Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Relikwia opuści dziś katedralny skarbiec

(4)
2011-04-22 03:46 | Kolega królika

PAP, 2011-04-22

W katedrze na Wawelu wystawiona będzie dziś niezwykle cenna relikwia - fragment gwoździa, którym przybito do Krzyża Jezusa Chrystusa. To jedyna tego typu relikwia w Polsce - pisze "Dziennik Polski".

Tylko kilka razy w roku, m. in. w Wielki Piątek, wierni mogą zobaczyć przechowywany w katedrze na Wawelu fragment gwoździa, którym przybito do krzyża Jezusa. Od sześciu wieków mieszkańcy Krakowa otaczają tę relikwię wielką czcią. Fragment gwoździa został ofiarowany w 1425 r. królowi Władysławowi Jagielle przez papieża Marcina V.


W międzyczasie gdy trwają nieustanne poszukiwania młotka, którego użyto przybijania tego gwoździa, naukowcy zachodzą w głowę jakiego materiału Żydzi wtedy używali do wyrobu gwoździ :)

 • 2011-04-22 13:04 | dziadek 2

  Re:Relikwia opuści dziś katedralny skarbiec

  Kolego królika pierwsze administracja tegoż forum powinna zażądać od pana lub dziecko, dokumentu stwierdzającego że masz skończone 18 lat.
  Przeczytałem parę twoich wypowiedzi i dochodzę do jednego wniosku że jesteś dzieckiem, wychowanym bezstresowo, rodzice w ciebie dmuchali chuchali i w wszystkim przytakiwali. I doszło do tego że teraz nie masz szacunku do nikogo.
  Liczysz się ty i twoje zdanie a kto ma inne jest matołem itp..
  Zachowujesz się tu na forum jak dziecko w piaskownicy, liczy się tylko one bo inaczej resztę dzieci będzie bił.
  Jednym słowem reprezentujesz najgorszą kategorię wychowania i twoi rodzice za ciebie i za siebie że tak cię wychowali powinni ze wstydu pod ziemię się zapaść. Jesteś dzikim nie wykształconym chamem. Nie potrafisz nawet uszanować cudzej religii, czy ty jesteś wyznawcą islamu że siejesz taką nienawiścią do religii. Człowieku opanuj się szkoda że w realu się nie spotkamy (a może) nauczył by cię kultury. Oraz co znaczy człowiek cywilizowany, a wiesz co znaczy tolerancja, kompromis, poszanowanie godności człowieka o innej orientacji politycznej.
  Jedno jest pewne jesteś nie dorosłym człowiekiem a gówniarzem, wszystkie twoje zajadłe wypowiedzi same o tym świadczą.
  Zbliżają się święta ale tobie życzę abyś jajkiem się udławił, tub tak się rozchorował że może wtedy zaczniesz inaczej myśleć i mówić.
  Rodzice tak cię wychowali, bo tacy sami są czy byli, masz u mnie zero szacunki w stosunku do twej osoby. Życzę ci jak najgorzej.
 • 2011-04-22 14:15 | Kolega królika

  Re:Relikwia opuści dziś katedralny skarbiec

  Relikwiarz jest w kształcie monstrancji promienistej, a w niej umieszczono szklany klosz. W nim na cokoliku ozdobionym szlachetnymi kamieniami umieszczono relikwie gwoździa. Na co dzień jest ona dobrze strzeżona w katedralnym skarbcu. Będzie wyniesiona dzisiaj o 15., w godzinie śmierci Chrystusa. Zwykle w tym dniu do wawelskiej katedry przychodzą tłumy ludzi. O tym pisze "Dziennik Polski".

  Rodzisię wiele pytań: dlaczego monstrancji promienistej? Dlaczego o 15-tej?
 • 2011-04-27 02:59 | Marka

  Re:Relikwia opuści dziś katedralny skarbiec

  Kolego Krolika,

  Czytalam pare twoich komentarzy i wydaje sie ze jestes madry i inteligentym kolega, a moze nawet i krolikiem.
  Sluchaj, piszesz w Polsce, albo i do Polski, moze nam ten gwozdz tez tak bardzo nie stanowi, ale zostaw ten temat w spokoju.
  Relikwia ma to do siebie, ze dla niektorych jest bardzo wazna.
  Badz tak dobry i idz sie pobaw z kolegami...
  Kocham cie,
  Matka