Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

SLD chce delegalizacji PiS-u!

(13)
2011-04-19 20:28 | Kolega królika

PAP, 2011-04-19

Klub SLD złoży w Sejmie projekt ustawy zakazujący tzw. mowy nienawiści m.in. wobec homoseksualistów. Prezentując projekt rzecznik SLD Tomasza Kalita powiedział, że po niektórych zachowaniach i wypowiedziach polityków PiS powinna nastąpić delegalizacja tej partii.

Projekt powstał we współpracy z organizacjami pozarządowymi, w tym Kampanią Przeciw Homofobii (KPH). Zakłada m.in. zmiany w artykułach 119, 256 i 257 Kodeksu karnego, które dotyczą m.in. sankcji za publiczne znieważenie, stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej, a także nawoływanie do nienawiści. Chodzi o dodanie w każdym z tych przepisów słów: "jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność, bądź orientację seksualną".


Wreszcie się coś ruszyło w temacie nagminnego łamania prawa przez ta sektę. Jak to mówią - lepiej późno niż wcale :)

 • 2011-04-19 21:52 | Zgierski48

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Myślę, że praktyczniej byłoby przedstawić całą listę naruszania prawa i dobrych obyczajów przez PiS i jej prominentów - ograniczanie się do spraw homoseksualizmu byłoby dobre, ale... gdzieś w Europie - w "katolickiej" Polsce nie wypali.
  SLD jest za mało radykalne - dość przypomnieć fakt bezkarnego wypuszczenia niejakiego Ziobry (ksywa "ZERO") do Brukseli, trzeba było mu zafundować długi areszt wydobywczy za podejrzane działania jego podwładnych w "sprawie Blidy".
  Wystarczy przypomnieć styl prowadzenia przesłuchań Prezydenta Kwaśniewskiego, czy Premiera Millera podczas prac Komisji Sejmowej - gdy tupetem i chamstwem poPiSywali się "prawnicy" Ziobro, Wassermann i inni z PiS-u.
  Tak więc myślę, że nic się nie ruszyło - SLD puszcza balony próbne i tyle.
 • 2011-04-19 22:20 | dziadek 2

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Do tego nie dojdzie, dlaczego?, bo musieli by stanąć na dywaniku u sędziego wszyscy jak i ci z PiS-u tak i z PO oraz z pozostałych klubów politycznych.
  W końcu o kazało by się że tylko 10% polityków jest w miarę czystych.
  Ale za to PiS jak dojdzie do władzy, postawi PO pod murem ale będzie heca Kolega królika czyli Donalda z wściekłości w majty narobi.
 • 2011-04-20 00:02 | Kolega królika

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Idea zmiany w artykułach 119, 256 i 257 Kodeksu karnego, które dotyczą m.in. sankcji za publiczne znieważenie, stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej, a także nawoływanie do nienawiści może się nie podobać tylko tym, którzy próbują na takim wichrzycielstwie zbijać kapitał polityczny.

  Czy w Sejmie RP nie ma mężczyzn, którzy popędziliby to pisowsko-radiomaryjme dziadostwo? Trzeba skończyć z ich obrzydliwą polityczną nekrofilią, która hańbi żałobę i Katyń.

 • 2011-04-20 01:11 | Werbalista

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  @ 2011-04-20 00:02 | Kolega królika

  Tyle razy obiecuje sobie zeby sie nie wypowidac na te tematy, ale za kazdym razem szlag mnie trafia. PiS jest dla mnie ukladem fantycznych nieudacznikow i ksenofobow. Ich sprawa. Ale co ma to do rzeczy z naruszaniem wolnosci slowa? SLD nagle glosi sie straznikiem prawa i dobrych obyczajow? Co to znaczy publiczne zniewazanie, czy nawolywanie do nienawisci? Nawolywanie do przetepstwa, stosowanie grozby - to rozumiem, ale te inne? To przeciez pogwalcenie wolnosci wypowiedzi! Pisalem juz o tym u red. Bendyka. Nie dosc< ze prawo idiotyczne, to jeszcze niemozliwe do wyegzekwowania.

  Co to jest "jezyk nienawisci"? To samo, co "pornografia", ktorej do tej pory nie udalo sie zdefiniowac. Czy jak powiem, ze Lech Kaczynski byl najgorszym prezydentem Polski, to "jezyk nienawisci"? A jak brat mniejszy powie, ze przez moja wypowiedz "mam krew na rekach", to nie? Kto to bedzie ocenial?
  Sady, w ktorych latami ciagna sie procesy?
 • 2011-04-20 13:44 | dziadek 2

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  A kto zaczął pierwszy PO zaczęło opluwać braci Kaczyńskich i podważać autorytet prezydenta L.Kaczyńskiego.
  A mam pytanie jaki to układ z Rosjanami ma Donald Tusk że Rosjanie zaraz po katastrofie wstrzymali kolumnę z delegacją i J. Kaczyńskim po to by przepuścić jako pierwszych delegację Donalda Tuska. Czemu ruski wtrącił się nasze sprawy i jawnie poparł Donalda Tuska?. Bo wyczuł że Tusk to Ruski człowiek, sprzedawczyk polski jak pozostali. Wiele by można pisać ale przyjdzie czas rozliczeń i skończy się ta polska wolność szlachecka.
 • 2011-04-20 15:30 | Kolega królika

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Chill out, Werbalisto - człowiek o Twoim poziomie IQ powinien mieć przynajmniej srednie pojęcie o co tu idzie. Dla naprzykładu: onego czasu, pani Fotyga stwierdziła publicznie, że Premier Tusk wespół z Putinem brali udział w spisku (mowa o wypadku samolotowym). Co robi prokuratura w Wolsce? NIC.
  A co powinna zrobić? Zawezwać panią Fotygę do podzielenia się z nimi swoimi "rewelacjami" o rzekomym spisku. W przypadku gdyby takowych nie posiadała, należy takie zachowania ścigać z urzędu. Dość proste, nieprawdaż?
  Inny naprzykład: ktoś stawia krzyż przez Pałacem Namiestnikowskim bez uzyskania na to uprzedniej zgody. Krzyż należało bezwzględnie usunąć, a osoby czynnie w tym przeszkadzające odpowiednio potraktować. Harcerzy, którzy ten krzyż tam postawili wezwać na spotkanie do prokuratury. Czy dalej nic nie jarzysz?

 • 2011-04-20 15:37 | dziadek 2

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Tylko karanie niech zacznie się od początku a nie od końca, bo inaczej jest to bez prawna eliminacja opozycji.
 • 2011-04-20 16:38 | Kolega królika

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Dokładnie pis-matołku: w Niemczech faszystowskich też wmawiano wszystkim, że nie ma problemu. Ogień należy gasić zanim się rozprzestrzeni - później jest już zbyt późno. Najlepiej PiS-uar od razu zdelegalizować, a przywódców sekty do paki.

  PS. I czemu niektórzy twierdzą, żeś taki tępy?
 • 2011-04-20 19:55 | dziadek 2

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Tępym i matołem buraku jesteś ty zapamiętaj sobie raz na zawsze.
  Be względu czy głosowałeś na Lecha Kaczyńskiego aby został prezydentem RP czy nie. To już sam fakt że nim został należy mu się szacunek jako najwyższemu przedstawicielowi narodu. Jest to gest zachowania kultury i uszanowania tych co na niego głosowali oraz nawet tych co byli przeciwni. Bo prezydent jest reprezentantem całego narodu. I matole jakbyś chodził do szkoły to byś widział że ten jest inteligentny co uznaje i jest w stanie się pogodzić z wyborem większości narodu. A ty chamie reprezentujesz dzicz tag zwaną dziką wolność szlachecką.
  A to ze jacyś ludzie cię popierają widocznie taki sam charakter mają i właśnie takich polska jako naród powinna się pozbyć.
  Jako obywatel tego kraju nie szanując decyzji większości dajesz dowód że nie szanujesz siebie.
 • 2011-04-21 12:30 | Werbalista

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  @ 2011-04-20 15:30 | Kolega królika

  Nie ma zadnej zgody na "chill out"! I nie ma zgody na odwolywanie sie do prokuratury. Pomowienia karane sa wysokim odszkodowaniem. Wolanie prokuratora do kazdej sprawy powoduje tylko to, ze sprawa zostaje umorzona "z powodu niskiej szkodliwosci spolecznej czynu", albo tez "nie wyczerpuje cech przestepstwa". Moze by tak PO w koncu stworzyl porzadny dzial prawny i zaczal sadzic takie pomowienia. Zlozenie wystarczajacej ilosci spraw (a powodow jest bez liku) moze ostudzi retoryke PiS-u.

  Bezprawie trzeba zwalczac prawem, a nie mnozeniem bzdurnych przepisow i latania z placzem do prokuratora. Jak mozna wypaczyc dzialalnosc prokuratury dosc dobrze widac na przykladzie IPN.

  Z usunieciem krzyza tez sie zgadzam, ale bez prokuratury. W Ameryce od czasow Iraku obowiazuje doktryna "shock and awe", polegajaca na zastosowaniu takich sil, wobec ktorych nawet proba oporu jest niemozliwa. Teoretycznie wyglada to zle, ale w praktyce sluzy zredukowaniu przemocy, gdy oponenci widza, ze sily porzadkowe wielokrotnie przewyzszaja liczbe oponentow i opor nie ma zadnych szans.

  Ze sciganiem z urzedu za naruszenie zasad polemiki, czy wolnosci slowa nigdy sie nie zgodze. Tlumaczylem juz wielokrotnie te zasade. Ale jeszcze raz. Jesli, Kolego krolika, nazwiesz mnie glupkiem, to nie moge cie prawnie scigac ani z urzedu, ani z oskarzenia prywatnego, bo jest to tylko twoja opinia. Jesli natomiast nazwiesz mnie oszustem, zlodziejem, czy morderca - to moge zaskarzyc cie z oskarzenia prywatnego i zaplacisz mi grube odszkodowanie, jesli nie masz dowodow, ze bylem skazany za takie przestepstwo. Ale siedziec nie pojdziesz, prokurator nie ma tu nic do gadania.

  I na tym polega dla mnie wolnosc slowa. Pani Fotyga moze wygadywac swoje glupoty (potrafi co innego?), lecz nie jest to podstawa do "scigania z urzedu". Ponadto nadzwyczaj mnie denerwuje, ze co drugi dzien musze czytac, ze jakis polityk zglasza do prokuratury "podejrzenie o popelnieniu przestepstwa". To w koncu czym ta prokuratura ma sie zajmowac? Oskarzaniem przestepcow przed sadem, czy ma byc naczelnym urzedem cenzury?
 • 2011-04-21 15:06 | Kolega królika

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  Werbalisto, moje "chill out" tyczyło się Twojego: Tyle razy obiecuje sobie zeby sie nie wypowidac na te tematy, ale za kazdym razem szlag mnie trafia.
  Po prostu moim zdaniem szkoda nerwów dla takiego czyraka na tyłku polskiej polityki jakim bez wątpienia jest sekta pisiorów :)

  Co do sprawy Fotygi, to ewidentnie padł z jej strony poważny zarzut wobec Premiera RP, a więc bardzo wysokiego urzędnika państwowego i z pewnością prokurator mógł zażądać od tej pani na to dowodów. Ponieważ ona takowych nie posiadała, powinna ponieść konsekwencje prawne tak bezczelnego oszczerstwa wobec szefa rządu, gdyż nie ma to absolutnie nic wspólnego z wolnością słowa (i nie chodzi tu o semantykę).

  Jeśli idzie o procesy cywilne o zniesławienie (np. Kaczyński vs. Palikot czy Giertych vs. Kaczyński) to całkiem inna broszka - oto panowie znani skądinąd z bicia piany procesują się w imię obrony swojego dobrego imienia i - co najważniejsze - występują jako osoby prywatne. Żaden z nich nie został oskarżony o uczestnictwo w spisku podczas pełnienia funkcji szefa rządu!

  Podobnie w kwestii harcerzy: zachodziła poważna obawa, że działając na zlecenie osób trzecich umieszczając bez pozwolenia krzyż przed miejscem urzędowania Prezydenta RP dążyły do destabilizacji instytucji prezydenta. Kaczyński dodatkowo wielokrotnie kwestionował legalność wyboru prezydenta czym podważał zaufanie do PKW i całego procesu wyborczego. W obu przypadkach to jest działalność antypaństwowa i w każdym silnym i demokratycznym państwie powinna być ścigana z urzędu.

  Porównanie egzekucji prawa w tak groteskowym kraju jakim jest Polska do egzekucji prawa w USA nie wydaje mi się zbyt trafionym argumentem. Polski system prawny nawet gdyby nie był permanentną patologią różni się znacznie od anglosaskiego systemu prawnego, na którym jest oparty jankeski system (mają zresztą w swej historii też swoje "perełki" jak choćby przypadek The People vs. O. J. Simpson, 10 paźdz. 1994) i nie bez kozery w Stanach jest znacznie więcej prawników niż nauczycieli. Jednak pomimo sądzenia się o niemal wszystko tam też istnieje tzw. admissibility of proceedings in court.

  W zupełności zgadzam się gdy piszesz, że co drugi jakiś polityk w Wolsce zgłasza do prokuratury "podejrzenie o popełnieniu przestępstwa" i to jest groteska wymiaru sprawiedliwości. Sądy w tym kraju są do dziś bardzo upolitycznione, gdyż gro sędziów to ludzie o mentalności z epoki socjalizmu. Nie podejrzewam, żeby ktokolwiek wiedział jak to zmienić (na lepsze) podobnie jak niemal każdą inną sferą działalności publicznej. Zachodnie demokracje powstawały na przestrzeni kilkuset lat, podczas gdy nad Wisłą nie było nawet żadnej państwowości poza teatrem kukiełek sterowanym przez zaborców/najeźdzców.

  Tak czy siak, nie było moją intencją nazywać Cię głupkiem :)

 • 2011-04-21 19:16 | Werbalista

  Re:SLD chce delegalizacji PiS-u!

  2011-04-21 15:06 | Kolega królika

  Moze masz racje Kolego krolika, ze nie powinienem sie tym az tak przejmowac, ale jakies tam resztki idealizmu we mnie pozostaly. Wiem, ze nie miales intencji nazwania mnie glupkiem, to byl tylko przyklad uzywania wolnosci slowa, wiec uzylem siebie, jako adresata, po to zeby nikogo nie urazic.

  Ciekawe, ze wspomniales proces Simpsona, bo sledzilem go dosc uwaznie i wbrew opinii wiekszosci uznalem jego wynik za triumf amerykanskiego prawa. Ale to znowu moj idealizm (lepiej uniewinnic dziesieciu winnych, niz skazac jednego niewinnego).

  Zdaje sobie tez sprawe z tego, ze reforma polskiego prawa - jesli w ogole nastapi - to potrwa lata. Moje wypowiedzi na ten temat traktuje zatem jako kompas wskazujacy droge do celu, bardziej niz konkretne rozwiazanie.

  Pozdrawiam.