Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak rozbroić PIS ?

(19)
2011-04-17 22:18 | psr18gh
PO powinna maksymalnie pomóc PJN w przekroczeniu 5% progu w najbliższych wyborach parlamentarnych. Po wyborach Platforma powinna oddać stery w rządzie PJN, tworząc z nimi mały PO-PIS i godząc się na wszystkie warunki PJN. Oczywiście, są tutaj dwa założenia: po pierwsze że PJN przekroczy 5% próg wyborczy i po drugie że razem z PO przekroczą oni magiczną liczbę 231 posłów. Trudno będzie wtedy PIS-owi atakować Platformę, skoro żaden z jej członków nie będzie wchodził w skład rządu. Jeżeli bykowi schowa się sprzed oczu czerwoną płachtę, to byk jest zdezorientowany, bo nie wie kogo/co ma atakować.
 • 2011-04-17 23:30 | camel

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Ale nie znikną umysłowo niepełnosprawni wyznawcy Kaczyńskiego. Są liczni i dysponują tak straszliwą pustką w głowie, wypełnioną po brzegi efektami choroby psychicznej prezesa, że nie nadają się do dyskusji. Nie nadają się też do życia we wspólnym kraju. Ich liczebność jest gwarancją tego, że Polska będzie na zawsze biedna, ksenofobiczna, zacofana, niesprawiedliwa, niepoważna...

  Nie widzę (naprawdę) innego wyjścia dla kraju niż podział na dwie części: wschód dla pisowców i rydzykowców (katolików), zachód dla przytomnej częsci narodu. Będą mogli rządzić się jak chcą, wypisać się z Unii, upaństwowić całą gospodarkę, stosować cła ochronne, dopłaty dla wszystkich i zamienić ze sobą liczbę godzin religii i innych przedmiotów w szkołach. Wolna wola i ich decyzja. Na granicy postawi się mur, aby "prądy umysłowe" nie zakażały naszych terenów. I tyle.

  Piszę złośliwie-żartobliwie, ale na serio nie widzę możliwości dialogu z tą częścią społeczeństwa i bardzo mnie boli to, że ja, moją pracą, zmuszony jestem finansować ich wybuchy nienawiści ...do mnie.
 • 2011-04-18 02:54 | dziadek 2

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  psr18gh ale się panu marzy, nie wykonalne Tusk nie pójdzie z nikim z PiS-u w układy nawet z tymi co z PiS-u odeszli. On chce jak Kaczyński całkowitego zwycięstwa. A nikt z PiS-u nawet ci co odeszli nie będą tacy naiwni i zaraz będą węszyli jakiś przekręt.
  Lepiej dla pańskiego zdrowia, zmienić obiekt marzeń np. wyspy kanaryjskie i obok na leżaku, młoda, ładna panienka.
 • 2011-04-18 04:26 | psr18gh

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Mam naturę kota. Lubię chodzić swoimi ścieżkami, więc grupowe spędzanie baranów na wyspy kanaryjskie, do Egiptu, do Grecji, itd. to nie dla mnie.
  Jeżeli Tusk i jego otoczenie nie wymyśli czegoś mądrego to marny ich los i nawet wygrane wybory niewiele pomogą. Społeczeństwo jest już zmęczone impotencją PO. Oni są jakby torreadorem podczas corridy. Podczas tego przedstawienia dobija się rozjuszonego byczka a Platforma nie ma instynktu zabijania. Czasem zdarza się podczas takiego przedstawienia wypadek i byczek bierze torreadora na rogi. Wydaje się że Platformie to nie grozi, bo dość sprawnie posługuje się ona czerwoną płachtą. Widownia, tzn. zwolennicy SLD, PSL, PJN i reszta niegłosującej części społeczeństwa jest już zmęczona tym widowiskiem.
  Byczek, jako jedyna partia w Polsce ma potężne siły witalne. Jest on groźny i nieobliczalny, jak każde rozjuszone zwierzę, dlatego nie powinna ona rządzić.
 • 2011-04-18 13:40 | dziadek 2

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Czyli morał jeden ani PO ani PiS nie powinny wygrać wyborów i to jest po mej myśli. Tylko pozostaje ALE jeśli nie oni to kogo wykopać do góry, przecież w kraju jest tak źle że następni z tych starych politycznych wyjadaczy jak dorwą się do władzy nie są wstanie niczego naprawić, wręcz przeciwnie doprowadzą do tego że rząd będzie zmuszony do ogłoszenia bankructwa.
  I to mi solą w oku i zadrą stoi, i nie dziw że człek do frustracji jeest doprowadzony bo nie widzi światełka w tunelu.
 • 2011-04-18 15:37 | bryka

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Procedura rozbrojeniowa jest szalenie prosta.Uzyskac "chiński" wzrost gospodarczy i równie wysoki wzrost płac.Zahamowac inflację.Nierealne ? niestety tak.No to nie ma recepty rozbrojeniowej.Jak PiS weżmie władzę sam,czy ze wsparciem pożytecznych idiotów z innych partii,a także jak nie weżmie, wyprowadzi na ulicę tłumy sfrustrowanych.NSZZ rozwinie sztandary i znów zwycięży.Siła przewodnia przejmie władzę.Nastąpi pax ecclesiarum.
 • 2011-04-18 16:26 | Kolega królika

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Niestety ale taki scenariusz jest dość prawdopodobny. PO w sposób dziwny i zaskakujący daje pole do poPiSu dla Paranoika Tysiąclecia. W każdym normalnym kraju ten znienawidzony psychopata miałby spore kłopoty natury prawnej, gdyż jawnie zachęca do obalenia legalnej i wybranej w wolnych wyborach władzy. Zobaczymy do czego to doprowadzi, ale dziwię się czemu ta menda jest dalej na wolności ...

 • 2011-04-18 16:28 | Kolega królika

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Gdzie Ty chodziłeś do szkoły? Pewnie na Ukrainie ... polski to wyraźnie Twój drugi język :)

 • 2011-04-18 20:26 | psr18gh

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Platforma powinna powtórzyć manewr PZPR-u z 1989 roku, tzn. przekazać władzę rządową, ale nie stracić kontrolę nad państwem. Do takiego manewru najlepiej nadaje się SLD, ale elektorat i członkowie PO tego nie zdzierżą. Drugą partią która może przejąć stery rządowe to PJN i tutaj zwolennicy Platformy byliby zdolni zaakceptować taki manewr. Pani Kluzik-Rostkowska na premiera, Kowal na ministra spraw zagranicznych, Kamiński na rzecznika rządu, Poncyliusz na wicepremiera ds. gospodarczych, jeszcze paru z PJN mogło by zasilić rząd. Resztę rządu powinni stanowić bezpartyjni fachowcy, absolutnie nie kojarzeni z Platformą. Tylko z SLD i PJN-em można zawierać umowy, bo to poważne partie. PSL to typowa partia obrotowa, zdolna do wsadzenia noża w plecy, więc z nimi nie ma co ryzykować. PO powinna z PJN-em spisać umowę, co jest do zrobienia w trakcie jednej kadencji i dać wsparcie takiemu rządowi. W sprawach sumienia każdy poseł tych dwóch partii głosuje i tak indywidualnie. Oczywiście, wtedy PJN będzie czołgany przez PIS. Nie wyobrażam sobie, aby rozjuszony byczek atakował dalej Platformę, skoro ta partia oficjalnie opuściła by arenę. Uważam że byczek będzie zdezorientowany. Kogo atakować? To moja recepta na rozbrojenie PIS-u.
 • 2011-04-18 20:33 | wnukmarek

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Ja zastanawiam się jak rozbroić PO,której rząd jest najgorszy od 1989roku,nieudolny,najbardziej kłamliwy,prowadzący gospodarkę rabunkową.Konflikt z PiS oraz wszystkie potknięcia prezesa czy kogoś z jego ludzi są nagłośniane przez przybudówki i bojówki w postaci TVN 24,Tvn,Polsat news.Pieski reporterskie,które łaszą się i liżą łapę tym co im dają jeść i są związani z PO,nie silą się nawet na odrobinę obiektywizmu,są obrzydliwie tendencyjni.Taka Olejnik przez około 8 miesięcy w "Kropce nad i" miała tylko jeden temat:Katastrofa Smoleńska.Cel chyba jasny,odwrócenie uwagi od poczynań rządu i PO.Jeśli gościem jest pisior to widać w niej ten jad i agresję. Ludzie,którzy nie interesują się polityką lub nie znają na niej, w dużej mierze ulegną tej agresywnej propagandzie.PiS również nie powinien rządzić ze względu na osobę Kaczyńskiego,jego konfliktowość i konfrontacyjność.Wyborcy powinni utrzeć nosa obu tym jedynie słusznym siłom i zagłosować choćby na PJN(też nie z mojej bajki)lub Palikota.Najważniejsze jest wg mnie,aby głosować zgodnie z własnym sumieniem i wiedzą,a nie wyboru mniejszego zła.
 • 2011-04-18 20:45 | dziadek 2

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Jednym słowem wyborcy będą mieli spory orzech do zgryzienia.
  Bo na każdego co się wskaże to zawsze ciśnie się te ALE. Już sama decyzja na kogo oddać głos żeby potem nie pluć sobie w brodę, wymaga wiele wysiłku. A i tak nie wiadomo czy podjęło się dobrą decyzję.
  Może jednak pozostają wróżby np. z fusów, lub z szklanej kuli.
 • 2011-04-18 21:49 | Kolega królika

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Specjalnie dla Ciebie, sfetowany nieuku:

  Kraków, Godz. 21.20

  Pod krzyżem głos zabrała Marta Kaczyńska. - Przyszłam, by podziękować za determinację. Dzięki Wam trwa pamięć o moim tacie - mówiła. Zebrani w odpowiedzi zakrzyknęli: "Zwyciężymy". Po niej przemawiał Tomasz Sakiewicz z Gazety Polskiej. - Nienawiść jest potężna. Nienawiść sprawiła, że Lech Kaczyński zginął - mówił. Rozległy się brawa i okrzyki: "Lech Kaczyński".


  Nienawiść sprawiła, że Lech Kaczyński zginął ... pamiętaj, nieuku!

 • 2011-04-19 00:26 | dziadek 2

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Kolego królika co ty reprezentujesz, potrafisz wszystkich obrzucać błotem bo na tym się twoja edukacja skończyła. Wylazłeś robaku z szamba, dla ciebie kultura zaczyna i kończy w WC a i tam nawet jej nie zachowasz.
  Próbujesz pouczać innych a sam to nawet podstawówki nie skończyłeś, bo cie za takie za chowanie z szkoły wyrzucili i teraz próbujesz się mścić na innych mądrzejszych i bardziej kulturalnych od ciebie.
  Jednym słowem jesteś burak, i do wideł raczej pasujesz i pasania krów a nie do inteligentnych ludzi.
 • 2011-04-19 11:06 | psr18gh

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Pomysł camela, tak jak i mój pomysł racjonalny, ale utopijny. Trochę zmodyfikuję pomysł camela. Nie dzielmy Polski na PiS-owską i "resztę świata". Dajmy województwom maksymalną autonomię i twórzmy warunki, aby w danym województwie mieszkali "sami swoi". Tylko wara rydzykowym żołnierzom od dóbr, które "reszta świata" wytworzy! Niech mieszkańcy tych województw sami zadbają o emerytury i renty dla swoich moherów, niech podwyższą sobie razy dwa płacę minimalną, niech na każdym skrzyżowaniu ustawią pomnik Lecha Kaczyńskiego, niech...
 • 2011-04-19 11:34 | dziadek 2

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  A dlaczego Kaczyńskiego a może Tuska albo Lenina lub Stalina bo w opolskim to na pewno postawili by pomnik Hitlera.
 • 2011-04-19 12:14 | psr18gh

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  "Reszta świata" podejdzie pragmatycznie do stawiania pomników w swoich autonomicznych województwach.
  Po pierwsze; co na to prawo?
  Po drugie: ile to będzie kosztowało i kto za to zapłaci?
  Po trzecie: co za dobro (materialne, duchowe) będzie wynikało dla społeczności tego województwa z pobudowania pomnika?
  PS.
  Nie wiem, czy mohery zaakceptują w swoich województwach pomniki Tuska, Lenina, Stalina, czy Hitlera ?, jak sugeruje "dziadek2".
 • 2011-04-19 14:51 | dziadek 2

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Świetnie już widzę swą podobiznę na cokole a sam siedzę w wariatkowie hahaha.
 • 2011-04-19 21:19 | Kolega królika

  Re:Jak rozbroić PIS ?

  Sprawa podziału to dobre na poziomie żartu, ale z rzeczywistością nie ma zbyt wiele wspólnego. Istotnie, dochód wytworzony przez "wiecznie niezadowolonych i pokrzywdzonych przez los" zwolenników PiS-u jest marginalny w porównaniu do miejsca jakie sobie próbują uzurpować w państwie. Gdyby jednak dać im własny kraj to w rok byłaby tam wojna domowa wywołana przez jakiegoś paranoika u władzy, który przestał brać proszki :)

 • 2011-04-28 23:45 | jerry111

  Re:Jak rozbroić PIS - czyli teoria "spisku helowego"

  Moze wypuscic na PiSuarczykow odrobine cieklego helu???