Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemieccy Zieloni sięgają po władzę

(5)
Po raz pierwszy w Niemczech Zieloni obejmują władzę. I to w Badenii-Wirtembergii, gdzie od 60 lat rządziła chadecja.
 • 2011-04-14 03:21 | slawek

  Czarne sie zieleni

  W obecnym czasie,galopujaca cena ropy naftofej,strach przed energia atomowa podsycany przez ekologow.Wygrana w wyborach Parti Zielonych moze okazac sie samobojstwem.Jak zapowiadja zieloni pozamykac w Niemczech wszystkie elektrownie atomowe,skad wezna prad.To moze byc koniec zielonych.Po za ekologia czekaja ine problemy,bezrobocie ,emerytury.Czy zieloni poradza sobie z tymi problemami po czesci przez jedna kadencje jako partia rzadzoca?
 • 2011-04-14 15:18 | Atomek

  Re:Niemieccy Zieloni sięgają po władzę

  Ekolodzy, przynajmniej ci niemieccy, nie podsycaja zadnego strachu przed energia atomowa. Stawiaja tylko pytania o bezpieczenstwo i o odpady atomowe.
  Jak narazie Niemcy nie rozwiazali problemu ze skladowaniem odpadow atomowych i nie zanosi sie na to, a maja juz tego mnostwo.
  W przeciwienstwie do Polski Niemcy inwestuja bardzo duzo w energie odnawialna. Koncerny atomowe sa zobowiazane do wspierania badan nad projektami energetycznymi.
  Przypomne rowniez, ze wynik wyborow ma duzo wspolnego z projektem Stuttgart 21, ktory nie byl przemyslany do konca. W wyniku protestow mieszkancow Stuttgartu policja uzyla armatek wodnych, pomimo ze protestujacy byli z calymi rodzinami. Na agresje Policji podczas protestow owczesny minister z CDU zareagowal dosc lakonicznie, co sie teraz odbilo rowniez w wyborach.

  Czy zieloni beda potrafili rzadzic, jest inna sprawa.
  Pozdrowienia
 • 2011-04-14 20:19 | Andrzej

  Re:Niemieccy Zieloni sięgają po władzę

  Mercedesy będą tylko w zielonym kolorze.
 • 2011-04-16 16:16 | J. Cichot

  Re:Niemieccy Zieloni sięgają po władzę

  "W Badenii-Wirtembergii chadecja pozostała wprawdzie najsilniejszą partią, ale ponieważ liberałowie nie przekroczyli progu 5 proc., więc nie ma z kim rządzić."


  To niezupełnie prawda.FDP otrzymała 5,3% głosów i ma 7 miejsc w Landtagu. Jednak to za mało na koalicję z CDU.
  http://www.statistik-bw.de/Wahlen/Landtagswahl_2011/Land.asp
  http://www.statistik-bw.de/Wahlen/Landtagswahl_2011/Grafiken/home.asp?3
 • 2011-05-14 22:45 | yamata

  Re:Niemieccy Zieloni sięgają po władzę

  Taaa, jasne. Pewnie nawet Mercedes jakiegoś hybrydowego "Priusa" wypuści z tej okazji... ;)