Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

(14)
Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem o Al-Kaidzie, radykalnych fundamentalistach i o ostatnich arabskich rewolucjach. Oraz o tym, co te rewolucje oznaczają dla świata zachodniego.
 • 2011-04-11 23:53 | serowik

  Demokracja bez demokratow?

  Watpliwosc, czy mozliwa jest teraz liberalna demokracja w krajach muzulmanskich jest uzasadnione. Prawdopodobnie nie jest to mozliwe. Niewatpliwie najpierw musi nastapic laicyzacja polityki i przemiany obyczajowe. Takie panstwo sztucznie stworzone nie bedzie umialo spelnic swoich zadan jak na przyklad zapewnic zwyczajnego bezpieczenstwa na ulicy. Byc moze w strukturach plemiennych przy powszechnym analfabetyzmie przerazajaca nas szaria okazuje sie skuteczniejsza. Dlatego lepiej jest chronic przed utrata zycia dzisiejszych powstancow niz podpuszczac ich obiecaniem pomocy wojskowej tak zeby nastepna rewolucja byla skuteczniejsza.
  Bogdan Serowik
 • 2011-04-12 00:20 | Janusz

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Bardzo zabawny ten były agent, takich bzdur to nawet u nas nie wypowiadają, jednak jakaś resztka szacunku dla inteligencji czytelnika tutaj pozostała – on nie ma go za pół grosza (centa), albo sam jest idiotą. Przestaję czytać Politykę – jak zatęsknię za komedią dla debili, to sobie włączę Borata.
 • 2011-04-12 08:39 | peposlaw

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Poziom wypowiedzi tego profesora poraża, kogo to obchodzi kto będzie rządził w Libii? Kogo obchodzi co mówi profesor CIA? Takie głębokie analizy z ust szacownego "naukowca". Jestem zdegustowany
 • 2011-04-12 08:45 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Islam musi powrócić do filozoficznego myślenia i przekonać się do antycznej kultury greckiej.Dzięki temu Bóg może się objawić w PIĘKNIE,PRAWDZIE i DOBRU.
  To cały proces zbliżania wiary do rozumu,który odnotowujemy również w chrześcijaństwie dla podniesienia znaczenia jednostki.Temu procesowi na drodze stoi judeo-chrześcijaństwo,które tylnymi drzwiami wprowadzane jest do KK.
  Na drodze tego procesu w wydaniu muzułmańskim stoją żydowskie ruchy umysłowe i polityczne,które klasycznie opanowały neokonserwatystów,demokratów wojennych nadużywających bezwzględnego prawa silniejszego dla realizacji ukrytych celów.
 • 2011-04-12 09:46 | anjin

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Twoja wypowiedź jest niespójna i nie rozumiem czego dotyczy. Może odniesiesz się do konkretów? Chętnie przeczytam.
 • 2011-04-12 11:37 | beachcollector

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Calkowicie sie z Panem Prof. zgadzam. Niestety tak to bedzie.
 • 2011-04-12 12:23 | Realista

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Rozwiń swoją myśl, bo w tej chwili to Twoja wypowiedź wygląda na stek bzdur obrażający inteligencję... W tekście nie znalazłem ani jednego zdania, z którym nie mógłbym się zgodzić, więc nie za bardzo rozumiem do czego bijesz?
 • 2011-04-12 15:08 | xxx

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  "judeo-chrześcijaństwo,które tylnymi drzwiami wprowadzane jest do KK."

  Ale jesteś świadomy tego, że Jezus był Żydem?
 • 2011-04-12 15:23 | Tichy62

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Niezły artykuł. Racjonalna ocena sytuacji. Kiedyś używano zwrotu: "Pracować dla króla Prus" Oznaczało to podejmowanie wysiłku z którego owoców korzystał ktoś inny. Teraz powinniśmy mówić: "Pracować dla religijnego plebsu" Szczególnie "pracuje" na jego rzecz lewica, która ma chyba w genach zakodowaną miłość dla "prostego, ciemnego ludu"
 • 2011-04-12 16:36 | Vera

  Właśnie dzisiaj przyszła wiadomość

  Wiadomość, że niejaki Maulawi Nur-ul Aziz Agha, gubernator Talibanów w prowincji Kunduz przeszedł razem z 50 ludźmi na stronę rządową. W ostatnich miesiącach bardzo dużo owych wojowników zmienia front. Prowadzone są tajne rozmowy, które powinny niedługo przynieść układ pokojowy. Wygląda na to, że strategia Obamy się sprawdza znacznie lepiej niż wrzaski Buscha.
  Podejrzewam, że Pan Profesor to zwolennik byłego prezydenta i, podobnie jak Kaczki w Polsce, nie jest w stanie zauważyć, że kiedy jego rządzili, było znacznie gorzej. Ten wywiad to raczej kamyczek w krucjacie przeciw Demokratom. Skutek i w USA i w PL będzie podobny. Beee.
 • 2011-04-12 16:57 | Realista

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Ta cała koalicja trzyma się razem tylko dzięki dużym transferom finansowym (czyt. łapówkom) z zachodu, i przymykaniu oczu na fakt, że Afganistan stał się największym producentem narkotyków na świecie. Gdyby te tasiemce oderwać od zachodniego sutka, od razu wróciłby do dawnych zwyczajów. Jak strategia Obamy ma się sprowadzać do trzymania Afganistanu przez następne 40 lat na "socjale" finansowanym przez USA i Europę, to ja dziękuję za taki układ pokojowy...

  Nie wydaje mi się aby prof. był zwolennikiem Busha i Republikanów - w przeciwieństwie do nich wyraźnie sprzeciwia się mieszaniu USA w konflikt Libijski.
 • 2011-04-12 22:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Był Galilejczykiem,a to wiele znaczyło w czasie gdy Jezus żył i działał.
 • 2011-04-12 22:25 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  I przy tej okazji o Antony C.Sutton :
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/wojna_na_sprzedaz_wywiad,p1546269316?sid=b4634f520f8d701339266367bc2eea47

  Oczywiście zmiana frontu USA w Afganistanie w złym świetle postawiła wasali demokratów wojennych opanowanych przez żydowskie ruchy umysłowe i polityczne.
 • 2011-04-14 03:48 | slawek

  Re:Rozmowa z prof. Michaelem Scheuerem

  Sluszna uwaga profesora Scheuerem czy Polacy sa gotowi umierac za Libie?Zadna panstwo z NATO nie zapowiada wyslania wojsk ladowych do Libi.Protesty w Egipcie,Tunezji i inych krajach maja podlorze socjalne.Brak pracy galopujace ceny zywnosci.Tunezja Egipt kraje ktore zyja z turystow.Do wybuchu rewolucji w krajach arabskich przyczunila sie polityka USA,przymykanie oczow na korupcje itp.