Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szamani z Syberii

(5)
Dla Mircei Eliadego szamanizm stanowił najpierwotniejszą formę religii, która w najczystszej postaci miała zachować się na Syberii. Dla bolszewików był to zabobon, który należało wykarczować sierpem i młotem. Dla szamanów u stóp Biełuchy – na południowym skraju Republiki Ałtaju – była to oś życia, esencja istnienia.
 • 2011-04-13 16:06 | bryka

  Stalker

  Stalker Strugackich przeniknął do świata mistyków.To miara wielkości ich literatury.Niech rozkwita tysiąc kwiatów wierzeń ludzkich.Każdy człowiek jest bytem unikalnym .Własnym wszechświatem.Zastępy urzędników Pana B. powodowane są wiarą,że wszyscy są własnością Pana B.To znaczy ich własnością.Na całe szczęście świat jest większy niż potrafią to sobie wyobrazic ci urzędnicy.
 • 2011-04-13 18:41 | Adam 2222

  Mógłby być nie zły artykuł ale te głupkowate zdanie o sierpie i młocie zniechęca do czytania. Mam dość wciskania mi kitu przez kogokolwiek

 • 2011-04-15 13:14 | miasto-masa-maszyna

  Re:Szamani z Syberii

  Stalker Strugackich przeniknął do świata mistyków

  Przecież stoi jak byk, że mówią o stalkerze z filmu Tarkowskiego a nie z książki Strugackich. Film jest bardzo luźno oparty na powieści.
 • 2011-04-18 00:08 | camel

  Re:Szamani z Syberii

  Daj spokój, to obowiązkowa przykrywka. Kiedyś trzeba było wtrącić o "sojuszu robotniczo-chłopskim", teraz trzeba wyrazić swoją nienawiść do socjalizmu. Ot, obowiązek raba. Ale potem może już pisać coś do rzeczy. Jeśli umie. Wiesz, zmieniły się czasy i trzeciorzędny sztafaż, ale treść ciągle pozostaje ta sama: każdy zna swojego pana i swoje powinności, także dziennikarz.
 • 2011-05-14 23:03 | yamata

  Re:Szamani z Syberii

  Głupiś. Nie sposób pisać o Rosji, całkowicie pomijając jej komunistyczną przeszłość. Zbyt silne piętno wywarł ten morderczy reżim - nawet na takim zadupiu.

  Ja nie pisuję dla gazet, a też nie lubię komunizmu i socjalizmu. Szczególnie w odniesieniu do jego "zasług" na tych terenach, a także na terenie mojej ojczyzny. Co to jednak ma wspólnego z jakąś wyimaginowaną "deklaracją lojalności" autora? Zresztą co to? Autor nie może mieć swoich poglądów?
  Od kiedy?

  Może dla równowagi, sam coś napisz dla "Polityki"? Tam będziesz forsował własne poglądy...
  Oczywiście jak cię raczą wydrukować, w co - ze względu na poziom - bardzo wątpię...
  Amen.