziom. Szanuj pan innych bo pana szanować nie będą.
  Idź pan spuść pan z krzyża może się panu poprawi intelektualnie bo na razie jest pan chory z tą swoją nienawiścią. Może psychiatra pomoże na psychologa to już za późno.
 • 2011-04-12 05:28 | Kolega królika

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  O jakim krzyżu Dieduszka majaczysz? O tym sprzed Pałacu ... ??? Miej troszku szaconku - toć to Twoi kumple, mohery i pisiorki go tam umieścili :)

  Niedawno pewien jegomość zwrócił mi uwagę na pewne zjawisko - Wy tak durniejecie od słuchania tych wszystkich bredni Kaczołapa. W przypadku pewnych ludzi (jak w Twoim) to i tak nic nie zaszkodzi, ale ogół pis-matołkó staje się głupszy każdego dnia właśnie z tego powodu. Nagromadzenie paranoi, oszczerstw i kłamstw w "przemówieniach" tej miernoty musi odnosić taki efekt końcowy u jego słuchaczy, którzy w znakomitej większości to niezbyt skomplikowanie ludzie.
  Pytanie: dlaczego inteligentni ludzie nie rozumieją Kaczołapa?
 • 2011-04-12 11:03 | dziadek 2

  Re:Gabriel Narutowicz&Lech Kaczyński powtórka z histori RP.

  Spuść pan z krzyża czyli idź się pan wy pałuj bo sperma panu na mózg źle działa.
  Po drugie pańskie wypowiedzi świadczą o panu jedno że jesteś pan chory psychicznie i masz pan bardzo niskie o sobie mniemanie, czujesz pan się nie dowartościowany.
  Wiec aby poprawić sobie samopoczucie wyzywasz pan wszystkich aby czuć pewniej, bardziej dowartościowany i wtedy masz pan o sobie większe mniemanie.
  Zalecam panu Kolego królika badanie psychiatryczne może wyleczy pana z przypadłości psychicznej i wróci pan do społeczeństwa jako zdrowy osobnik w pełni dowartościowani.
  Przestanie pan wtedy pisać po chamsku tu też odnosić się do innych a mających odmienne zdanie od pańskiego.
  W przeciwnym razie wróżę panu krótki żywot, bo z tej zaciekłości żyłka panu pęknie.